Option Globetrotter Combo GPRS/EDGE/WLAN

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
dsz1985
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2006-05-16, 18:25
Lokalizacja: Wrocław

Option Globetrotter Combo GPRS/EDGE/WLAN

Post autor: dsz1985 »

Witam.
Jestem nieszczesliwym posiadaczem internetu z Ery tzn. Blue Komeny.;]
Posiadam Karte Option Globetrotter Combo GPRS/EDGE/WLAN
Laptop ACER Aspire 3000
AMD SEMPRON 3000
512 DDR
Grafika SiS M760GX
Siec:
Broadcom 802.11g, SiS 900-Based PCI Fast Ethernet Adapter
Dysk Toshiba 75GB etc.
Problem jest taki, gdy odpalam jakas stronke momentalne użycie procesora skacze do gigantycznych rozmiarow (tak sie dzieje nawet przy sciaganiu kilku kilobajtow. niezaleznie od tego czy mam wlaczonych kolo 5 programow czy system jest czysty zawsze czy sciaganiu jakikolwiek kb procesor szaleje.
Aktualizacje widowsa mam z dnia dzisiejszego.
Aktualizacje driverow do sprzetu rowniez mam aktualne.
Do tego wszystkiego dzisiaj sciagnelem Globetrotter Firmware Update Utility - gt_flash_utility_mg.exe. Wykonalem opreacje zakonczona sukcesem. Nastepnie zainstalowalem najnowsza wersje Globetrotter Mobility Manager. Na tym zakonczylem swoj boj z tym urzadzeniem.
Nie wiem co mam teraz zrobic. Dodam rowniez testowalem karte kolegi mial 2 Merliny U530 i U630 i bylo ok.
Prosze o rady
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Option Globetrotter Combo GPRS/EDGE/WLAN

Post autor: Szadzik »

Zacznij od: Obrazek Szukaj tematów na forum i zapoznaj się z tematami dotyczącymi problemów modemów z procesorami AMD.
Back to the Future ;)
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Option Globetrotter Combo GPRS/EDGE/WLAN

Post autor: Jaco »

Witam
Ja posiadam również laptopa i Blueconnect.
MAXDATA
Mobile AMD Sempron[tm]
Procesor 2600+
Do tego system Windows XP SP2.Jako modemu używam Option Globetrotter Combo Edge Gprs Wlan. Zakupiony w sklepie ERY i działa wszystko bez zarzutu. Ściąganie plików odbywa sie trochę wolno {brak EDGE} i mały zasięg {3 kreski w GTMM}. W zasięgu pomaga mi antena zakupiona na Allegro. Przełączanie stron odbywa się dość szybko. Również ściągałem najnowszą wersję oprogramowania ale system z tym oprogramowaniem niekiedy się zawieszał i nie można było się połączyć z internetem. Problem rozwiązałem stosując spowrotem oprogramowanie dostarczone wraz z kartą. Teraz jest OK.
Może ktoś jeszcze używa Option Globetrotter Combo Edge to niech napisze jak to urządzenie sie sprawuje.
Pozdrawiam :D
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Option Globetrotter Combo GPRS/EDGE/WLAN

Post autor: ja.michal »

Ja mam podobnie jak Jaco mam blue+ GT Combo edge i nie mam problemów jako takich prócz tego, że się przegrzewa czasami. ;) Ale to przez procek, że blisko portu i mały zasięg. ;)

A co do tego 100% zużycia procka proponuje pobawić się ustawieniami portów i może biosem. Może trzeba sprawić, żeby się karta z prockiem polubiła. ;)


Pozdro! ;)
ODPOWIEDZ