Co wybrać, pomóżcie

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
rustin
Stały użytkownik forum
Posty: 82
Rejestracja: 2009-10-13, 11:44
Lokalizacja: Szczebrzeszyn

Co wybrać, pomóżcie

Post autor: rustin »

Witam wszystkich!
Do tej pory miałem internet radiowy chodził dość dobrze jak coś ściągałem to miałem ok 300 kB/s ale były takie dni gdzie w ogóle nie było internetu,sygnał odbierałem od sąsiada oddalonego 200m,miał założony jakiś tam przekaźnik (czy jakieś coś nie znam się) żeby ściągać sygnał od administratora(właściciela tego internetu)oddalonego ok 4 km od tego nadajnika głównego. Jakiś tydzień temu ten sąsiad odłączył to wszystko bo w sumie na miesiąc ok 8 dni nie było w ogóle internetu i kupił sobie playa na karte. Jako że okres próbny jest 7 dni i ja wziąłem jako tako to chodzi(4 razy wolniej) i mam 5 giga za 45 zł.Pytałem się innego pana co zakłada radiówki i powiedział że to za duża odległość i nie da rady założyć a sprzęt jakiś wzmacniający to ok tysiąc złoty więc się nie opłaca.Poszedłem do tego co miałem od niego tą radiówkę ( tylko że on nie jest słowny i często właśnie oszukiwał) i powiedział że nie ma problemu złapie sygnał na tym moim sprzęcie co mam dotychczas,miał dzisiaj być i go nie ma a do piątku muszę się zdecydować czy zostawiam tego playa.Moje pytanie co zrobić? czy z takiej odległości radiówka będzie działać czy mi tak ściemnia tylko?czy będzie ciągle rozłanczało mnie i będzie wolniej od tego playa? Mam antenę taka jak np od cyfry jakiś tam zasilacz przed nią i router chyba air live.
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co wybrać, pomóżcie

Post autor: marens »

rustin pisze:ale były takie dni gdzie »»błąd ort.«« nie było internetu
rustin pisze:w sumie na miesiac ok 8 dni nie było »»błąd ort.«« internetu i kupił sobie playa na karte
rustin pisze:Mam antenę taka jak np od cyfry jakis tam zasilacz przed nią i router chyba air live.
AirLive na 4km, współczuje.
Nie radzę wracać, uryną wieje
rustin pisze:oddalonego ok 4 km od tego nadajnika głownego
rustin pisze:sprzęt jakiś wzmacniający to ok tysiąc złoty więc się nie opłaca
rustin pisze:( tylko że on nie jest słowny i czesto właśnie oszukiwał)
Sprzęt który Ci dał jest warty góra 150zł.
Nie mówię, że nie da się na bazę wydać 1000zł ale tutaj dobry żart :rotfl:
rustin pisze:tako to chodzi(4 razy wolnie)
rustin pisze:Moje pytanie co zrobić?
rustin pisze:czy bedzie ciągle rozłanczało mnie i bedzie wolniej od tego playa?
Proponuję przetestować Orange Freedom Pro
Lepiej będzie chyba PLAY 10GB - 45zł a do tego własny modem i antena.
Może i będzie wolniej, ale znacznie stabilniej (lepszy znany wróg niż nie znany).

Nie masz w okolicy innej sieci radiowej, telefonu stacjonarnego?
Jesteś może w zasięgu 3G Plusa/Ery/Orange
Jest jeszcze do rozpatrzenia WiMax Ery/Netii
rustin
Stały użytkownik forum
Posty: 82
Rejestracja: 2009-10-13, 11:44
Lokalizacja: Szczebrzeszyn

Re: Co wybrać, pomóżcie

Post autor: rustin »

Stacjonarnego nie ma a inna sieć radiowa to tak jak mowiłem tylko ta oddalona 4km albo dalej więc z ta radiówką na taką odległość dać sobie spokój lepiej?Ale orange freedom pro ma tylko 3 giga limitu to chyba bedzie gorzej od tego playa?
zasięg jaki łapie na tym playu to wcdma lub ten hsdpa ale jest tylko 15% sygnału.
do piatku musze podjąć decyzję czy go oddać czy nie.A może lepiej wziąć tego playa ale na kartę a nie na abonament 18 miesięcy?trochę to długo wiadomo jak bedzie :niepewny:
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co wybrać, pomóżcie

