Netgear WGR 614v6 szaleje

Wszystko na temat pozostałych metod dostępu do internetu, czyli łącza przewodowe (TPSA, Dialog, Netia).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
boban666
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2009-10-05, 09:38
Lokalizacja: Kochlowitz

Netgear WGR 614v6 szaleje

Post autor: boban666 »

Witam
Mam problem z routerem WGR 614v6 firmy netgear.Polega on na tym ze router traci pamięc ?? tak mi sie wydaje przynajmnej.Gdy ustawie mu przekierowanie portów (torrent dc steam) to po kilkunastu minutach tracą mi się te ustawienia i gdy chce pprzekierować porty na nowo to wywal mi bład "że porty są już zajęte".Jeszcze wieksza impreza zaczyna gdy chce przypisąc routerowi adresy IP.Router w tym momencie głupieje.W zakładce Lan IP Setup>>Address Reservation mam podane dwa adresy:
1: 192.168.1.2 i 2 komputer: 192.168.1.4
a w zakładce Attached Devices: wszystko wygląda na odwrót.
Do tego wszystkiego dochadzi jeszcze brak możliwoci wybrania regionu przy konfiguracji.
Próbowałem z tym walczyć.Reset wyłaczałem router z sieci.
Internet mam z kablówki (vectra).Firmware najnowszy ze strony producenta.
Dodam jeszcze ze problem wystąpil po ok 2 latach uzytkowania tego routera.Do tego czasu wszystko było ok.
Z góry dziekuje za jakąkolwiek pomoc
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Netgear WGR 614v6 szaleje

Post autor: Jo_gurt »

boban666, jeśli powtarzają się takie jaja po upgrade firmware i resecie to ciężko coś poradzić :/ Wygląda na drobne uszkodzenie, np. komórki pamięci flash.
kszaq
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 216
Rejestracja: 2009-01-24, 17:46
Lokalizacja: stąd

Re: Netgear WGR 614v6 szaleje

Post autor: kszaq »

Możliwość wybrania regionu mogła zniknąć, jeśli wgrałeś wersję firmware przeznaczoną dla USA, tj. z końcówką _NA. Jeśli router zaczął wariować, spróbuj go jeszcze przywrócić do ustawień fabrycznych za pomocą przycisku na obudowie i później wpisz ustawienia na nowo.
boban666
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2009-10-05, 09:38
Lokalizacja: Kochlowitz

Re: Netgear WGR 614v6 szaleje

Post autor: boban666 »

Dzieki za odpowiedzi.
Jednak wszystko wskazuje na Flash-a :(.Jako elektronik kikakrotnie spotykałem sie z podobnymi "brakami pamięci" np. w odtwarzaczach DVD choć liczyłem że może ktos z forum miał podobny problem i obejdzie sie bez ingerencji.Nic pozostaje mi chyba kupienie czegos :ok: lepszego bo ewentualna wymiana pamieci nie wchodzi w grę - brak lutownicy powietrznej :(.
Jeszcze raz dzięki !!
ODPOWIEDZ