Internet mobilny, a gry sieciowe

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
maestrino
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2009-10-25, 16:11
Lokalizacja: Poznań

Internet mobilny, a gry sieciowe

Post autor: maestrino »

Witam.
Jestem zupełnie zielony w sprawach internetu bezprzewodowego, mam pytanie, czy mając internet mobilny da się grać w gry MMORPG? interesuje mnie sprawa limitu danych, czy jest on przez transfer gry bardzo szybko wykorzystywany czy nie i jaki limit bym musiał wybrać bym mógł spokojnie grać koło 2 godzin dziennie + trochę posurfować i czy ping jest w miarę znośny? Skończyła mi się umowa na internet "po kablu" i zastanawiam się nad czymś bezprzewodowym i wpadł mi do głowy taki właśnie pomysł.
Z góry dzięki za odpowiedź
Józek
### BAN ###
Posty: 335
Rejestracja: 2009-10-25, 08:28
Lokalizacja: Ossa

Re: Internet mobilny, a gry sieciowe

Post autor: Józek »

Polecam ci Wimax Ery iż mieszkasz w Poznaniu :roll:
http://www.era.pl/pl/indywidualni/taryf ... rnet_wimax :ok:
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Internet mobilny, a gry sieciowe

Post autor: Jaco »

Józek pisze:Polecam ci
Ja polecam temat: Chcę mieć internet bezprzewodowy, co i jak mam wybrać? .
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Internet mobilny, a gry sieciowe

Post autor: Blido »

maestrino pisze:czy mając internet mobilny da się grać w gry MMORPG?
Z reguły tak, ale wyłacznie w zasięgu sieci HS(D)PA. Pingi na poziomie 90-200ms więc do gier MMORPG wystarczy. Ale o sieciowych FPS-ach możesz zapomnieć :] Jeśli chcesz grać uważaj jednak na ofertę Play-a, bo mają sieć zapchaną do granic możliwości i pingi dochodzą tam do 350ms, czyli tyle co EDGE w innych sieciach.
Józek pisze:Polecam ci Wimax Ery iż mieszkasz w Poznaniu
WiMax nie jest mobilny.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26139
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Internet mobilny, a gry sieciowe

Post autor: wojteks »

maestrino pisze:Skończyła mi się umowa na internet "po kablu" i zastanawiam się nad czymś bezprzewodowym
Jak masz możliwość kabla to przy nim zostań (no chyba że wspomniany wcześniej WiMax).
Nie pomagam na PW!
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Internet mobilny, a gry sieciowe

Post autor: marens »

wojteks pisze:Jak masz możliwość kabla to przy nim zostań
Kabel do grania będzie pewny, inne rozwiązania już niekoniecznie.
Procio
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1101
Rejestracja: 2009-10-17, 12:17
Lokalizacja: localhost

Re: Internet mobilny, a gry sieciowe

Post autor: Procio »

maestrino pisze:czy mając internet mobilny da się grać w gry MMORPG?
Można, ale nie we wszystkie... Problemem i to wielkim w tym internecie są wysokie pingi... W gry typu CS czy CoD nie pograsz, gdyż będzie ci strasznie lagowało...
Lag (latencja) – interwał czasowy (opóźnienie) między wysłaniem pakietu informacji, a jego odebraniem. W lokalnych sieciach komputerowych zwykle mierzy się go w nanosekundach, w sieciach takich jak internet jest on rzędu kilkudziesięciu milisekund, jednak w przypadku wystąpienia problemów z funkcjonowaniem sieci (spowodowanych np. przeciążeniem serwera), może dojść do jego wydłużenia – nawet do kilku sekund.

źródło: Wikipedia
Są też gry, w które możesz grać [ja gram w takie mmorpg pod nazwą MuOnline, gram na prywatnych serwerach już ok. 3.5 roku ;) i lagi u mnie nie występują, chyba że serwer jest dość kiepski, stoi na słabej maszynie, wtedy występują lagi. Na większości serwerów lagów nie ma...]
maestrino pisze:interesuje mnie sprawa limitu danych, czy jest on przez transfer gry bardzo szybko wykorzystywany czy nie i jaki limit bym musiał wybrać bym mógł spokojnie grać koło 2 godzin dziennie + trochę posurfować
Ja mam iPlusa (limit chyba 3gb, albo 1gb [dokładnie nie wiem :rotfl: ] i gram dziennie ok. 3-5h (wiem, nie za krótko xD), dodatkowo surfuje po internecie oraz dużooo ściągam i to często pliki powyżej 100mb... (nowe serwery pod MuOnline :cwaniak: :cfaniak: )
maestrino pisze:zy ping jest w miarę znośny?
Jak już wspomniałem pingi są dość duże co przeszkadza w graniu niektóre gry typu mmorpg lub fps.
Internet domowy T-Mobile do 60Mb/s: https://www.speedtest.net/result/8251178215 :super:
maestrino
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2009-10-25, 16:11
Lokalizacja: Poznań

Re: Internet mobilny, a gry sieciowe

Post autor: maestrino »

Wziąłem 5GB w playonline i mam mieszane uczucia. Raz pędzi z niewiarygodna szybkoscią, a raz po prostu muli. Mam 7 dni na przetestowanie, więc zobaczę jak to z tym będzie.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Internet mobilny, a gry sieciowe

Post autor: ja.michal »

Wieczorami i w weekendy normalne, że muli. Taki urok Playa niestety.
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Internet mobilny, a gry sieciowe

Post autor: Sundance_kid »

ja.michal pisze:Wieczorami i w weekendy normalne,
W południe też potrafi. Nie zna sie dnia ani godziny kiedy się zuryni.
maestrino
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2009-10-25, 16:11
Lokalizacja: Poznań

Re: Internet mobilny, a gry sieciowe

Post autor: maestrino »

Zdarzają się parosekundowe laggi w grze, ale da się to przeżyć. Ping nawet wieczorem jest w miarę znośny, trochę dużo transferu zżera, pograłem 1,5h zżarło mi 40 Mega. Strony otwiera wolniej niż stara neo 512. Dzisiaj pokombinuję z ograniczeniem transferu zbędnych danych.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Internet mobilny, a gry sieciowe

Post autor: ja.michal »

Sundance_kid pisze:W południe też potrafi. Nie zna sie dnia ani godziny kiedy się zuryni.
Bywa chodź tam gdzie jak się przemieszczam w ciągu dnia ładnie chodzi.
ODPOWIEDZ