pytania -> co to jest internet radiowy? ISP w Szczecinie?

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ja
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-08-07, 09:12

pytania -> co to jest internet radiowy? ISP w Szczecinie?

Post autor: ja »

co to jest internet radiowy? czym się różni od Iplusa czy blueconnect? jak się za to płaci i o co tu <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> chodzi w tym typie połączenia internetowego..? z óry dziekuje za wyrozumiałość dla zielonego..
Awatar użytkownika
morion
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 468
Rejestracja: 2006-04-25, 10:42
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: pytania -> co to jest internet radiowy? ISP w Szczecinie?

Post autor: morion »

iplus i blueconnect to łacza bazujące na sieciach komórkowych, natomiast "internet radiowy" czyli wifi to łacza oparte na technologiach 2.4 i 5GHz wymagające innego sprzętu i o wiele tańsze w użytkowaniu :)
jutro to dzis... tyle że jutro :)
ja
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-08-07, 09:12

Re: pytania -> co to jest internet radiowy? ISP w Szczecinie?

Post autor: ja »

no ale skąd to "wziąść"? kto to obsługuje? mam modem w laptopie i czasami wyłapuje jakąś siec i pyta czy się połączyć...nic nie rozumiem..stary tępy jestem
Awatar użytkownika
andrzej_espero
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2006-07-28, 16:39
Lokalizacja: Sochaczew

Re: pytania -> co to jest internet radiowy? ISP w Szczecinie?

Post autor: andrzej_espero »

ja pisze:no ale skąd to "wziąść"? kto to obsługuje? mam modem w laptopie i czasami wyłapuje jakąś siec i pyta czy się połączyć...nic nie rozumiem..stary tępy jestem
Witam - moze ja bede w stanie wyjasnic - internet radiowy w zasadzie niczym sie nie rozni od tego z TPSA - tylko czesc lacza jest droga radiowa 2,4 GHz - providerzy internetowi oferuja taka mozliwosc odplatnie - sa i tzw Hotspoty na lotniskach w hotelach itp dzialaja na tej samej zasadzie i niektore sa bezplatne - to tak w skrocie - pytaj jak cos to odpowiem
Pozdrawiam andrzej_espero

WSZYSCY WIEDZA ZE SIE NIE DA - I PRZYJDZIE TAKI JEDEN CO O TYM NIE WIE I ON TO ZROBI
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: pytania -> co to jest internet radiowy? ISP w Szczecinie?

Post autor: zDaleKi »

ja pisze:no ale skąd to "wziąć"? kto to obsługuje?
Nigdzie nie napisałeś skąd jesteś, więc ciężko Ci coś dokładnie doradzić.
W tym wątku KLIK masz spis operatorów, którzy w różnych miastach oferują dostęp bezprzewodowy do internetu, nazywany tu w skrócie na forum "internetem radiowym".
Oczywiście nie są to wszystkie firmy tylko znikoma część, dlatego zależnie od tego z jakiej miejscowości jesteś można wtedy coś doradzić.

A tu masz listę HotSpotów KLIK, czyli miejsc w których internet jest najczęściej za darmo.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
ja
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-08-07, 09:12

Re: pytania -> co to jest internet radiowy? ISP w Szczecinie?

Post autor: ja »

Dziekuje Wam za pomoc. jestem ze szczecina, nie mam szans na założenie internetu kablowego a jest mi on potrzebny do "że tak powiem" pracy.. i widze, ze z tym radiowym tez nie za dobrze...więc pozostaje IPlus ...
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: pytania -> co to jest internet radiowy? ISP w Szczecinie?

Post autor: zDaleKi »

Niestety ze Szczecina nikt nam nie podał informacji o ISP.
Ale z pewnością jest tam nie jedna taka firma, spróbuj może coś na Googlach znajdziesz?
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
morion
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 468
Rejestracja: 2006-04-25, 10:42
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: pytania -> co to jest internet radiowy? ISP w Szczecinie?

Post autor: morion »

z pewnością takie miasto jak szczecin ma troche sieci bezprzewodowych... skoro jakąś tam łapałeś to spróbuj jeszcze raz ją wyszukać i zapisz znaleziony SSID a potem poszkaj w necie jego własciciela ;)
jutro to dzis... tyle że jutro :)
ja
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-08-07, 09:12

Re: pytania -> co to jest internet radiowy? ISP w Szczecinie?

Post autor: ja »

dziękuje za informacje, postaram się coś wymyslec w sposób przez Was nakreślony.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: pytania -> co to jest internet radiowy? ISP w Szczecinie?

Post autor: zDaleKi »

Jak już uda Ci się jakąś firmę znaleźć, to podaj jej namiary tu na forum. Może komuś w przyszłości się przyda.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Lukaas
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-08-28, 11:04
Lokalizacja: Szczecin

Re: pytania -> co to jest internet radiowy? ISP w Szczecinie?

Post autor: Lukaas »

Eh sory ze odswierzam temat ale moze komus sie przyda ..

Firma: CPU-NET
Ul. Cedynska 4
Szczecin

www.cpu-net.pl

na stronie jest malo info ale wystarczy zadzwonic i reszte podadza ...
ODPOWIEDZ