Huawei E800 Jak to podłączyć do anteny?

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
bercik_
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2008-07-27, 09:58
Lokalizacja: MwoCity

Huawei E800 Jak to podłączyć do anteny?

Post autor: bercik_ »

Zastanawiam sie nad kupnem anteny do mojego Hueaweia e800, bo wiem że sprzedaja do tego modelu. Szukalem rozwiazania tu i tam, ale nie wiem ja sie zabrac do tego. Problem w tym, że nie moge zdjąć zewnetrznej ruchomej nakladki na terminal antenowy. Ponoć Złącze jest typu 'SSMB1252'. Wyszperalem gdzies tylko filmik instruktażowy jak zdjac antene, ale moja ma cos w stylu lutowania na koncu.Nie wiecie nic o tym ? Nie mam pojecia, jak rozwiazac ten problem..rozlutowac?;/ Zetknął się ktoś z takim czymś już i ma jakieś rozwiązanie? To jest modem z iPlusa jak cus:)

[ Komentarz dodany przez: wojteks: 2009-09-24, 14:02 ]
Lekka zmiana tematu na mówiący więcej o problemie.
Ostatnio zmieniony 2009-09-24, 13:01 przez bercik_, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Huawei E800 Jak to podłączyć do anteny?

Post autor: krystianb »

Ta antena powinna cała wyjść bez rozbierania jej, łącznie z tą żółtą tuleją widoczną na pierwszym obrazku trzeba pociągnąć delikatnie można dla ułatwienia lekko przekręcać. Ale nie trzeba zdejmować plastikowej obudowy z anteny tak jak to zrobiłeś.

Chyba że modem był naprawiany przez poprzedniego właściciela w garażu wtedy to co wyżej napisałem może nie mieć racji bytu.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
guteq
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 383
Rejestracja: 2009-03-31, 15:57
Lokalizacja: Kraków / Przemyśl

Re: Huawei E800 Jak to podłączyć do anteny?

Post autor: guteq »

krystianb pisze:Ta antena powinna cała wyjść bez rozbierania jej, łącznie z tą żółtą tuleją widoczną na pierwszym obrazku
Dokładnie tak samo jest w E870 - antenka jest zakończona wtykiem SSMB, a w modemie jest po prostu gniazdo SSMB, albo się w nie wtyka antenkę dostarczoną z modemem, albo wtyk od zewnętrznej anteny.
krystianb pisze:Chyba że modem był naprawiany przez poprzedniego właściciela w garażu
No wygląda troszkę na "powypadkowy" ;) tak jakby na antence nie było zewnętrznej obudowy (te metalowe paski normalnie nie powinny być widoczne).

Ale i tak antenka powinna się dać zdjąć - nie wygląda na to, zeby to lutowanie na końcu mogło na stałe przymocować antenę do jej gniazda :)
Pozdro,
GutEQ
bercik_
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2008-07-27, 09:58
Lokalizacja: MwoCity

Re: Huawei E800 Jak to podłączyć do anteny?

Post autor: bercik_ »

guteq pisze:No wygląda troszkę na "powypadkowy" tak jakby na antence nie było zewnętrznej obudowy
Specjalnie zdjąłem obudowe dla lepszego obrazu sytuacji. Właśnie o to chodzi, że nie był przerabiany. Takiego dostałem od Plusa...

Nie wiem co z tym zrobic. Pociagnać czy naprawde dać sobie spokój...
Awatar użytkownika
yagi
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 811
Rejestracja: 2007-05-05, 21:33
Lokalizacja: PL

Re: Huawei E800 Jak to podłączyć do anteny?

Post autor: yagi »

bercik_ pisze:Pociagnać czy naprawde dać sobie spokój...
Pociagnac. Delikatnie i sie nie spieszyc a antenka wyjdzie ;)
:!: Yagi's Para Para Dekkai Mara Mix (14.09.2010) :!:

www.btsy.eu - Stacje Bazowe Telefonii Komórkowej w Tarnowie
bercik_
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2008-07-27, 09:58
Lokalizacja: MwoCity

Re: Huawei E800 Jak to podłączyć do anteny?

Post autor: bercik_ »

I poszlo, antena rzeczywiscie zeszla. Swoja droga...niespodziewalem sie ze az tak niezla sile do tego trzeba bylo przylozyc. Dzieki wam za pomoc:) temat do zamkniecia
przemox.1
### BAN ###
Posty: 1463
Rejestracja: 2009-02-20, 17:41
Lokalizacja: ban

Re: Huawei E800 Jak to podłączyć do anteny?

Post autor: przemox.1 »

bercik_ pisze:temat do zamkniecia
Na forum <a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=82778#82778">»nie zamykamy tematów«</a>
ODPOWIEDZ