Post autor: marens »

rustin pisze:sieć radiowa to tak jak mowiłem tylko ta oddalona 4km albo dalej więc z ta radiówką na taką odległość dać sobie spokój lepiej
Jak jest sieć dobrze zrobiona i admin jest poważny to można zaryzykować. Jak nie masz 100% pewności do człowieka i jego instalacje są podejrzane to nie warto.
rustin pisze:Ale orange freedom pro ma tylko 3 giga limitu to chyba bedzie gorzej od tego playa?
Można przetestować 30dni, limit jest mniejszy. Jednak praktycznie można osiągnąć prędkości do 3Mbit, jednak z limitem 3GB. Po przekroczonym limicie masz 64/32kbps natomiast w Play'u 16kbps więc pozostaje "internet GG" bo ta prędkość uniemożliwia korzystanie sieci. Orange może w każdym momencie przyciąć prędkość pobierania do 1Mbit, jednak tego nie zrobi gdyż wprowadza limity 3GB a 1Mbit to zabezpieczenie na przyszłość.

Jaki masz sygnał Playa w dBi, sprawdzisz za pomocą programu <a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=9557" target="_blank">»Top NetInfo«</a>
Nie brałbym Playa na 18mies, albo 45zł/10GB albo Play na kartę.
Mógłbyś wrzucić speedtest.net i numion.com zmierzony za pomocą Playa.
rustin
Stały użytkownik forum
Posty: 82
Rejestracja: 2009-10-13, 11:44
Lokalizacja: Szczebrzeszyn

Re: Co wybrać, pomóżcie

Post autor: rustin »

Tak jak mówiłem ten co wydaję się uczciwy powiedział że nie założy bo to bedzię słabo bardzo a ten co dotychczas miałem to mam go już dość chociaż twierdzi że bedzię ok.Prędkość nie musi byc dużo do otwierania stron sprawnego(mam w tej chwili tego playa i jakoś się otwieraja) ma mi wystarczyć bo ściąganie i tak nie ma sensu przy limitach.tylko że na karte mam za 50zł mam coś niecałe giga a ten bonus to 3,8g i razem jest 4giga ale jak ten bonus zlikwiduja to przeciez nie będzie się opłacać.Nie wiem co zrobić nie mam ochoty brać na abonament a na karte mniej się opłaca się i boję się że ten bonus zlikwidują.

[ Dodano: 2009-10-13, 14:33 ]
Coś moc sygnału w tym programie jest -109dbm ale dzisiaj cały czas deszcz leje itd wczoraj lepiej chodził.
BTW jak sprawdzić ile zużyłem już MB?

[ Dodano: 2009-10-13, 17:07 ]
??

[ Dodano: 2009-10-13, 17:21 ]
Mam jeszcze takie pytanie,wczoraj nie miałem w ogóle internetu dpoiero jak przestawiłem biurko ze 3 metry pod okno w strone nadajnika to był,ale dzisiaj kupiłem kabel usb 4,5 metra i dałem spowrotem komp gdzie był a playa tego pod okno i chodzi jakby lepiej.zostawic tak czy komp pod okno?

[ Dodano: 2009-10-14, 09:32 ]
Dzięki za pomoc

[ Dodano: 2009-10-14, 09:33 ]
Dzięki za pomoc :dobani:
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Co wybrać, pomóżcie

Post autor: Sundance_kid »

BTW jak sprawdzić ile zużyłem już MB?
Na stronie Playa albo kodem.
rustin pisze:Mam jeszcze takie pytanie,wczoraj nie miałem w ogóle internetu dpoiero jak przestawiłem biurko ze 3 metry pod okno w strone nadajnika to był,
Jesteś na pograniczu sygnału? Może jakas antenka by się zdała.
rustin pisze:Coś moc sygnału w tym programie jest -109dbm
Jadę czasami na podobnym i jak dzieci w szkole siedza to da się korzystać. Aczkolwiek jest to bardzo kiepski sygnał i radziłabym zastosowac antenę.
rustin pisze:a nie na abonament 18 miesięcy
Na 12 miechów też jest tylko modem droższy i nie ma tej promocji 3 miechy za friko. Jeżeli masz zamiar cały czas "lecieć" na karcie to bardziej sensowny jest abonament. Po wykorzystaniu prędkość Ci spadnie i w razie dużej potrzeby dokupisz sobie dodatkowe megabajty a nie net zaniknie całkowicie.
rustin pisze:Dzięki za pomoc :dobani:
rustin pisze:Dzięki za pomoc
Ależ nie ma za co [ironia :hyhy: ]
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Co wybrać, pomóżcie

