Zasięg CDMA

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
trybun
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 351
Rejestracja: 2008-01-12, 19:07
Lokalizacja: 70 km od Poznania

Zasięg CDMA

Post autor: trybun »

Witam
Może mi ktoś powiedzieć czy będzie u mnie zasięg CDMA Orange? Wg. mapki ze strony Orange jestem w samym środku zasięgu, ale moje wątpliwości budzi odległość do nadajnika, która wynosi 14 kilometrów. A poza tym znajduje się za wzgórzem.
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Zasięg CDMA

Post autor: sp6huk »

A mógłbyś przynajmniej podać miejscowość w której mieszkasz :D
Awatar użytkownika
trybun
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 351
Rejestracja: 2008-01-12, 19:07
Lokalizacja: 70 km od Poznania

Re: Zasięg CDMA

Post autor: trybun »

sp6huk pisze:A mógłbyś przynajmniej podać miejscowość w której mieszkasz :D
Miejscowość nazywa się Józefowo. woj. Wielkopolskie. Ale to chyba nie ma znaczenia. Bardziej istotne jest pytanie o odległość od nadajnika (14 km.) z licznymi przeszkodami.

Znacznie bliżej jest nadajnik (Słupca) "play mobile", praktycznie bez żadnych przeszkód na drodze sygnału, a jednak u mnie nie ma nawet śladu sygnału..
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Zasięg CDMA

Post autor: sp6huk »

A chciałbym jeszcze jedną rzecz sprawdzić i do tego potrzebna Mi jest miejscowość :D a mógłbyś podać jeszcze gminę ??? bo w wielkopolskim jest siedem miejscowości o tej nazwie. :)

[ Dodano: 2009-08-19, 22:11 ]
Dobra już znalazłem :D Według tego co zobaczyłem to do nadajnika masz ok.9KM a nie 14 ;) Rzeczywiście widać lekkie wzniesienia, ale nie jest to zbytnia przeszkoda dla OFP które działa na niskich częstotliwościach i przebicie się przez przeszkody nie jest trudne. Jeszcze jak byś użył zewnętrznej anteny to na 99% powinno to dobrze śmigać :) OFP można wziąć na próbę za 69zł jak działanie będzie nie najlepsze możesz bez ponoszenia dodatkowych kosztów zrezygnować.
Awatar użytkownika
trybun
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 351
Rejestracja: 2008-01-12, 19:07
Lokalizacja: 70 km od Poznania

Re: Zasięg CDMA

Post autor: trybun »

sp6huk pisze:A chciałbym jeszcze jedną rzecz sprawdzić i do tego potrzebna Mi jest miejscowość :D a mógłbyś podać jeszcze gminę ??? bo w wielkopolskim jest siedem miejscowości o tej nazwie. :)

[ Dodano: 2009-08-19, 22:11 ]
Dobra już znalazłem :D Według tego co zobaczyłem to do nadajnika masz ok.9KM a nie 14 ;) Rzeczywiście widać lekkie wzniesienia, ale nie jest to zbytnia przeszkoda dla OFP które działa na niskich częstotliwościach i przebicie się przez przeszkody nie jest trudne. Jeszcze jak byś użył zewnętrznej anteny to na 99% powinno to dobrze śmigać :) OFP można wziąć na próbę za 69zł jak działanie będzie nie najlepsze możesz bez ponoszenia dodatkowych kosztów zrezygnować.
Z tego co się orientuje to najbliższy nadajnik jest w miejscowości Przybrodzin. A jest to jakby nie było grubo powyżej 10-ciu kilometrów w linii prostej. Tym niemniej pocieszyłeś mnie bardzo.. A jak myślisz - gdyby ten sygnał rzeczywiście do mnie docierał to czy byłyby jakieś straty ze względu na odległość? I jakiego rzędu mogłyby być te straty? Czy sygnał byłby lepszy od obecnie posiadanmego przezemnie EDGE?
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Zasięg CDMA

Post autor: sp6huk »

Sory, rzeczywiście w miejscowości Przybrodzin jest stacja bazowa CDMA zawinił BTSEARCH źle wyszukał :zly: Jeżeli sygnał jest wystaczająco mocny i obciążenie stacji bazowej nie duże to necik będzie śmigał dobrze 10 KM dla CDMA to bułka z masłem ;)
A najlepiej jak byś dokupił jeszcze antenę zewnętrzną wzmocniło by to sygnał i na pewno zmalał by jeszcze bardziej ping i mogła wzrosnąć prędkość łącza.

