Play problem

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
krix
Stały użytkownik forum
Posty: 140
Rejestracja: 2008-06-07, 19:11
Lokalizacja: Mysłowice

Play problem

Post autor: krix »

Witam po krótkiej przerwie spowodowanej moim wyjazdem. Otóż od pewnego czasu zauważyłem spadek prędkości internetu. Limitu nie mam przekroczonego. Więc zadzwoniłem do play a miły pan zapytał o CID BTS'u no to mu podałem: 2361. Okazało się, że to antena w Jaworznie, która jest po prostu zapchana. Pytam co można zrobić, gościu mi powiedział, że nie mają wpływu. No ale cholercia jakby nie patrzeć też płacę 45zł jak wszyscy i mam prawo do takiej prędkości jaka jest w umowie, bo dla mnie to jest skandal, żeby film z RS dodatkowo na premium szedł z prędkością 20kb/s... Czy operator ma obowiązek coś z tym zrobić? Lub czy ew. mogę zerwać z nimi umowę bez ponoszenia kosztów.

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 2009-07-30, 11:03 przez krix, łącznie zmieniany 1 raz.
szalony
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 425
Rejestracja: 2006-04-02, 22:09
Lokalizacja: Aleksandrow L.

Re: Play problem

Post autor: szalony »

Nic nie zrobisz , trzeba było przed zakupem sprawdzić jak Play Ci działa . Zresztą na internecie ludzie piszą od dawna że jakość Play w internecie jest żenująca. Ja mam podobie u siebie w Play plik 700mb ściąga mi się od 3 do 5h , a w Plusie w 25-35minut .
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26139
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Play problem

Post autor: wojteks »

krix pisze:płacę 45zł jak wszyscy i mam prawo do takiej prędkości jaka jest w umowie,
Przecież w umowie masz do więc operator jest czysty.
krix pisze:Czy operator ma obowiązek coś z tym zrobić?
Przyzwoitość nakazywałaby żeby coś z tym zrobił ale obowiązku nie ma.
krix pisze:Lub czy ew. mogę zerwać z nimi umowę bez ponoszenia kosztów.
Raczej nie, regulamin jest nieubłagany.
szalony pisze:mam podobie u siebie w Play plik 700mb ściąga mi się od 3 do 5h , a w Plusie w 25-35minut
Play daje łącze do 1Mbps a Plus do 7.2Mbps czyli 7 razy szybciej. Zakładając idealne warunki w Play transfer będzie 100kB/s a w Plus 700kB/s
Nie pomagam na PW!
szalony
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 425
Rejestracja: 2006-04-02, 22:09
Lokalizacja: Aleksandrow L.

Re: Play problem

Post autor: szalony »

Wojteks zgoda tylko że widzisz jest mała różnica jak np w Plusie transfer mamy 1/3 optymalnego na poziomie 200kB/s a w Play 30kB/s , jak mi Play często działa 10-30kB/s to się cieszę że mam kartę a umowę w Plusie ;) ja wiedziałem że Play ma słabą jakość internetu dlatego świadomie wybrałem operatora co najlepiej w okolicy działa :) Play jak wkrótce swojej przepustowosci sieci nie poprawi to będzie coraz miał gorzej z klientami.
Awatar użytkownika
krix
Stały użytkownik forum
Posty: 140
Rejestracja: 2008-06-07, 19:11
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Play problem

Post autor: krix »

Na początku było pięknie (patrz link of signature :P) teraz sie zepsulo dopiero
Awatar użytkownika
krix
Stały użytkownik forum
Posty: 140
Rejestracja: 2008-06-07, 19:11
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Play problem

Post autor: krix »

Poszedłem dziś do Playa w Mysłowicach osobiście, oczywiście nic konkretnego się nie dowiedziałem ponieważ to tylko filia. Zostałem odesłany do salonu Play'a w Katowicach. Więc wsiadłem w samochód i pojechałem. Powiedziałem im krótko "Proszę o konkretne wytłumaczenie albo jutro przyjeżdżam tu i zrywam umowę, a zapewniam, iż mam na tyle dobrego prawnika, że rozwiązanie umowy będzie na moich warunkach" W odpowiedzi dowiedziałem się, że 2 tygodnie temu była u nich jakaś awaria systemów i niektórym użytkownikom zmniejszył się transfer. Zapytano mnie czy jestem w stanie poczekać tydzień a oni mi przywrócą transfer. Odpowiedziałem pytaniem "czy was popie@%#@%$o ?". "Miła" pani mi zaproponowała zmianę karty sim na nową za 15zł, no cóż niech stracę... Zmienili mi kartę sim i na razie jest dobrze. Jak coś się znów zacznie psuć to czuje, że pogadam z nimi inaczej :cwaniak:
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Play problem

Post autor: ja.michal »

15zł za kartę sim? Z tego co pamiętam wymiana karty w P4 jest darmowa.
Awatar użytkownika
DJ1910
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 486
Rejestracja: 2007-07-01, 21:23
Lokalizacja: Miasto Włókniarzy

Re: Play problem

Post autor: DJ1910 »

No też jestem ździwiony. Bratu coś sie dzialo z Play Online, powiedzieli w salonie że to wina karty sim, za free ją wymienili i zaczeło wszystko ładnie śmigać.
Awatar użytkownika
krix
Stały użytkownik forum
Posty: 140
Rejestracja: 2008-06-07, 19:11
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Play problem

Post autor: krix »

Złodziejstwo i tyle... Czekam ino aż mi się umowa skończy w wrześniu to zaraz zmieniam neta ino na co :P
kult_kazika
Stały użytkownik forum
Posty: 108
Rejestracja: 2008-04-22, 01:14
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Play problem

Post autor: kult_kazika »

Ja natomiast już złożyłem rezygnację. Z wszelakich powodów, a jednym` z nich był właśnie problem ze stabilnością PO ;)
ODPOWIEDZ