Post autor: Blido »

rustin, a interesowałeś się Wimaxem Ery? Mają bardzo dużo BS więc jest może i u Ciebie. Możesz sprawdzić na http://www.era.pl/pl/indywidualni/taryf ... net_wimax/
Ja mam od niedawna u nich internet i jestem bardzo zadowolony. Pingi niskie, transfer szybki, bliski temu z umowy i co najważniejsze - stabilny.
rustin pisze:Mam jeszcze takie pytanie,wczoraj nie miałem w ogóle internetu dpoiero jak przestawiłem biurko ze 3 metry pod okno w strone nadajnika to był,ale dzisiaj kupiłem kabel usb 4,5 metra i dałem spowrotem komp gdzie był a playa tego pod okno i chodzi jakby lepiej.zostawic tak czy komp pod okno?
Jeśli wszystko działa jak trzeba, możesz zostawić tak jak jest. Chociaż czasem długi kabel (szczególnie gdy jest kiepskiej jakości) może sprawiać problemy np. z zasilaniem (zanik mocy), więc upewnij się że na pewno wszystko jest w porządku.
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: Co wybrać, pomóżcie

Post autor: adixm »

rustin, proponuje wziac na Orange Free na probe(jestes w zasiegu UMTS/HSDPA) przetestowac jak chodzi chyba przez 30dni, pozniej zrezygnowac i w razie zadowolenia z uslugi proponuje wziac Multimo Mobile 7GB/54-55, ktory korzysta z infrastruktury Orange i bedzie chodzil tak samo(wiadomo w tej technologii pingi sa stosunkowo wysokie wiec musisz potestowac):)
rustin
Stały użytkownik forum
Posty: 82
Rejestracja: 2009-10-13, 11:44
Lokalizacja: Szczebrzeszyn

Re: Co wybrać, pomóżcie

Post autor: rustin »

Ta mapka jest mało dokładna i nie widze czy jestem w zasięgu, może ktoś mi powie czy jestem. woj lubelskie, 22-460 szczebrzeszyn tak w promieniu do 5km od tej miejscowośći.co mi z tego orange jak też ma limity to już wole playa bo mam wiecej 5giga
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: Co wybrać, pomóżcie

Post autor: adixm »

7GB nawet za 49zl po infrastrukturze Orange to zla oferta?W zasiegu jestes na pewno bo Nodeb Orange jest niedaleko centrum Szczebrzeszyna...No chyba ze mieszkasz na obrzezach tego miasta w kierunku Bodaczowa....tak oczy owak proponuje potestowac zarowno Orange jak i Playa:)

[ Dodano: 2009-10-16, 11:34 ]
Poza tym chce zwrocic uwage na to ze nadajniki Playa sa bardzo czesto bardzo przeciazone i po podpisaniu cyrografu mozesz sie delikatnie rzecz ujmujac zdenerwowac:/Co nie znaczy ze Orange jest idealne po prostu musi przetestowac;)Do Playa po prostu radze podchodzic z pewna rezerwa:)
Tu masz link do mapki w Twojej miejscowosci, jesli chodzi o Orange mozesz sobie sprawdzic:
http://zasieg.orange.pl/objectInfoActio ... Id=&coLId=
rustin
Stały użytkownik forum
Posty: 82
Rejestracja: 2009-10-13, 11:44
Lokalizacja: Szczebrzeszyn

Re: Co wybrać, pomóżcie

Post autor: rustin »

Ale niegdzie nie ma że za 49zł jest 7giga tylko że za 39,5 jest 0,5 a za 60 zł jest 1,5 giga.Więc jak to jest? możesz mi pokazać tą ofertę gdzie za 49zł jest 7g?

[ Dodano: 2009-10-16, 11:51 ]
A chodziło mi o mapke wfi ery bo tam nic nie widac mojej miejscowości
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co wybrać, pomóżcie

Post autor: marens »

rustin
Stały użytkownik forum
Posty: 82
Rejestracja: 2009-10-13, 11:44
Lokalizacja: Szczebrzeszyn

Re: Co wybrać, pomóżcie

Post autor: rustin »

dzieki.To dobra oferta ale gdzie jest zasięg nadajników bo nie wiem czy u mnie bedzie.Z jakiej sieci to korzysta?jak chciałem spr to trzeba wpisac nr tel a ja nie mam oprócz komórki
kszaq
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 216
Rejestracja: 2009-01-24, 17:46
Lokalizacja: stąd

Re: Co wybrać, pomóżcie

Post autor: kszaq »

Link "sprawdź dostępność usługi" na tej stronie jest mylący. Multimo Mobile korzysta z sieci Orange.
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Co wybrać, pomóżcie

Post autor: Patryk »

http://zasieg.orange.pl :roll:
W tym wątku jasno napisane jest,z jakiej to sieci korzysta.
rustin
Stały użytkownik forum
Posty: 82
Rejestracja: 2009-10-13, 11:44
Lokalizacja: Szczebrzeszyn

Re: Co wybrać, pomóżcie

Post autor: rustin »

a korzystał ktoś z tej oferty już?
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Co wybrać, pomóżcie

Post autor: Patryk »

rustin, to jest nic innego,jak Orange Free Premium w innym opakowaniu,i działa tak samo,jak Orange.

