Pytanie o aktywność kart SIM mobilnego internetu

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
michael112
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2009-09-17, 19:16
Lokalizacja: Warszawa

Pytanie o aktywność kart SIM mobilnego internetu

Post autor: michael112 »

Jest to mój pierwszy post na tym forum, jednak przed rejestracją niejednokrotnie czytałem niektóre tematy tutaj. W informatorze na temat ofert pre-paid internetu komórkowego ani w innych postach nie znalazłem pewnej istotnej dla mnie informacji: Czy jest jakiś okres ważności karty na tzw. "połączenia przychodzące". Bo na przykład, jak mam telefon komórkowy (Nowe Orange GO), to tam przy kartach jest chyba coś takiego, że np. jak doładuję za 25 zł, to wychodzące mam przez 1 miesiąc, a przychodzące przez 6 miesięcy. I przez te 6 miesięcy numer jest wciąż aktywny i można go w każdej chwili doładować.
Już wyjaśniam, po co mi taka informacja. Otóż, w przyszłym roku kupię laptopa wraz z modemem HSDPA, żeby mieć dostęp do komputera i internetu podczas kilkudniowych wyjazdów (głównie wakacyjnych). Na codzień, w domu internet mobilny nie jest mi potrzebny, bo mam internet stacjonarny. Więc po powrocie z wakacji nie będę doładowywał konta na internet. I chodzi mi o to, czy jak po iluśtam miesiącach nieużywania karty (jak będę wyjeżdżał ponownie, np. w następne wakacje), będę mógł doładować istniejącą kartę i korzystać znowu, czy niestety będzie to wiązało się z koniecznością zakupu nowego startera.
W informatorze na forum jest tylko jedna długość (14 albo 30 dni) i jak rozumiem są to tzw. "połączenia wychodzące", czyli ile mogę korzystać z internetu, czyli nie to, o co mi chodzi.
Być może padnie pytanie o operatora, z którego zamierzam korzystać, zatem to pytanie uprzedzę. Chociaż to nie jest jeszcze ostateczna decyzja, to wydaje mi się, że najkorzystniej będzie kupić 2 startery: jeden Playa i jeden Heyah. Play ma chyba najwięcej transferu za normalną cenę, natomiast Heyah ze względu na ograniczony zasięg Playa (przejrzałem mapkę na ich stronie i w niektórych miejscach gdzie będę ten zasięg jest, a w niektórych nie), a Heyah jako jedyna oferta ma cenę 2 gr za 100 KB, a nie 3gr.

PS. Zastanawiałem się, czy to pytanie powinienem zadać w osobnym temacie czy jako nowy post w temacie pt. "Internet na kartę (pre-paid/system przedpłacony) [dyskusja]". Przepraszam, jeśli mój wybór jest niewłaściwy i jeśli zaszła taka sytuacja proszę moderatorów o przeniesienie posta.
szmitz
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 888
Rejestracja: 2008-12-08, 17:10
Lokalizacja: DE:Uhingen

Re: Pytanie o aktywność kart SIM mobilnego internetu

Post autor: szmitz »

Tak, jest okres ważności tak jak np. w ofercie simplusa 30 dni za 30 zł za 50 zł 3 mieś.
mój kolega ma tak że ma karte Play Fresh -a która jest ważna rok po doładowaniu i 3 miechy nie używa a jak potrzebuje to kupuje pakiety int. za 5 zł . wychodzi najtaniej jeśli idzie o doładowania .
Netia 2Mb/s. :)
Router:D-Link DIR-655 + Modem : D-Link DSL-320T i E3131, 12.9.2013 3G Networks
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Pytanie o aktywność kart SIM mobilnego internetu

Post autor: Jaco »

W Blueconnect Starter jest tak: http://www.era.pl/r/era_pl_repo1/docume ... tarter.pdf

i tu: http://www.era.pl/r/era_pl_repo1/docume ... tarter.pdf
bodzio61
Stały użytkownik forum
Posty: 53
Rejestracja: 2009-09-17, 23:31
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pytanie o aktywność kart SIM mobilnego internetu

Post autor: bodzio61 »

W Play Online po zakończeniu okresu ważności połączeń internetowych masz 90 dni na ponowne doładowanie konta.

Jeżeli chodzi o Plus to pod adresem http://www.iplus.pl/materialy/promocje/regulamin_promocji_simdata_2.pdf?t=9759.898931604783-37.pdf na 2. stronie jest podane
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Pytanie o aktywność kart SIM mobilnego internetu

Post autor: krystianb »

bodzio61 pisze:W Play Online po zakończeniu okresu ważności połączeń internetowych masz 90 dni na ponowne doładowanie konta.
Ale wtedy wg regulaminu przepada bonus, czyli główna zaleta play'a
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
michael112
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2009-09-17, 19:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pytanie o aktywność kart SIM mobilnego internetu

Post autor: michael112 »

No wiesz, może i przepada bonus, ale jednak jeśli nie korzystam w ogóle z netu komórkowego przez dobrych kilka miesięcy to i tak bardziej opłaca mi się stracić bonus, niż doładowywać co miesiąc, skoro i tak nie będę korzystać. Czyli w Play-u 90 dni. A jak w Heyah? Wczoraj czytałem różne regulaminy i cenniki na ich stronie, i nie udało mi się odnaleźć takiej informacji.
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pytanie o aktywność kart SIM mobilnego internetu

