Pomocy -> internet przez WiFi jak?

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ruby_89
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-08-19, 08:56

Pomocy -> internet przez WiFi jak?

Post autor: ruby_89 »

do niedawn mieszkam w anglii i mam zlozony internet, polaczenie modemowe. przedwczoraj kuplem laptopa i chcialbym sie dowiedziec jak moge podlaczyc internet (radiowy), czytalem niewiele i nie wiem jak. slyszalem cos o routerze i karcie wifi, niech ktos mi wytlumaczy co robic, jestem otwarty na wszelkie propozycje.
dziekuje

EDIT:
Modyfikacja tematu (BliSki)
Awatar użytkownika
MaxFM
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 653
Rejestracja: 2006-04-20, 15:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Pomocy -> internet przez WiFi jak?

Post autor: MaxFM »

Najpierw zorientuj sie czy jestes w zasiegu jakiejs sieci radiowej, moze jakiegos darmowego hot spota. Jesli działa tam jakas firma/firmy udostepniajace neta to łapiesz za tel. i dopytujesz sie szczegółów. Moze jest jakis hotspot to zaopatrzasz sie w karte wifi, antena+kabel, ustawiasz tak zeby sygnał był najmocniejszy, logujesz sie i masz neta.
ikw
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 214
Rejestracja: 2006-03-21, 21:41

Re: Pomocy -> internet przez WiFi jak?

Post autor: ikw »

witam...
no wlasnie jak sobie kupiles laptopa to pewnie wiesz czy ma w sobie karte wifi. jesli jest nowy to na 99 % ma.
no to teraz tylko wystarczy "rozlozyc" ten internet do routera ( np netgear ) sa niedrogie i fajne. kupisz je wszedzie - polecam oferte internetowa pcworld.co.uk . mozna zaoszczedzic troche no i jak cos no to nie ma problemu z servisem ( bez gadania daja nowy sprzet ).
Co do hotspotow no to ...jesli nie mieszkasz gdzies na odludziu to z pewnoscia cos zlapiesz - kwestia tak czy bedziesz mogl sie zalogowac.
Pewnie sie nie obejdzie bez problemow ...ale to juz jak beda takowe to zapytowywuj!
pzdr!
ruby_89
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-08-19, 08:56

Re: Pomocy -> internet przez WiFi jak?

Post autor: ruby_89 »

jestem w zasiegu kilku sieci radiowych, a karte wifi mam, interesowalo mnie jakiego sprzetu uzyc i jak wszystko popodlaczac. dodatkowo pokazuje zdjecie mojego modemu i wszystko jak jest na nim podlaczone.


http://img238.imageshack.us/my.php?imag ... 169nr1.jpg

http://img226.imageshack.us/my.php?imag ... 170kq8.jpg
ikw
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 214
Rejestracja: 2006-03-21, 21:41

Re: Pomocy -> internet przez WiFi jak?

Post autor: ikw »

aha...
czyli nie interesuja cie te sieci co tam sa za oknem...tylko chcesz podlaczyc bezprzewodowo swojego neta ... dobrze rozumiem?
no to jak dobrze to lecim dalej......
widze ze masz z ntl neta to podlaczyli cie koncentykiem.
tylko napisz mi co jest podlaczone przez to usb?!
jesli jeden komp jest podlaczony przez skretke (rj 45) to zamiast kompa podlacz router z wirelesem...czyli nie interesuje cie router z wirelesem i jeszcze z modemem.

naprzyklad taki: router wireles plus adapter na usb:
KLIK

zamow na necie i odbierz w sklepie - 10 F mniej zaplacisz.
powinien byc ok.
a jak nie bedzie no to oddasz do sklepu.
konfiguracja to inna bajka...jak bedzie jakis problem to napiszesz i pomyslimy.
pzdR!

----EDIT
Edycja linka - BliSki ;)End EDIT
ruby_89
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-08-19, 08:56

Re: Pomocy -> internet przez WiFi jak?

Post autor: ruby_89 »

przez usb podlaczony jest komputer:) bezprzewodowo chce tylko zlaczyc neta do laptopa, a do kompa niech zostanie przez modem.
a co bedzie jesli podlacze, tak jak mowisz router z wirelesem, modem bedzie mi potrzebny? czy bede mial neta w "komputerze", a co z laptopem? soorry, ze jestem taki niekumaty.
pzdr
ikw
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 214
Rejestracja: 2006-03-21, 21:41

Re: Pomocy -> internet przez WiFi jak?

Post autor: ikw »

siema!
nie musisz byc kumaty - ja tez nie jestem na temat paralotni.
no to usb troche komplikuje sprawe musze powiedziec...
w takim razie co jest z ta skretka?
bo jak neta masz przez koncentryk no to nie wiem czy znajdziesz taki modem i router w jednym do ktorego podlacza sie koncentryk. to raczej bardziej skretke.
jesli nie przeszkadza ci to ze zeby miec neta na laptopie to drugi komp musi byc wlaczony to kolega MAX FM wytlumaczyl to juz ze sto razy na forum jak podzielic neta przez kompa.
Generalnie troche nie rozumiesz ze modem musi byc...a poza modemem moze byc cos innego. I tu sie zaczynaja schody bo modem jest na usb. W sensie ze przez usb podlaczasz go do kompa - co nastraja pewnych problemow bo jak juz wspomnialem jedyny kabel jakim mozna podlaczyc jaki kolwiek router to RJ 45.
ehhhh...masz stacjonarke w tej anglii? to podaj numer na priva.
ruby_89
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-08-19, 08:56

Re: Pomocy -> internet przez WiFi jak?