Wątek poświęcony Multimo Mobile: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t ... iew=newest
rustin
Stały użytkownik forum
Posty: 82
Rejestracja: 2009-10-13, 11:44
Lokalizacja: Szczebrzeszyn

Re: Co wybrać, pomóżcie

Post autor: rustin »

Przeczytałem i widzę że jeszcze nikt tego nie ma dopiero się przymierza i są różne kruczki a pozatym dzisiaj musiałbym oddać tego playa więc chyba jednak zostanie
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: Co wybrać, pomóżcie

Post autor: adixm »

rustin pisze:Ale niegdzie nie ma że za 49zł jest 7giga tylko że za 39,5 jest 0,5 a za 60 zł jest 1,5 giga.Więc jak to jest? możesz mi pokazać tą ofertę gdzie za 49zł jest 7g?
Multimo Mobile jest operatorem wirtualnym, ktory korzysta z nadajnikow Orange i ma dokladnie taki sam zasiieg jak Orange(link z zasiegiem w Twojej miejscowosci wkleilem):)Maja po prostu konkurencyjna oferte w stosunku do samego Orange i tyle:)

[ Dodano: 2009-10-16, 12:57 ]
rustin pisze:Przeczytałem i widzę że jeszcze nikt tego nie ma dopiero się przymierza i są różne kruczki a pozatym dzisiaj musiałbym oddać tego playa więc chyba jednak zostanie
Lepiej oddaj tego playa i wpierw przetestuj sobie Orange, bo jak podpiszesz umowe to juz nic z tym pozniej nie zrobisz:)Jak sie pozniej okaze ze nadal jestes bardziej zadowolony z playa to wtedy podpiszesz umowe(moze tak byc czasami bo u mnie np. lepiej dziala Play ze wzgledu na to ze jest to nowy nadajnik - pingi mam od 80-90ms i max transfery(ale spory wplyw na to ma na pewno stosunkowo niewielka ilosc uzytkownikow ktora ma play online ale takze play fresh czy na abonament- zdecydowanie najwiecej osob ma teefony z Orange)
Ostatnio zmieniony 2009-10-16, 12:01 przez adixm, łącznie zmieniany 1 raz.
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co wybrać, pomóżcie

Post autor: marens »

adixm pisze:Multimo Mobile jest operatorem wirtualnym
Nazwałbym pośrednikiem, który obniża cenę. Dlaczego tak mówię, bo dostajemy kartę sim Orange i sieć widzi nas jako swojego.
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: Co wybrać, pomóżcie

Post autor: adixm »

To ciekawa sprawa - tego nie wiedzialemm czyli mozna wykluczyc jakiejs wywalanie przy obciazonym nadajniku ze wzgledu na to ze jestem klientem Multimo:)
rustin
Stały użytkownik forum
Posty: 82
Rejestracja: 2009-10-13, 11:44
Lokalizacja: Szczebrzeszyn

Re: Co wybrać, pomóżcie

Post autor: rustin »

a powiedzicie mi jeszcze jedno.Mam teraz tego playa na okres próbny 7 dni i jak się łącze z internetem to mi wyskakuje szybkość tu koło zegarka 3,6 Mb\s potem jak podpiszę tą umowę na na 18 mies 45zł 5 giga to bedzie 1Mb\s? czy to tylko teraz tak piszę i potem też bedzie/bo teraz w sumie jestem zadowolony ładnie mi chodzi jeśli chodzi o przeglądanie stron mam nadzieje ze potem nie zwolni.W sumie jak sprawdzałem speetestem to i tak maks mi pokazało 900cos.
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co wybrać, pomóżcie

Post autor: marens »

rustin pisze:wyskakuje szybkość tu koło zegarka 3,6 Mb\s
To jest tylko teoretyczna prędkość modemu, a dokładniej wirtualnego portu. Cały czas masz do 1Mbit
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Co wybrać, pomóżcie

Post autor: Patryk »

rustin pisze:i jak się łącze z internetem to mi wyskakuje szybkość tu koło zegarka 3,6 Mb\s
To jest tylko prędkość "portu",i nie ma nic wspólnego z realną szybkością.
3.6 koło zegarka oznacza jedynie,że modem obsługujący prędkosć do 3.6 Mbit/s jest zalogowany do sieci HSDPA.
ODPOWIEDZ