Stary komputer a osprzęt

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
domel_gl
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2006-08-29, 13:49
Lokalizacja: Jastrz?bie Zdrój

Stary komputer a osprzęt

Post autor: domel_gl »

witam
Posiadam stary komputer na płycie BXcel. Jaką kartę 2,4GHz (najlepiej 54Mbps) polecicie by mi to działało? (proszę o uzasadnienie dla czego właśnie ta lub czym się kierować przy wyborze)

Jaką antenę na odległość 400-450m od nadajnika? (jaka minimum a jaka na maxa przy doskonałej widoczności anten i przy opcji z jednym drzewem- wybór na allegro szeroki ale nie wiem co wybrać)

Czy konary jednego drzewa są do przejścia dla sygnału?

Za odpowiedzi z góry dziękuję.
Awatar użytkownika
morion
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 468
Rejestracja: 2006-04-25, 10:42
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Stary komputer a osprzęt

Post autor: morion »

karta NWH3012, antenka panelowa lub yagi z cyberbajtu, interline lub elboxrf
jutro to dzis... tyle że jutro :)
domel_gl
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2006-08-29, 13:49
Lokalizacja: Jastrz?bie Zdrój

Re: Stary komputer a osprzęt

Post autor: domel_gl »

morion pisze:karta NWH3012, antenka panelowa lub yagi z cyberbajtu, interline lub elboxrf
nie interesuje mnie co kto właśnie wystawia na allegro tylko to co jest dobre do starej płyty i na konkretny zasięg przy danych parametrach....
cdx
Stały użytkownik forum
Posty: 71
Rejestracja: 2006-07-09, 10:31

Re: Stary komputer a osprzęt

Post autor: cdx »

domel_gl pisze:witam
Posiadam stary komputer na płycie BXcel. Jaką kartę 2,4GHz (najlepiej 54Mbps) polecicie by mi to działało? .
jaka ver PCI na plycie?
Awatar użytkownika
morion
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 468
Rejestracja: 2006-04-25, 10:42
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Stary komputer a osprzęt

Post autor: morion »

domel_gl pisze:
morion pisze:karta NWH3012, antenka panelowa lub yagi z cyberbajtu, interline lub elboxrf
nie interesuje mnie co kto właśnie wystawia na allegro tylko to co jest dobre do starej płyty i na konkretny zasięg przy danych parametrach....
specjalista sie odezwał... to po co sie pytasz skoro wiesz lepiej co jest dobre...
jutro to dzis... tyle że jutro :)
domel_gl
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2006-08-29, 13:49
Lokalizacja: Jastrz?bie Zdrój

Re: Stary komputer a osprzęt

Post autor: domel_gl »

morion pisze:specjalista sie odezwał... to po co sie pytasz skoro wiesz lepiej co jest dobre...
Oj panowie bez urazy. Jestem tak ciemny z tematu, że jupiter stadionowy tylko może mnie oświecić :oops:

Po prostu prosiłem o uzasadnienie dla czego włąśnie dany model karty i anteny polecacie, ewentualnie kilka do wyboru z ich wadami i zaletami. Gdy dostałem suchą odpowiedź to myślałem, że to darmowa reklama sprzedawcy z allegro.

Na razie do testów zakupiłem na allegro używany zestaw: coś na RTL8180L 11Mbit niby Planet ale wygląda jak Realtek (bez napisów bez naklejek) do tego antena panelowa BOXER 8dBi INTERLINE. Gdy to zadziała to zainwestuje w coś co polecicie :wink:

Temat jak najbardziej aktualny, nadal poszukuje najlepszej karty i anteny wg założeń z pierwszego postu.
Awatar użytkownika
morion
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 468
Rejestracja: 2006-04-25, 10:42
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Stary komputer a osprzęt

Post autor: morion »

karta NWH3012 lub dlinka DWL520+ to klasyka... a anteny najlepiej kupować w sprawdzonych firmach, dlatego napisalem ci ich nazwy
jutro to dzis... tyle że jutro :)
ODPOWIEDZ