Kod: Zaznacz cały

 Czy sygnał byłby lepszy od obecnie posiadanmego przezemnie EDGE?
Trudno Mi powiedzieć, trzeba przetestować.
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: Zasięg CDMA

Post autor: adixm »

Ze względu na to ze nie znamy obciazenia BTSa trudno do konca cos powiedziec ale internet powinien na 90% lepiej chodzic niz na edge, ja niestety do teraz nie wiem ktora to jest miejscowowosc i trudno mi cokolwiek doradzic, podaj mi najlepiej jakas najblizsza miejscowosc zeby mi bylo łatwiej znalezc:P no i co jeszcze wazne CDMA jest generalnie tansze od internetu gsm/umts
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Zasięg CDMA

Post autor: sp6huk »

Z tego co ja wywnioskowałem to jest Józefowo w gminie Słupca

Kod: Zaznacz cały

"Znacznie bliżej jest nadajnik (Słupca) "play mobile",
A ten cytat o tym mówi :D
Awatar użytkownika
trybun
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 351
Rejestracja: 2008-01-12, 19:07
Lokalizacja: 70 km od Poznania

Re: Zasięg CDMA

Post autor: trybun »

adixm pisze:Ze względu na to ze nie znamy obciazenia BTSa trudno do konca cos powiedziec ale internet powinien na 90% lepiej chodzic niz na edge, ja niestety do teraz nie wiem ktora to jest miejscowowosc i trudno mi cokolwiek doradzic, podaj mi najlepiej jakas najblizsza miejscowosc zeby mi bylo łatwiej znalezc:P no i co jeszcze wazne CDMA jest generalnie tansze od internetu gsm/umts
Jest to miejscowość koło Słupcy. Gm. Słupca woj. Wielkopolskie.
Tak, wiem że jest taniej.. Tylko że akurat od niedawna przybył jeszcze jeden dostawca internetu na tym terenie - jest to sieć Wi-Fi. Prędkość jaka oferuje to 512kb/s.Cena 18 zł miesięcznie, żadnych limitów transferu. Więc z tego powodu moje pytanie - czy w OFP przy takiej odległości od nadajnika straty sygnału mogą być tak duże żeby nie dorównać prędkości transferu ww sieci Wi-Fi?
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Zasięg CDMA

Post autor: sp6huk »

A cóż to za provider oferujący łącze 512kb/s za 18zł ??? :szok: Mógłbyś zdradzić nazwę tej ,że firmy??? Pytasz co będzie lepiej działać OFP czy net Wi-Fi ;) zazwyczaj Wi-Fi lepiej dziala ale nie jest tak zawsze a tym bardziej w twojej sytuacji kto daje tak tani internet ??? Hmmm....może jakaś uryna dzieląca dsla kilkumegabitowego na 100 osób albo i więcej....obym się mylił bo nie wiem która to firma. :rotfl: Jeżeli byłoby tak jak ja mówię to lepiej działało by Ci OFP, a najlepiej sprawdź u kogoś kto od nich ma internet jak działa.
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zasięg CDMA

Post autor: marens »

sp6huk pisze:Mógłbyś zdradzić nazwę tej ,że firmy?
"KrzakNET ZIOM"
sp6huk pisze:Hmmm....może jakaś uryna dzieląca dsla
Neostradę
sp6huk pisze:Jeżeli byłoby tak jak ja mówię to lepiej działało by Ci OFP
Jeżeli nasze przypuszczenia co do ceny się zgadzają to myślę, że OFP będzie dobrze działało.

