Option Globetrotter Fusion+

Opis sprzętu (modemów, telefonów, routerów itd) oraz oprogramowania przygotowane przez użytkowników naszego forum.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
NewWalk
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 296
Rejestracja: 2007-02-27, 11:17

Option Globetrotter Fusion+

Post autor: NewWalk »

O moim modemie pisałem już troszkę tutaj, ale że powstał taki dział postanowiłem szerzej przedstawić posiadany przeze mnie modem Option Globetrotter Fusion+.

Obrazek

Pełna specyfikacja karty:
standardy transmisji danych HSDPA/ 3G / EDGE / GPRS / CSD / WLAN
cztery zakresy GSM (850/900/1800/1900 MHz)
parametry HSPDA: Odbieranie danych do 1.8 Mbps (downlink) Wysyłanie danych do 384 kbps (uplink)
parametry 3G: Odbieranie danych do 384 kbps (downlink) Wysyłanie danych do 128 kbps (uplink)
parametry EDGE Klasa 10 (4+2, maks. 5), CS (1-4), MCS (1-9), Odbieranie danych do 247 kbps (downlink), Wysyłanie danych do 118,4 kbps (uplink)
parametry GPRS Klasa 10 (4+2, maks. 5), CS (1-4), Odbieranie danych do 53,6 kbps (downlink), Wysyłanie danych do 26,8 kbps (uplink)
parametry WLAN Odbieranie danych do 54 Mbps
sygnalizacja dwie diody sygnalizacyjne: zielona sygnalizujaca prace GSM, niebieska sygnalizująca pracę UMTS

Dodatkowo zamieszczam opis modemu ze strony mojego operatora (be.orange.pl):
Karta PC GlobeTrotter Fusion+ obsługuje wszystkie obecnie istniejące standardy transmisji danych. - od HSDPA i 3G przez EDGE do GPRS. Dzięki niej w miejscu, gdzie jest zasięg HSDPA lub UMTS korzystamy z najnowszej technologii trzeciej generacji a w przypadku braku zasięgu 3G będzie możliwe korzystanie z technologii EDGE.

Option GlobeTrotter Fusion+ w Orange umożliwia odbieranie danych z prędkością do 1.8 Mp/s.

Dodatkową zaletą jest szybka transmisja danych w punktach dostępu Wi-Fi Hotspot (802.11g i 802.11b).
Internetu bezprzewodowego używam w domu (w domu na PC używam Modemu ED77) , w pracy, w szkole (w szkole również z WiFi) jestem zadowolony z modemu jak i z usługi Orange TI. Połączenia są stabilne, karta sprawuje się wyśmienicie. Warto zwrócić uwagę na to, że w zestawie jest antena zewnętrza montowana do laptopa za pomocą rzepa. Mały minus... miałem spore problemy, żeby uruchomić tą kartę pod Linuxem SUSE, ale pod systemem Windows XP Home nie ma żadnych komlikacji.

Przeważnie łączę się przez GlobeTrotter Mobility Manager, sporadycznie przez aplikację Business Everywhere.

Chętnie podzielę się uwagami co do pracy tej karty modemowej. Również służę pomocą jeżeli tylko będę w stanie.

Fotki:
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek

pozdrawiam NewWalk
Ostatnio zmieniony 2007-05-14, 22:56 przez NewWalk, łącznie zmieniany 2 razy.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Option Globetrotter Fusion+

Post autor: zDaleKi »

Dzięki za kolejną recenzję sprzętu :)

Oby tak dalej :)
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
NewWalk
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 296
Rejestracja: 2007-02-27, 11:17

Re: Option Globetrotter Fusion+

Post autor: NewWalk »

Nie ma problemu :)
Dorzuciłem jeszcze jeden opis - modemu ed77 - bo takowego używam na PC :)
stopka
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2009-07-09, 07:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Option Globetrotter Fusion+

Post autor: stopka »

Witam.

Posiadam taki modem z simlock_iem na sieć orange ...a jak wiadomo ten operator nie ma aktualnie ciekawej oferty dostępu do internetu.

Koledzy doradźcie, czy możliwe jest zdjęcie simlocka z tego urządzenia? Czy jest jakiś soft dostępny w necie?



dzięki, pozdrawiam
Tomek
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Option Globetrotter Fusion+

Post autor: Jaco »

stopka pisze:Koledzy doradźcie, czy możliwe jest zdjęcie simlocka z tego urządzenia?
Poszukaj w naszych ogłoszeniach.
ODPOWIEDZ