Play " jakosc techniczna" - tak niestety jest dosc

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
szalony
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 425
Rejestracja: 2006-04-02, 22:09
Lokalizacja: Aleksandrow L.

Play " jakosc techniczna" - tak niestety jest dosc

Post autor: szalony »

Chcialem jakby ktos z Was " dziwil" sie ze ma pod nosem stacje gsm/3g- i ma zly sygnal lub nie ma go wcale ,podzielic opinia- i pokazac ze czesto tego przyczyna jest zle ustawienie anten lub katow tilt wiazek anten.Po testach u mnie w miescie nodeB zostal juz chyba na stale wlaczony , niestety tak naprawde nic nie poprawili i stacja w Aleksabdrowie Lodzkim w centrum - w Kosciele ma ustawienia wiazek fatal ne - bije w ziemie ze 500metrow od niej w terenie otwartym " ginie " - co ciekawe widac jak na dloni ze stacja nie miala byc " lokalna" gdyz sektory nodeB maja wygenerowane do kilkunastu " sasiadow " - na zrzutach np psc 63 ma ich 17 ale przez zbyt duze ztiltowanie tak naprawde skorzysta tylko z okolo 5 !!! Z gsm jest podobnie 10 metrow od kosciola sygnal -30-40dBm a 500metrow dalej -90-100dBm ... Rece opadaja... Nieche mi sie pisac juz ale inna stacja gsm/3G na Spadkowej w Lodzi takze jest " fatalnie ustawiona " jak widze jak do jest zrobione to odechciewa mi sie korzystac z Play ...
szwed11
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 225
Rejestracja: 2007-07-30, 20:51

Re: Play " jakosc techniczna" - tak niestety jest dosc

Post autor: szwed11 »

To może napisz Gruszce o tej stacji (rzecznik Play). On zawsze chętnie pomaga. [email protected]
szalony
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 425
Rejestracja: 2006-04-02, 22:09
Lokalizacja: Aleksandrow L.

Re: Play " jakosc techniczna" - tak niestety jest dosc

Post autor: szalony »

O dziekuje za info :] z checia emaila wysle - i moze bardziej dokladnie cos dopisze z innego nodeB :ok: Swoja droga dam znac czy cos poprawia na w/w stacjach ...
ODPOWIEDZ