Post autor: ruby_89 »

a wiec zakupilem router wrt54gs i adaptor do niego. wczoraj skonfigurowalem router na moim komputerze wg instrukcji. potem to samo zrobilem na laptopie. znalazlem siec, podlaczylem sie do niej a i tak nie mama neta;/ stwierdzlem, ze net idzie po kablu usb <co?>;/ podlaczylem do laqptopa tylko usb i neta mialem;/ na samej skretce probowalem i nic nie dawalo... jedeny czego nie zrobilem to nie podpialem adaptora, bo stwierdzilem ze jest mi on nie potrzebny, bo mam w laptopie karte wi-fi.
<font color="#FF00FF"><b>»»nie wiem««</b></font> co robic... moglby mi ktos krok po krok to wytlumaczyc?
pzdr
ikw
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 214
Rejestracja: 2006-03-21, 21:41

Re: Pomocy -> internet przez WiFi jak?

Post autor: ikw »

jak masz stacjonarke to mi podaj na privie bo nie kce mnie sie tego pisac:)
Aniusia
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-09-06, 21:04

Re: Pomocy -> internet przez WiFi jak?

Post autor: Aniusia »

Mam pytanie. Zakupiłam laptopa HP 6100. Mam w domu komputer stacjonarny z podłączoną neostradą. Chciałabym przez router mieć internet w laptopie przy użyciu karty WiFi. Wiem że jest taka możliwość w moim laptopie, nie wiem tylko czy ma on tą kartę wbudowaną czy nie, jak to sprawdzić?. Jeśli nie to ile tych kart muszę kupić (dwie- jedną do routera i jedną do laptopa?). Czy obojętnie jaka karta i obojętnie jaki router czy ma to jakieś znaczenie? To ma być tylko dla potrzeb domowych (standardowe korzystanie z neta bez grania, ale z wykorzystaniem komunikatorów). Bardzo proszę o odpowiedź bo jestem totalnie zielona w tych sprawach. Z góry dziękuję
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
MaxFM
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 653
Rejestracja: 2006-04-20, 15:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Pomocy -> internet przez WiFi jak?

Post autor: MaxFM »

a jak masz podpiety modem do kompa ? kablem sieciowym ??(taka wtyczka podobna do tel.) jesli tak to kupujesz router np. dlink 524, wyciagasz te wtyczke z kompa podpinasz pod port WAN w/w routera, stacjonarny podpinasz takim samym kablem sieciowym pod LAN routera a lapka po radiu. Odpalasz przegladarke, w pasku wpisujesz adres routera (w przypadku dlinka 192.168.0.1 wchodzisz do ustawien routera, w zakładce WAN dajesz na dynamiic IP, w zakładce WIRELESS ustawiasz sobie nazwe sieci (SSID), kanał, ew. szyfrowanie. W zakładce DHCP dajesz na DHCP Server Enabled, utawiasz zakres IP np starting z koncowka 2, ending z koncowka 3. Wchodzisz w polaczebia sieciowe, na ikonie połaczenia klik prawym i wlasciwosci->protokol TCP/IP->wlasciwosci i ustawiasz na auto. A jesli chcesz sprawdzic jaka masz karte w lapku to dajesz start->ustawienia->panel sterowania-> ikona system->zakładka sprzet->menedzer urządzen i szukasz karty sieciowe lub PCMCIA.
Aniusia
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-09-06, 21:04

Re: Pomocy -> internet przez WiFi jak?

Post autor: Aniusia »

Tak jest to kabel sieciowy. Ile mniej więcej kosztuje taki router? I jak to wygląda z kartą WiFi? Bo mój laptop ma na nią wejście, ale rozumiem że wtedy musiałabym kupić dwie takie karty? Jedną do routera i jedną do laptopa?
Dzięki za odpowiedź
Pozdrawiam
Aniusia
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-09-06, 21:04

Re: Pomocy -> internet przez WiFi jak?

Post autor: Aniusia »

Co do karty w laptopie to mam coś takiego: Karty PCMCIA: Kontroler Texas Instruments PCI-1420 CardBus (jest to samo napisane dwa razy), a karty sieciowe: Połączenie sieciowe Intel(R) PRO/100VM. Ale nic mi to nie mówi, co to znaczy? Jaki router i kartę byś mi polecił w miarę tanie?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
MaxFM
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 653
Rejestracja: 2006-04-20, 15:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Pomocy -> internet przez WiFi jak?

Post autor: MaxFM »

Router napisałem Ci wyzej, np dlink di-524 na allegro cos ok 170 zł (btw. mam taki do sprzedania :D). Do routera nie trzeba kupowac karty bo on juz ma moduł radiowy. Karte wifi do lapa mozesz kupic obojetnie jaka pcmcia np DLink DWL-610 bo z tego co sie orientuje to masz wbudowana karte LAN (gniazdo rj-45 w lapie). Jak bedziesz miec problemy z konfiguracja to pisz-pomozemy.
Aniusia
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-09-06, 21:04

Re: Pomocy -> internet przez WiFi jak?

Post autor: Aniusia »

A czy taki router może być, czy wystarczy?
http://allegro.pl/item125649394_router_ ... bacz_.html
Awatar użytkownika
MaxFM
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 653
Rejestracja: 2006-04-20, 15:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Pomocy -> internet przez WiFi jak?

Post autor: MaxFM »

To nie jest router wifi tylko kablowy. Mozesz zrobic z niego router radiowy dokupujac do niego karte pcmcia co sie mija z celem bo wyjdzie na to samo co router z wbydowanym wifi.
ODPOWIEDZ