Oby to nie był taki "magik"
http://trzepak.pl/viewtopic.php?t=22801

Chociaż sam parą lat temu zadawałem podobne pytania, tylko ja eksperymentowałem na 2 sąsiadach którzy zgodzili się być królikami doświadczalnymi.
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Zasięg CDMA

Post autor: sp6huk »

Neostradę....hehe :rotfl: całkowicie możliwe :D neostrada nie droga to i tanio udostępnia.
Awatar użytkownika
trybun
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 351
Rejestracja: 2008-01-12, 19:07
Lokalizacja: 70 km od Poznania

Re: Zasięg CDMA

Post autor: trybun »

sp6huk pisze:A cóż to za provider oferujący łącze 512kb/s za 18zł ??? :szok: Mógłbyś zdradzić nazwę tej ,że firmy??? Pytasz co będzie lepiej działać OFP czy net Wi-Fi ;) zazwyczaj Wi-Fi lepiej dziala ale nie jest tak zawsze a tym bardziej w twojej sytuacji kto daje tak tani internet ??? Hmmm....może jakaś uryna dzieląca dsla kilkumegabitowego na 100 osób albo i więcej....obym się mylił bo nie wiem która to firma. :rotfl: Jeżeli byłoby tak jak ja mówię to lepiej działało by Ci OFP, a najlepiej sprawdź u kogoś kto od nich ma internet jak działa.
Niestety nie wiem jak się nazywa ta firma.. Po prostu jest to znajomy mojego sąsiada z sąsiedniej wsi. A jak działa? - no cóż, w nocy całkiem nieźle( transfer bliski maksymalnego), ale za to w dzień istna tragedia, nie dość że transfer jak w GPRS to jeszcze częste przerwy w dostawie. Ale jest nadzieja że będzie lepiej, ponieważ cały czas tą swoją sieć usprawnia, tj. zakłada nowe anteny itp.
Gdyby było wszystko jasne z OFP, tj żebym był pewien że jest u mnie zasięg ( i bez wielkich strat ze względu na odległość) to wybór byłby jasny - OFP.
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Zasięg CDMA

Post autor: sp6huk »

Więc radzę Ci wziąć OFP na 100% będzie lepiej działać niż taka pseudo sieć. Jak pisałem wcześniej nie żałuj zapłacić za aktywację 69zł wyprubujesz sobie przez 30 dni jak to u Ciebie działa i jak będzie wszystko OK to weźmiesz OFP a jak nie będzie pasować to stracisz tylko 69zł dodam ,że jak chcesz wziąć OFP na próbę max umowa może być zawarta na 24m-ce koszt modemu wtedy wynosi 249zł
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Zasięg CDMA

Post autor: ja.michal »

trybun, będziesz tego na jednym kopie używać?

Jeśli tak to wydaje mi się zakup Orange Free Optimum, Premium lub Platinum z modemem hybrydowym USB (HSPA, GSM, CDMA) lepszym rozwiązaniem.

Po pierwsze bo limity w Premium (8GB) i Platinum (12GB) są większe.
Masz dostęp do wszystkich technologii. Jakby na prawdę padło CDMA to zostaje EDGE.
Modem ma dwa wyjścia antenowe i dwie anteny dodatkowe w zestawie. Jedna do GSM/HSPA, druga do CDMA.
Możesz się przemieszczać przy szerszym wachlarzu technologii i możliwości.
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Zasięg CDMA

Post autor: sp6huk »

Niech trybun zobaczy czy pasują mu ceny tego rozwiązania cennik

[ Dodano: 2009-08-20, 22:58 ]
Jeszcze dodam cennik, sprawdzisz sobie ile modem kosztuje Cennik PDF

To jest modem Anty DATA ADU-635W
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zasięg CDMA

Post autor: marens »

ja.michal pisze:Modem ma dwa wyjścia antenowe i dwie anteny dodatkowe w zestawie. Jedna do GSM/HSPA, druga do CDMA.
Jedna antena jest w zestawie, do CDMA.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Zasięg CDMA

Post autor: ja.michal »

marens pisze:Jedna antena jest w zestawie, do CDMA.
Tak? To coś chyba źle przeczytałem. Myślałem, że dwie magnetyczne są.
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zasięg CDMA

Post autor: marens »

Jedna jest, ale raczej o minimalnym zysku.
Nie mam jak tego przetestować, bo aplikacja jest uboga w opcje konfiguracyjne.

Zauważyłem, że połączenie CDMA potrafi się "zamrozić", pomaga ponowne połączenie.
Awatar użytkownika
trybun
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 351
Rejestracja: 2008-01-12, 19:07
Lokalizacja: 70 km od Poznania

Re: Zasięg CDMA

Post autor: trybun »

A więc sytuacja jasna - OFP na próbę..
Dziękuję wszystkim za pomoc i zainteresowanie.
ODPOWIEDZ