Lacznosc telefoniczna poprzez SKYPE, jaki internet sat ???

Dla obecnych i przyszłych użytkowników internetu satelitarnego TP, Astra2Connect, Tooway, skyDSL, VSAT.
Reklama:Szukasz dostawcy internetu satelitarnego? Sprawdź ofertę TS2 Space https://ts2.space/pl/internet-satelitarny/.

Moderatorzy: marcin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
xclusive
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2009-08-29, 07:41
Lokalizacja: Chmiel

Lacznosc telefoniczna poprzez SKYPE, jaki internet sat ???

Post autor: xclusive »

Witam, tak jak w temacie, z powodu braku innych mozliwosci ( oto moja lokalizacja -Chmiel ) http://mapa.btsearch.pl/gps/ll/49.23445 ... 67187/z/13 , mysle i zalozeniu internetu satelitarnego , dwupasmowego.

Jako nowicjusz zrwacam sie o porade, jaki z abonbamentow dostepnych na polskim rynku daje mozliwosc prowadzenia nieprzerwanie rozmowy poprzez skypa. Potrzebuje tego do wykonywania swojej pracy.

Jezeli ktos ma inne sugestie, be my guest !

Pozdrawiam,

Sebas.
Luck in the mirror and you will see the truth...
lubczyk
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 509
Rejestracja: 2008-07-23, 14:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lacznosc telefoniczna poprzez SKYPE, jaki internet sat ???

Post autor: lubczyk »

Z tego co mi wiadomo, to z powodu opóźnień, rozmowy są wykluczone. Może inaczej, będzie ciężko porozumieć się z drugą osobą.
vectra = 300 Mbps
Vodafone + iPhone 7
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Lacznosc telefoniczna poprzez SKYPE, jaki internet sat ???

Post autor: wojteks »

lubczyk pisze:to z powodu opóźnień, rozmowy są wykluczone.
Nie ma z rozmowami najmniejszego problemu, co prawda trzeba się nauczyć rozmawiać bo pingi są po 600ms i więcej. Rozmowa jest trochę opóźniona.

Inna sprawa to ceny takich abonamentów, wcześniej sprawdziłbym Orange Freedom Pro albo innego podobnego dostawcę.
Nie pomagam na PW!
xclusive
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2009-08-29, 07:41
Lokalizacja: Chmiel

Re: Lacznosc telefoniczna poprzez SKYPE, jaki internet sat ???

Post autor: xclusive »

Jak mam rozumiec "opoznionia" Co do Orange Freedom chyba zero szans ze wzgeldu na moja lokalizacje.. http://mapa.btsearch.pl/g...2963867187/z/13 , jak to sprawdzic ?
wojteks pisze:Rozmowa jest trochę opóźniona.

Inna sprawa to ceny takich abonamentów, wcześniej sprawdziłbym Orange Freedom Pro albo innego podobnego dostawcę
Luck in the mirror and you will see the truth...
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Lacznosc telefoniczna poprzez SKYPE, jaki internet sat ???

Post autor: ja.michal »

xclusive, wg mapki jest pozwolenie w Zatwarnicy na BTS CDMA Orange. Na oficjalnej mapce nie ma jeszcze zasięgu. Jednak do końca roku ma Orange czas na zbudowanie całej sieci więc możliwe, że lada chwila będzie u Ciebie. W satelity szkoda się pchać jednak.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Lacznosc telefoniczna poprzez SKYPE, jaki internet sat ???

Post autor: wojteks »

xclusive pisze:Jak mam rozumiec "opoznionia"
No nie jest tak że można sobie w słowo wchodzić, trzeba poczekać aż rozmówca skończy i dopiero wtedy mówić itp. taki urok satelity a co za tym idzie dużych pingów. Czym bardziej obciążone łącze tym gorzej. Tanie abonamenty mają współdzielony dostęp do transpondera więc obciążenie od innych użytkowników też będzie miało wpływ na pingi.

Przykład: nasz głos dotrze do odbiorcy po 1.5 sekundy a jego odpowiedź po kolejnej 1.5 sekundy czyli nasz głos wróci w postaci echa po 3 sekundach. Da się rozmawiać ale czym większy ping tym gorzej. To samo dotyczy rozmów do sieci telefonii satelitarnych np. Thuraya, są duże opóźnienia natomiast rozmowa Thuraya-Thuraya jest w miarę normalna w obrębie tego samego satelity.
Nie pomagam na PW!
xclusive
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2009-08-29, 07:41
Lokalizacja: Chmiel

Re: Lacznosc telefoniczna poprzez SKYPE, jaki internet sat ???

Post autor: xclusive »

wojteks pisze:nasz głos dotrze do odbiorcy po 1.5 sekundy a jego odpowiedź po kolejnej 1.5 sekundy czyli nasz głos wróci w postaci echa po 3 sekundach.
hmm, jest nad czym sie zastanowic w takim razie, pracuje jako Freelance spedytor miedzynarodowy, wiec czasami rozmowy ida szybciutko...
Luck in the mirror and you will see the truth...
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Lacznosc telefoniczna poprzez SKYPE, jaki internet sat ???

Post autor: wojteks »

xclusive pisze:pracuje jako Freelance spedytor miedzynarodowy, wiec czasami rozmowy ida szybciutko...
To tylko kabel. Będzie szybki, niezawodny, tani. Inna możliwość to dobra siec radiowa.
Nie pomagam na PW!
xclusive
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2009-08-29, 07:41
Lokalizacja: Chmiel

Re: Lacznosc telefoniczna poprzez SKYPE, jaki internet sat ???

Post autor: xclusive »

wojteks pisze:Inna możliwość to dobra siec radiowa.
gdyby byla taka mozliwosc nawet bym sie nie zastanawial, problem w tym ze mozliwosci technicznych brak. Popytam jak z Orange Freedo Pro, moze akurat
Luck in the mirror and you will see the truth...
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Lacznosc telefoniczna poprzez SKYPE, jaki internet sat ???

Post autor: ja.michal »

Nawet nie koniecznie Freedom Pro. Moze byc Free Optimum, Premium lub Platinum z modemem na cdma pod usb. Wieksze limity.
ODPOWIEDZ