Wolny internet - Iplus

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Grzechu093
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2009-09-28, 20:07
Lokalizacja: Nadzież

Wolny internet - Iplus

Post autor: Grzechu093 »

Otóż jestem można by rzec laikiem w dziedzinie internetu bezprzewodowego...
Cała historia zaczęła się gdy panowie od tp stwierdzili że nie można u mnie podłączyć internetu poprzez kabel, więc zakupiłem iplusa... Obecnie mam zasięg 5/7 ale EDGE nie jest to super szybki internet i stad moje pytanie... co ja mogę zrobić aby ten internet był szybszy ???
jakas antena??? inny modem ??? może operator??? pomóżcie...

A, i mam modem huawei e220
Ostatnio zmieniony 2009-09-29, 08:03 przez Grzechu093, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Tomek7
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 704
Rejestracja: 2008-04-25, 18:31
Lokalizacja: EŁK

Re: Wolny internet - Iplus

Post autor: Tomek7 »

Na początku zacznij od :faq: .Takich tematów było 3228139 nie ma sensu wałkować tego tyle razy ;)
Grzechu093
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2009-09-28, 20:07
Lokalizacja: Nadzież

Re: Wolny internet - Iplus

Post autor: Grzechu093 »

Znając me umiejętności i szczęście to na pewno znajde.... taa jasne.
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wolny internet - Iplus

Post autor: marens »

Poszukaj:

=> Orange Freedom PRO
=> 3G teoretycznie można spróbować złapać w Twojej lokalizacji.
MAREKMAREK
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 243
Rejestracja: 2008-09-28, 20:44
Lokalizacja: Wrocław, i okolice

Re: Wolny internet - Iplus

Post autor: MAREKMAREK »

Jeżeli to Nadzież w Wielkopolsce, to Era i Plus i Orange nie mają u ciebie 3G, masz za to zasięg CDMA Orange (1 Mb/s). Co do Huawei e220 to spróbuj położyć go najbliżej okna ( o ile to możliwe ). Co do tego modemu to śmiało można powiedzieć że ma dobrą antenę wewntrzną. Mam Optiona 225, który nie łapie u mnie nawet UMTSu, a wkładając kartę do e220, mam stabilny UMTS ( 40 KB/s ) przy jednej kresce zasięgu, a jak jest pogoda to przeskakuje na HSDPA ( u mnie ok 260 KB/s ) , tak więc spróbuj pokombinować z ustawieniem modemu, bo e220 naprawdę dobrą antenę wewnętrzną ma. Pytanie do innych: Czy sprawdza się to że miasta powyżej 10 tyś mieszkańców, które do tej pory mają GPRS, będą miały w niedalekiej przyszłości 3G ( tzn. że nie opłaca się przekształcać BTSów na EDGEowe, skoro i tak niedługo pojawi się tam 3G ) ?
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Wolny internet - Iplus

Post autor: Patryk »

MAREKMAREK pisze:Czy sprawdza się to że miasta powyżej 10 tyś mieszkańców, które do tej pory mają GPRS, będą miały w niedalekiej przyszłości 3G
Tak,to się sprawdza :)
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wolny internet - Iplus

Post autor: marens »

MAREKMAREK pisze:zy sprawdza się to że miasta powyżej 10 tyś mieszkańców, które do tej pory mają GPRS, będą miały w niedalekiej przyszłości 3G ( tzn. że nie opłaca się przekształcać BTSów na EDGEowe, skoro i tak niedługo pojawi się tam 3G ) ?
Pewne miasteczko miało GPRS, stacja posypała się i zrobili EDGE/HSDPA
MAREKMAREK
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 243
Rejestracja: 2008-09-28, 20:44
Lokalizacja: Wrocław, i okolice

Re: Wolny internet - Iplus

Post autor: MAREKMAREK »

U nas ta teoria z GPRSu na 3G się sprawdza, zwłaszcza u plusa i ery, orange wszystko już CDMA zdążyło pokryć u mnie. Play ma jeszcze pozwolenie na 3G w sąsiednim mieście, ale przez 8 miesięcy 3G nie widać.
ODPOWIEDZ