Post autor: marens »

Ja bym nie zwracał na to uwagi, kupiłbym najtańszą kartę na wakacje na dzień dzisiejszy Heyah/Play wykorzystał i wyrzucił a w następnym roku kupił najtańszą. Jeśli faktycznie ma to być wykorzystywane "od wakacji do wakacji"
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Pytanie o aktywność kart SIM mobilnego internetu

Post autor: wojteks »

marens pisze:kupiłbym najtańszą kartę na wakacje na dzień dzisiejszy
Też tak myślę. Starter Play kosztuje 19zł, jest na nim 1GB i ważność 14 dni (doładowanie za 50zł to 4GB i 56dni ważności). Simdata też kosztuje 19zł, ważność 20dni (doładowanie 50zł ważność 3 miesiące).
Nie pomagam na PW!
michael112
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2009-09-17, 19:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pytanie o aktywność kart SIM mobilnego internetu

Post autor: michael112 »

marens pisze:Ja bym nie zwracał na to uwagi, kupiłbym najtańszą kartę na wakacje na dzień dzisiejszy Heyah/Play wykorzystał i wyrzucił a w następnym roku kupił najtańszą.
Zapewne takie też będzie ostateczne wyjście z sytuacji. Powyższe pytanie zadałem, gdyż Play po doładowaniu za 30 zł daje limit 2 GB, podczas gdy starter daje za 19 zł 1 GB. Myślałem, że może będę mógł od drugiego roku korzystać z tej większej wartości, jednak wygląda na to, że bardziej opłaca się kupić nowy starter i nawet od razu doładować kwotą 30 zł (jeśli 1 GB mi nie wystarczy), niż co 3 miesiące sztucznie podtrzymywać przy życiu kartę potrzebną głównie raz do roku. Zresztą, pewnie wystarczy mi ten 1 GB.
marens pisze:Jeśli faktycznie ma to być wykorzystywane "od wakacji do wakacji"
No, może nie dosłownie. Istnieje prawdopodobieństwo, że pojadę gdzieś poza lipcem i sierpniem (np. w czasie "długiego weekendu" majowego), ale i tak to będą kilka dni poprzedzone długą przerwą i po nich nastąpi ponownie długa przerwa. Jednak rzeczywiście, zazwyczaj mają to być jedynie wakacje.

Ponowię jeszcze pytanie: Czy nikt nie zna okresu ważności konta w Heyah?

Żeby nie zniechęcać moim kolejnym pytaniem, przyznałem punkt "Pomógł" osobom, które, w mojej opinii, udzieliły najbardziej przydatnych wypowiedzi, a więc podały informację (lub link do informacji) o długości konta u któregoś z operatorów.
miko24
Stały użytkownik forum
Posty: 71
Rejestracja: 2009-08-02, 21:06
Lokalizacja: krk

Re: Pytanie o aktywność kart SIM mobilnego internetu

Post autor: miko24 »

michael112 pisze:Czy nikt nie zna okresu ważności konta w Heyah
Ze strony http://www.heyah.pl/o-heyah_doladowania --- > FAQ
4 - Jak przedłuża się ważność konta po jego doładowaniu?
Każde doładowanie konta kwotą od 20 do 49 PLN przedłuży ważność Twojego konta o 1 miesiąc na połączenia wychodzące i 3 miesiące na połączenia przychodzące.

Doładowanie od 50 PLN przedłuży ważność konta o 3 miesiące na połączenia wychodzące i 3 miesiące na połączenia przychodzące.

Jeśli w dniu uzupełnienia konto jest ważne na połączenia wychodzące, to nowa data jego ważności liczona jest od dnia aktualnej daty ważności konta na połączenia wychodzące. Jeśli w dniu uzupełnienia konto nie jest ważne na połączenia wychodzące, to nowa data jego ważności liczona jest od dnia doładowania. Ważność Twojego konta na połączenia wychodzące można przedłużyć maksymalnie na czas do 12 miesięcy. Doładowanie kwotą poniżej 20 PLN (np. kupon za 5 PLN) nie przedłuży ważności konta.
Ale tak jak pisze marens - nie przejmował bym się tym. Kupuj nowy starter.

[ Dodano: 2009-09-18, 19:27 ]
Chodziło o połączenia przychodzące? mBank ma najlepszą ofertę (zaznaczając, ze utrzymanie darmofonu też kosztuje odpowiednią kwotę w skali roku .
Ale przy pakietach 5MB za 100zł ... tfu... co ja piszę. :P Pakietach 100MB za 5zł to można to rozważyć.
http://www.mbankmobile.pl/promocje/promocja5.html
Korzyści:
Roczny okres ważności konta bez konieczności doładowań
370 dni usługi wychodzące
400 dni usługi przychodzące
Poza tym fajnie pakiety. Była tu o tym dyskusja, chyba w wątku o pakietach w ofertach na kartę. Check it ;)
Ostatnio zmieniony 2009-09-18, 18:48 przez miko24, łącznie zmieniany 1 raz.
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pytanie o aktywność kart SIM mobilnego internetu

Post autor: marens »

Jeszcze co do terminala nie inwestowałbym tylko wykorzystał telefon.
Od wakacji do wakacji nie ma sensu.
ODPOWIEDZ