router Linksys WRT54GL-EU i karta DWL-520+ D-Linka

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Neb
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2006-08-24, 11:17

router Linksys WRT54GL-EU i karta DWL-520+ D-Linka

Post autor: Neb »

Na początku chciałbym powiedzieć cześć wszystkim bo jestem nowy na tym forum. Hey... a przechodząc do problemu który mnie tu przywiał i mam nadzieje, że ktos z was mi pomoże w rozwiazaniu jego to chodzi o to, że obecnie korzystam z sieci radiowej, mam antenę zewnętrzną i kartę DWL-520+ D-Linka i chce użyć routera jako firewalla bo mam problemy zwiazane z niechcianymi połączeniami z moim kompem... z tysiacąmi połaczeń dziennie lol... i podobno router (spi/nat) załatwił by sprawe filtrując ten przychodzący ruch, ktoś polecił mi Linksys WRT54GL-EU i tu moje pytanie jest, czy router Linksys WRT54GL-EU bedzie współpracował z moją kartą sieciową? Czy moge go podłaczyć tak żeby działał mi jak zapora ? Nyo bo przegladając jego dane nie bardzo mam pojęcie jak miał bym go podłączyć, na karcie sieciowej nie mam żanych wyjść oprócz gniaza na antene... hmm... jak to działa ? A jeśli ten router nie jest odpowiedni to czy polecilibyście mi jakiś inny?

Załaczam linki ze specyfikacją tych urządzeń

router Linksys
D-Link

Pytanie jakie jeszcze mi sie nasuwa skoro tu już jestem to czy mam jakieś alternatywy oprócz neostrady i mojego jakże znienawidzonego przeze mnie dostawcy internetu SYpSTiEMU bziX (nazwe nieco zmieniłem ale i tak każdy kto go kojaży domyśli się) Juz nie moge wytrzymać tego kitu który mi wciska, łacze jest koszmarne tylko wieczorem wmiare działa a w dzień nie ma co marzyć o tych niby 256 kbps czsem jest gorzej niż przez modem, czasem w ogóle nie łączy, płace 50 zł za miesiąc. Mocno zastanawiam się nad neostradą 512, 15gb na miesiąc powinno starczyć mi ale słyszałem że i ona ma różne wady... Wiec czy jest coś jeszcze ? Słyszałem coś o Chello, iplus booster.... jest jakaś szansa na normalne życie lol? mieszkam w podkarpackim niedaleko Przemyśla.

btw. podobny post zamieściłem też na innym forum ale nie otrzymałem jeszcze żadnej odpowiedzi może tutaj mi ktoś pomorze :?:
Awatar użytkownika
MaxFM
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 653
Rejestracja: 2006-04-20, 15:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: router Linksys WRT54GL-EU i karta DWL-520+ D-Linka

Post autor: MaxFM »

Nie prosciej zarzucic jakiegos software'owego firewalla ?? Jesli juz chcesz sie bawic z tym routerem to potrzebny Ci bedzie jeszcze jakis APclient np. dwl-900ap+. Pod niego podłaczasz antene, ustawiasz w tryb CLIENT i dopiero z tego ap lecisz skretka do portu WAN w routerze. Jesli Twoj dostawca filtruje MACi to w routerze klonujesz MAC tej karty, ktora miałes podłaczona wczesniej. Potem od routera kompy podłaczasz po wifi lub po kablu, jak tam chcesz ale jak masz te 520+ to mozesz ja wykoszystac i podłaczyc kompa po wifi. W routerze wałczasz DHCP, ustawiasz zakres dopiuszaczanych IP i karte/karty w kompie w trub auto. Ustawiasz takze SSID (jkie chcesz) kanał, ew. szyfrowanie i oczywiscie aktywujesz firewalla. To tak ogolnie.
Co do neta to jak masz badziew to pogadaj z kolesiem w przeciwnym razie zmien ISP. Neostrada, hmmm... niektorzy sa za, ja nie (limity).
Neb
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2006-08-24, 11:17

Re: router Linksys WRT54GL-EU i karta DWL-520+ D-Linka

Post autor: Neb »

MaxFM pisze:Nie prosciej zarzucic jakiegos software'owego firewalla ?? Jesli juz chcesz sie bawic z tym routerem to potrzebny Ci bedzie jeszcze jakis APclient np. dwl-900ap+. Pod niego podłaczasz antene, ustawiasz w tryb CLIENT i dopiero z tego ap lecisz skretka do portu WAN w routerze. Jesli Twoj dostawca filtruje MACi to w routerze klonujesz MAC tej karty, ktora miałes podłaczona wczesniej. Potem od routera kompy podłaczasz po wifi lub po kablu, jak tam chcesz ale jak masz te 520+ to mozesz ja wykoszystac i podłaczyc kompa po wifi. W routerze wałczasz DHCP, ustawiasz zakres dopiuszaczanych IP i karte/karty w kompie w trub auto. Ustawiasz takze SSID (jkie chcesz) kanał, ew. szyfrowanie i oczywiscie aktywujesz firewalla. To tak ogolnie.
Co do neta to jak masz badziew to pogadaj z kolesiem w przeciwnym razie zmien ISP. Neostrada, hmmm... niektorzy sa za, ja nie (limity).
Dzięki! To się nazywa rzeczowa odpowiedź! :D
Co do moich problemów postanowiłem jednak zmienić operatora jeśli się nic nie poprawi. Zrobiłem dokładny rekonesans i okazuje się, że pod samym nosem mam drugiego który oferuje znacznie lepsze warunki i nie musze podpisywać nawet umowy na określony czas wiec nie będe się w razie co zastanawiał :) A jeśli i on bedzie serwował szajs to wezmę neostradę 512 albo 1024 na dwa lata a transfer mi powinien spokojnie styknąć :)
Firewalla oczywiście mam i blokuje mi te wszystkie połączenia których jest juz zdecydowanie mniej, przynajmniej <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> wtedy były w takiej liczbie, że wydawało mi się że wpływało to na jakość połączenia i dlatego pomyślałem o routerze.
ODPOWIEDZ