Zasięg iPlus HSDPA doświadczalnie - Lublin.

Informacje o nowych technologiach w łączności mobilnej i ich zastosowaniu - HSDPA, HSUPA, GPS, SIP, UPnP, VIDEO-rozmowy, VOIP.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
dentarg
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2007-07-10, 11:19
Lokalizacja: Lublin

Zasięg iPlus HSDPA doświadczalnie - Lublin.

Post autor: dentarg »

Witam,

Jeśli kogoś interesuje to doświadczalnie zbadałem w weekend (01.09.2007) zasięg HSDPA w iPlusie w Lublinie (małej jego części).

Testy robione z kartą AirCard 875 bez zewnętrznej anteny.

Od strony zachodniej miasta zasięg na ul. Strumykowej (boczna Nałęczowskiej) - jest HSDPA (zasięg 1-2 kreski), co jakiś czas karta przełącza się na UMTSa. Czasem zdarzał się chwilowy pad sieci (być może BTSy się zapychały voicem). Ale ogólnie rewelacja.

Wzdłuż Nałęczowskiej w stronę miasta cały czas HSDPA, Kraśnicka do Warszawskiej też, 3-4 kreski w 5 kreskowej skali softu do karty. Sikorskiego (wewnątrz budynków też) do Popiełuszki HSDPA. al. Solidarności i al. 1000-lecia ciągle dobry sygnał HSDPA (chyba BTS jest na budynku TPSA na Chodźki). HSDPA skończyło się dopiero pod koniec al. Witosa (przy skrzyżowaniu z ul. Doświadczalną). Dalej był UMTS.
Przy skręcie do Świdnika zmiana na EDGE, w całym Świdniku max zasięg EDGE.
Przez cały przejazd sesja SSH nie została zerwana, modem bez problemów przełączał się między róźnymi rodzajami transmisji.

Jakby kogoś interesował inny rejon Lublina, to niech pisze, może się zdarzyć, że będę przejeżdżać z kartą to sprawdzę przy okazji :)).

pzdr,
Dentarg
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: Zasięg iPlus HSDPA doświadczalnie - Lublin.

Post autor: mar_kow »

...Czyli ekspansja HSDPA idzie coraz dalej na wschód... Oby tak dalej. Ciekawe kiedy dotrze do Chełma. Jak na razie w Chełmie i okolicach funkcjonuje EDGE. I to całkiem daleko bo ponad 10 km od miasta... W końcu to moje rodzinne okolice... :lol:
Awatar użytkownika
wlodus
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2007-06-16, 16:52
Lokalizacja: Łódź

Re: Zasięg iPlus HSDPA doświadczalnie - Lublin.

Post autor: wlodus »

jeżeli chodz i Chełm to parę lat temu byłem u rodzinki w rejowcu fabrycznym i zasięgu brak w ogole :)
nie wszystko złoto co się świeci, nie każdy chłop z widłami to Posejdon...
dentarg
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2007-07-10, 11:19
Lokalizacja: Lublin

Re: Zasięg iPlus HSDPA doświadczalnie - Lublin.

Post autor: dentarg »

W Plusie HSDPA ruszyło w Lublinie razem z 8 innymi miastami w Polsce. Dlatego też mam iPlusa. Pozostali operatorzy nie zamierzają tutaj (w Polsce klasy D) odpalać na razie HSDPA. Chyba teraz EDGE to każda większa wioska ma, a GPRS to chyba w dzikich ostępach można złapać. Przynajmniej tak mapka plusa pokazuje, a z tego co widać są oni ostrożni z pokazywaniem zasięgu, bo doświadczenie pokazuje, że jest większy niż na mapce ;).

pzdr,
Dentarg
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: Zasięg iPlus HSDPA doświadczalnie - Lublin.

Post autor: mar_kow »

wlodus pisze:...w rejowcu fabrycznym i zasięgu brak w ogole :)
...To teraz na pewno jest - pomiędzy Rejowcem a Chełmem postawili nadajnik obsługujący EDGE... Wcześniej łapałem Siedliszcze, też z EDGE tylko wymagało zewnętrznej anteny... Dookólna wystarczała. Jak na razie Plus łapie u mnie same plusy...
...Jak tak dobrze pogadać to może jeszcze wspólnych znajomych mamy... :lol: :lol: Chociaż nie mieszkam tam od 15-stu lat.
Awatar użytkownika
wlodus
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2007-06-16, 16:52
Lokalizacja: Łódź

Re: Zasięg iPlus HSDPA doświadczalnie - Lublin.

Post autor: wlodus »

dentarg pisze:(w Polsce klasy D)
Ciekawe okreslenie...

mnie mimo wszystko zdziwilo ze HSDPA puscili w Rzeszowie...
nie wszystko złoto co się świeci, nie każdy chłop z widłami to Posejdon...
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: Zasięg iPlus HSDPA doświadczalnie - Lublin.

Post autor: mar_kow »

dentarg pisze:...(w Polsce klasy D) ...

...no właśnie...
dentarg pisze:...Chyba teraz EDGE to każda większa wioska ma, a GPRS to chyba w dzikich ostępach można złapać...
...Kolega @dentarg to chyba w niewielu dzikich ostępach bywał... :lol: Na Mazurach to nawet żubry z GPS-em łażą... :lol: Sam widziałem... :lol:
Scottie
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2007-07-13, 20:26
Lokalizacja: Lublin

Re: Zasięg iPlus HSDPA doświadczalnie - Lublin.

Post autor: Scottie »

Też jestem posiadaczem iPlusa i sprawował się dobrze na w okolicach ronda przy MAKRO, gdzie nadajnik znajdował się na hotelu POLONIA. Zasięg był słaby, ale HSDPA czasami UMTS. Niestety hotel został zamknięty a ja zostałem jedynie z UMTS :cry:. Nie wiem czy to ma coś wspólnego z tym hotelem, ale filmik który trwa 30s. ładuje się parę minut :x . Pozdrawiam wszystkich forumowiczów 8)
Forced
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2009-10-18, 21:40
Lokalizacja: Lublin

Re: Zasięg iPlus HSDPA doświadczalnie - Lublin.

Post autor: Forced »

Mam jedno pytanie co do iPlusa.
W Kraśniku działał przeciętnie (transfer do ok.120kb/s, standardowo jednak kolo 100), a sprzedawca zapewniał mnie, że w lublinie będzie dużo lepiej. tutaj zaś (Wrotków/Romera)transfer opadł mi do około 20kb/s, i nie mam pojęcia jak go zmusić do osiągnięcia normalnych wartości...
Zanim zadzwonię i sklnę sprzedawcę, chciałem spytać o jakieś porady. Mogę jakoś sam doprowadzić ten internet do stanu używalności?
Pozdrawiam, Forced.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Zasięg iPlus HSDPA doświadczalnie - Lublin.

Post autor: ja.michal »

Duże obciążenie i taki efekt. Forced i nie mylisz jednostek? kb/s czy kB/s?
Forced
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2009-10-18, 21:40
Lokalizacja: Lublin

Re: Zasięg iPlus HSDPA doświadczalnie - Lublin.

Post autor: Forced »

fakt, kB/s. efekt byt szybkiego pisania.
czyli, o tej porze praktycznie internetu nie mam?
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Zasięg iPlus HSDPA doświadczalnie - Lublin.

Post autor: Jo_gurt »

Forced, wybadaj ile masz NodeB w okolicy. Może antenka kierunkowa?
ODPOWIEDZ