Modem Huawei E220

Opis sprzętu (modemów, telefonów, routerów itd) oraz oprogramowania przygotowane przez użytkowników naszego forum.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Adamgl
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 254
Rejestracja: 2007-04-19, 19:50
Lokalizacja: Gliwice

Modem Huawei E220

Post autor: Adamgl »

Po testach modemów konkurencyjnych operatorów przyszła pora na ostatniego czwartego jednocześnie najmłodszego operatora którym jest Play, jako modem wybrany został Huawei E220 który w dniu zakupu kosztował 299zł razem z kartą startową za 19zł.

Specyfikacja techniczna

Model: Huawei E220
Technologie:
  • GPRS / EDGE / HSDPA 7.2
  • GPRS Odbieranie danych do 53,6 kb/s (downlink)
  • EDGE Odbieranie danych do 236.8 kb/s (downlink)
  • 3G Odbieranie danych do 384 kb/s (downlink)
  • HSDPA Odbieranie danych do 7.2 Mb/s (downlink)
Sieci:
  • GSM (850/900/1800/1900 MHz)
  • UMTS (850/1900/2100 MHz)
Złącze: USB
Wymiary: 89 x 43 x 14,5 mm
Waga: 50g
Dostępność: ERA, Plus, Orange, Play
Cena: 299 zł

Opakowanie

Prawie wszystkie modemy na rynku mają podobne opakowania czyli z wyglądu przypominające pudełko DVD

Obrazek

Zawartość opakowania

Modem, kabel USB krótki i długi, instrukcja z gwarancją

Obrazek Obrazek

Modem

Obrazek Obrazek Obrazek

Modem podczas pracy oraz złącze MiniUSB

Status połączenia modemu sygnalizowany jest diodą: zielona - GPRS, turkusowa - HSDPA, niebieskie - WCDMA

Obrazek Obrazek

Zestaw startowy PLAY Online na kartę

W przypadu startera za 19zł dodatkowo otrzymujemy na start 1 GB na połączenia z internetem. Doładowując konto kartą za 30zł ważność konta wynosi 28 dni oraz 2 GB na połączenia z internetem natomiast 50zł przedłuża konto o 56 dni dając 4 GB.

Obrazek

Aplikacja zarządzająca połączeniami internetowymi

Obrazek Obrazek

Najwyższa szybkość internetu osiągnięta podczas testu. PLAY ogranicza prędkość do 1Mb/s.

Obrazek

Podsumowanie

Oferta PLAYa jest ciekawą ofertą z dwóch powodów, pierwszy to otrzymujemy duże ilości transferu danych przy uzupełnieniach za 30 i 50 zł odpowiednio 2 lub 4 GB. Drugi to zasięg, w większości miejsc w których usługa była testowana dostępny był zasięg 3G. Na obecną chwilę dostęp do internetu mamy w ponad 500 miastach.

Niestety ma też wady, największą wadą operatora jest ograniczenie prędkości internetu do 1Mb/s, do przeglądania internetu powinno to wystarczyć. Porównując z ofertą Orange która w tym samym miejscu osiągnęła 3,5Mb/s, PLAY nie wypada najlepiej.

Modem Huawei E220 nie jest już na dzień dzisiejszy w którym rozwój elektroniki idzie szybko do przodu niczym szczególnym. Jeżeli korzystamy z laptopa utrudnieniem będzie to że modem podłączany jest kablem USB a nie bezpośrednio.

Podsumowując modem mogę polecić nie mam do niego żadnych zastrzeżeń lecz osobiście do mobilnej pracy na codzień wybieram modem typu stick lub ExpressCard.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Modem Huawei E220

Post autor: zDaleKi »

Swietna recenzja, dziękujemy.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
przemox.1
### BAN ###
Posty: 1463
Rejestracja: 2009-02-20, 17:41
Lokalizacja: ban

Re: Modem Huawei E220

Post autor: przemox.1 »

Adamgl pisze:niebieskie - WCDMA
Oraz UMTS ;)

Żeby nie było że się czepiam :]
Awatar użytkownika
Adamgl
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 254
Rejestracja: 2007-04-19, 19:50
Lokalizacja: Gliwice

Re: Modem Huawei E220

Post autor: Adamgl »

przemox.1 pisze: Oraz UMTS ;)

Żeby nie było że się czepiam :]
Możliwe, pisałem to z instrukcji obsługi która była przy modemie a tam nie było ani słowa o UMTS ;)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Modem Huawei E220

Post autor: ja.michal »

przemox.1 pisze:Oraz UMTS ;)
WCDMA = UMTS, HSPA etc. ;) przemox.1, nie siej tutaj dezinformacji. ;)
Adamgl pisze:Możliwe, pisałem to z instrukcji obsługi która była przy modemie a tam nie było ani słowa o UMTS ;)
Bo napisałeś prawidłowo. :)
ODPOWIEDZ