X3MConnect i VOIP

Dla obecnych i przyszłych użytkowników internetu satelitarnego TP, Astra2Connect, Tooway, skyDSL, VSAT.
Reklama:Szukasz dostawcy internetu satelitarnego? Sprawdź ofertę TS2 Space https://ts2.space/pl/internet-satelitarny/.

Moderatorzy: marcin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

X3MConnect i VOIP

Post autor: marens »

Zakładamy, że znam kogoś, kto mógłby być zainteresowany.
Tylko mam pytanie co do VoIP

Kod: Zaznacz cały

Pakiety INTERNET + VOIP
Do prawidłowego funkcjonowania pasma niezbędna jest prawidłowo skonfigurowana bramka VOIP (odpowiednio kodująca pakiety danych VOIP). 
Czy na starcie VoIP i internet satelitarny to nie utopia(ping 600-1000, nie daje nam komfortu rozmowy)?

Podzielę się swoimi spostrzeżeniami z "słabego" HSDPA ~300kbps. Jakość rozmowy kiepska, przy kodeku GSM, testowałem 2 operatorów. Jakby nie patrzeć HSDPA to "lepszy" internet od satelitarnego. Oczywiście na dobrym HSDPA nie ma problemów.

Można prosić o zamieszczenie próbki rozmowy i wytłumaczenie na czym polega ta specjalna konfiguracja?
Ostatnio zmieniony 2009-03-20, 18:24 przez marens, łącznie zmieniany 1 raz.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: X3MConnect i VOIP

Post autor: zDaleKi »

Post dotyczy X3MConnect, zatem przenoszę do działu: Internet satelitarny X3MConnect /Astra2Connect
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: X3MConnect i VOIP

Post autor: marens »

Odpowiem sobie sam, miałem możliwość rozmawiać przez VoIP na astra2connect.
Można się dogadać, tylko kwestia opóźnień i nie można sobie wchodzić w słowo.

Co do prędkości samego internetu to komfort przeglądania jak przez GPRS, a prędkości 80-200kbps. Powiem tak, do pracy z sam raz tam gdzie nie ma innej alternatywy.
ODPOWIEDZ