Dla studenta w Poznaniu

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kkonus
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2009-09-16, 11:25
Lokalizacja: D:/downloads

Dla studenta w Poznaniu

Post autor: kkonus »

Zaczynam studia w Poznaniu i koniecznie potrzebuję internet.
Jeśli chodzi o lokalizajcę to będe mieszkał pod samym stadionem.
Internet musi być podzielony na dwa komputery.
Cena nie powinna prezkraczać 100zł. Aczkolwiek jeśli będzie droższa ale interesująca oferta to może się zdecyduje.
Internet będzie wykorzystywany do wszystkiego, muzyka, filmy, mmorpg, komunikatory, surfowanie, więc najlepiej bez limitu.

Będe mieszkał w mieszkaniu, w którym jest już neostrada, ale właściciel nie chce sie nim dzielić. Myślałem o zwiększeniu prędkości neo i dzieleniem sie internetem, ale powiedział że w takim wypadku potrzebny jest modem z konfiguracją sieci, za 500zł O.o A ja sie na tym nie znam.

Licze na pomoc.
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dla studenta w Poznaniu

Post autor: marens »

kkonus pisze:Będe mieszkał w mieszkaniu, w którym jest już neostrada, ale właściciel nie chce sie nim dzielić.
Nie jest to przypadkiem prowokacja?!
kkonus pisze:Myślałem o zwiększeniu prędkości neo i dzieleniem sie internetem, ale powiedział że w takim wypadku potrzebny jest modem z konfiguracją sieci, za 500zł O.o A ja sie na tym nie znam.
Myślę, że jest to jedyny racjonalny sposób bo inne są irracjonalne i głupie. Bo jakoś sobie nie wyobrażam 2 łączy w domu. Nawet gdybyśmy coś wymyślili to i tak będzie to bez sensu. Możliwości jest sporo, ale jak masz pod nosem Neostradę.

To już nawet zwykły Livebox wystarczy za 10zł/mies a konfiguracja banalnie prosta z dołączoną instrukcją i pomocą telefoniczną. Routery można do 200zł kupić
Twój współlokator jest inteligentny w innym tego słowa znaczeniu. Jeżeli masz taki problem, to tak i tak wynikną inne podczas wspólnego mieszkania.
kkonus
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2009-09-16, 11:25
Lokalizacja: D:/downloads

Re: Dla studenta w Poznaniu

Post autor: kkonus »

Czyli nie ma żadnego modemu który kosztuje pół tysiąca..?
szmitz
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 888
Rejestracja: 2008-12-08, 17:10
Lokalizacja: DE:Uhingen

Re: Dla studenta w Poznaniu

Post autor: szmitz »

Modemy za 500 zł są tylko tobie wystarczy router do neo za 100 zł . Chyba ze router do internetu mobilnego to są już większe wydatki nawet i 1000 zł .
Netia 2Mb/s. :)
Router:D-Link DIR-655 + Modem : D-Link DSL-320T i E3131, 12.9.2013 3G Networks
Awatar użytkownika
guteq
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 383
Rejestracja: 2009-03-31, 15:57
Lokalizacja: Kraków / Przemyśl

Re: Dla studenta w Poznaniu

Post autor: guteq »

kkonus pisze:Internet musi być podzielony na dwa komputery. Cena nie powinna prezkraczać 100zł.
To jest wykonalne...
kkonus pisze:Internet będzie wykorzystywany do wszystkiego, muzyka, filmy, mmorpg, komunikatory, surfowanie, więc najlepiej bez limitu.
...ale nie w połączeniu z tym warunkiem. :szok:

Internet komórkowy i duże ściąganie (muzyka, filmy) nie bardzo idą w parze. Największy aktualnie dostępny limit we wszystkich ofertach komórkowych to 26 GB na miesiąc (promocyjny "iPlus Prywatnie 160" za 160 zł/mies.) co raczej nie wystarczy na dwie osoby intensywnie ściągające filmy i muzę.
kkonus pisze:Myślałem o zwiększeniu prędkości neo i dzieleniem sie internetem, ale powiedział że w takim wypadku potrzebny jest modem z konfiguracją sieci
To prawda...
kkonus pisze:za 500zł
...a to bzdura :dobani:

Router do Neo na 4 kompy bez WiFi (np. TP-Link TD-8840T) można kupić już za około 75-80 zł, a z WiFi (np. TP-Link TD-W8901G) za jakieś 125 zł.
Pozdro,
GutEQ
ODPOWIEDZ