Połączenie internetu radiowego z siecią bezprzewodoą, pilne!

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Greyhawk
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-09-05, 09:54

Połączenie internetu radiowego z siecią bezprzewodoą, pilne!

Post autor: Greyhawk »

Mam następujący problem:
Otóż mam w domu internet radiowy. Do tej pory miałem jeden komputer, który bez problemu można było podłączyć do anteny na dachu za pomocą karty sieciowej z wejściem RSMA. Teraz jednak pojawił się drugi komuter, tyle że piętro niżej. Nie chcę ciągnąć kabli po całym domu i w związku z tym mam pytanie: czy istnieje jakiś router, do którego można by podłączyć internet przez złącze RSMA, który następnie łączył się z dwoma komuterami: z 1 za pomocą zwykłego kabla, a z 2 bezprzewodowo?
Załączam schemat ilustrujący o co mnie się rozchodzi: ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
MaxFM
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 653
Rejestracja: 2006-04-20, 15:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Połączenie internetu radiowego z siecią bezprzewodoą, pilne!

Post autor: MaxFM »

zobacz TU
Greyhawk
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-09-05, 09:54

Re: Połączenie internetu radiowego z siecią bezprzewodoą, pilne!

Post autor: Greyhawk »

Czyli rozumiem, że muszę się zaopatrzyć w dwa urządzenia: DWL-900AP+ i DI-524? I jeśli podłączę do pierwszego antenę od intenetu, od jego portu LAN pociągnę kabel do portu WAN w drugim, to będzie on w stanie przesłać sieć bezprzewodowo do jednego komputera i przewodowo do drugiego?
Awatar użytkownika
MaxFM
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 653
Rejestracja: 2006-04-20, 15:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Połączenie internetu radiowego z siecią bezprzewodoą, pilne!

Post autor: MaxFM »

exactly :wink: dwl900ap+ i di-524 podałem przykładowo. Rownie dobrze mozesz uzyc innego routera i innego ap majacego tryb apclient. Kwestia wyboru.
Greyhawk
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-09-05, 09:54

Re: Połączenie internetu radiowego z siecią bezprzewodoą, pilne!

Post autor: Greyhawk »

Dzięki wielkie! :salute:

Edit: A czy te dwa urządzenia na pewno będą ze sobą współpracowały? Bo w internecie jest wiele skarg na to, że access pointy sprawiają problemy przy łączeniu się z innymi urządzeniami w trybie apclient...
Awatar użytkownika
morion
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 468
Rejestracja: 2006-04-25, 10:42
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Połączenie internetu radiowego z siecią bezprzewodoą, pilne!

Post autor: morion »

te urządzenia będa współpracowały bo 900+ w trybie APClietn nie bedzie się łaczył z tym twoim di-524 tylko z AP twojego dostawcy netu... ale z reguły dlinki działają ok z każdym sprzetem... pod warunkiem że AP działa w "2.4GHz b"
jutro to dzis... tyle że jutro :)
ODPOWIEDZ