Witam serdecznie. Pytanie dotyczy nowego operatora int. bezp

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
gbartosz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2006-08-13, 10:20
Lokalizacja: Pu?tusk/Wa?cz

Witam serdecznie. Pytanie dotyczy nowego operatora int. bezp

Post autor: gbartosz »

korzystam z nowego operatora int. bezprzew. w Pułtusku. wcześniej korzystałem z innego, ale zmieniłem miejsce zamieszkania, a razem z nim także operatora. teraz niby wszystko działa, ale:
1. gwarantuje mi tutaj 128 kbit/sec, czyli jakieś 16KB. czasami jest mniej, nawet 900 B/sec. czy to jest normalne, a jeśli tak to od czego to zależy?
2. odległośc mojej anteny od masztu nadawczego jest to jakieś 800m. wcześniej miałem odległość podobną, a siła sygnału była doskonała. w chwili obecnej siła sygnału jest niska, czasami dobra, a odległość między antenami podobna. od czego to zależy? dodam że anteny się widzą! czy to widzimisie operatora, czy ???
3. czasami dokonuję wymiany plików muzycznych. wcześniej dany plik ściągał się ok. min. teraz to jest nawet 15 minut:)! czy mogę żądać od operatora gwarantowanej szybkości?
Przyznam się Wam szanowni forumowicze, że nie wiem zbyt wiele na temat int. bezprzewodowego! dlatego jeśli Macie jakieś interesujące linki, chętnie sobie o nim poczytam! Dziękuję Wam serdecznie za wszelką pomoc! np. zastanawia mnie o co pytać operatora przy jego wyborze? pozdrawiam.
p.s dodam, iż karta sieciowa to Planet WL-8310 a antena w formie tuby :lol:
ODPOWIEDZ