Antena do modemu Option GlobeSurfer ICON

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Xune
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2009-10-03, 18:14
Lokalizacja: Wyszków

Antena do modemu Option GlobeSurfer ICON

Post autor: Xune »

Witam.

Posiadam modem Option GlobeSurfer ICON i potrzebowałbym Waszej pomocy :) Mianowicie, poszukuję anteny, która wspomogłaby zasięg HSDPA (nie interesuje mnie EDGE). Nadajnik (Orange) znajduje się nie dalej niż 2-3km w linii prostej, jednakże na drodze stoją drzewa oraz (prawdopodobnie) budynki.

Obecnie internet niby łączy się z HSDPA i działa w miarę szybko, jednakże pokazuje 0% zasięgu i czasem zdarza mu się przełączać na EDGE.

Dlatego prosiłbym o pomoc, jaka antena byłaby najlepsza aby wzmocnić sygnał HSDPA. Dodatkowo, dosyć ważnym czynnikiem jest to cena - byłoby wspaniale gdyby nie kosztowała majątku :P

I dodatkowe pytanie, czy po wzmocnieniu sygnału HSDPA modem przestałby przełączać się na EDGE ? A jeśli nie to da się jakoś wymusić szybsze połączenie ?


Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi :)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Antena do modemu Option GlobeSurfer ICON

Post autor: ja.michal »

Panel Max 15 (panel mikropaskowy) z bespartnera powinien się nadawać.
Do tego odpowiedni kabel dobrej jakości. Zależny ile kabla potrzeba, ale do 200zł powinno się zmieścić wszystko.
Xune
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2009-10-03, 18:14
Lokalizacja: Wyszków

Re: Antena do modemu Option GlobeSurfer ICON

Post autor: Xune »

Dzięki za poradę :)

Jednakże mam takie pytanko (może i głupie): W opisie tej anteny (i w nazwie modelu -> BP-UMTSPL-15) wszędzie stoi UMTS. Czy wzmocni ona mi zasięg tylko UMTS czy HSDPA także ?

No i ktoś może posiada taką antenę i może powiedzieć o niej słówko, dwa ?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26139
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Antena do modemu Option GlobeSurfer ICON

Post autor: wojteks »

Xune pisze:UMTS czy HSDPA
HSDPA to rozszerzenie UMTSu na tej samej częstotliwości więc antena jest taka sama.
Nie pomagam na PW!
ODPOWIEDZ