problem z polaczeniem

Wszystko na temat pozostałych metod dostępu do internetu, czyli łącza przewodowe (TPSA, Dialog, Netia).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
maartha89
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2009-07-17, 13:54
Lokalizacja: Szczecin

problem z polaczeniem

Post autor: maartha89 »

no wiec moj problem jest bardzo skomplikowany ale postaram sie wszystko od nowa wyjasnic i bede wdzieczna za kazda pomoc..

otoz przenioslam ostatnio komputer stacjonarny do siebie do pokoju razem ze wszystkimi kablami do polaczenia z internetem,modem i router no i po tym zaczal sie problem..internet chodzi tylko na lapku u mojego taty i to tylko wtedy jak jego kabel (Ethernet) podlacze jedna koncowke do modemu no i druga oczywiscie do kompa..przy jakiejkolwiek innej kombinacji kabli, internet nie dziala ani u mnie na stacjonarnym,ani u mnie na lapku no i po prostu nie wiem jaka moze byc przyczyna..nie sadze zeby cos bylo z tym kablem ktory dostalam razem z routerem bo zanim przenioslam kompa do siebie to wszystko dzialalo no i teraz ten jeden komputer tylko dziala...w czym moze byc problem? dodam ze jak podlaczam inny kabel tez do internetu do modemu i do komputera to tez nic nie dziala.. :/:/
Life is brutal
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: problem z polaczeniem

Post autor: Jo_gurt »

maartha89, jaki net przede wszystkim?
Wcześniej działało z routerem?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26139
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: problem z polaczeniem

Post autor: wojteks »

maartha89 pisze:to wszystko dzialalo no i teraz ten jeden komputer tylko dziala...w czym moze byc problem?
Prawdopodobnie problem jest w MAC adresie karty kablowej zarejestrowanym w modemie.

Najpierw podłącz kablem swój laptop do modemu, wyłącz modem, po 20 sekundach włącz modem, daj napraw na połaczenie kablowe i sprawdź czy masz internet. Jeżeli będzie to tak samo zrób jak podłączysz router ale wcześniej go musisz skonfigurować.
Nie pomagam na PW!
ODPOWIEDZ