Podział neta przez AP -czy prędkość jest ta sama ?

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ulth
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2006-06-10, 11:27

Podział neta przez AP -czy prędkość jest ta sama ?

Post autor: ulth »

Witam
Mam pytanie -od niedawna mam podzielony net w domu na dwa komputery.
Kabel idzie od anteny do AP a od niego przewody do kart sieciowych.
ISP twierdzi,że na obu komputerach jest łącze 256.
Płacę za terminal 10 zł.
Czy aby na pewno poprzez taką konfigurację można osiągnąc tą samą prędkośc niezaleznie od uzytkowania drugiego kompa?
Moje wątpliwości budzi to,iż w sieci zarówno jeden komp jak i drugi ma to samo IP,czy tak powinno byc czy powinno byc wtedy oddzielne.
Ogólnie -czy nie jestem robiony w banbuko :).
Będę wdzięczny za infornacje od Was !
Pozdrowienia
Awatar użytkownika
MaxFM
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 653
Rejestracja: 2006-04-20, 15:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Podział neta przez AP -czy prędkość jest ta sama ?

Post autor: MaxFM »

Po 1 nie moze byc takie samo IP bo wtedy bedzie konflikt adresów i bedziesz miał neta albo na jednym albo na drugim kompie. A co do predkości to jesli do ap doprowadzone jest 256 to na jednym kompie tez bedzie 256 pod warunkiem ze drugi nie jest wlaczony. A jesli jednym zaczniesz cos sciagac to na drugim nie da sie strony otworzyc :p
ulth
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2006-06-10, 11:27

Re: Podział neta przez AP -czy prędkość jest ta sama ?

Post autor: ulth »

Dzięki za info.
Jeśli chodzi o IP -tzn. w sieci ,gdy np.strona podaje adres IP wchodzącego mam taki sam jak wchodzę na drugim kompie,więc z tego wnioskuję,że właśnie idzie jedna prędkość 256 :/.
Czyli ISP robi mnie po prostu w konia-twierdząc,że niezależnie od użytkowania drugiego kompa,tu i tu jest 256 ...
Awatar użytkownika
MaxFM
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 653
Rejestracja: 2006-04-20, 15:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Podział neta przez AP -czy prędkość jest ta sama ?

Post autor: MaxFM »

Jesli wchodzisz na jakas stronke, ktora podaje IP to jest to IP dostawcy, z ktorego korzysta Twoj admin (np tpsa), nie Twoje IP. Jesli chcesz sprawdzic jakie masz IP dajesz na połaczenia sieciowe->własciwości-> protokoł TCP/IP->własciwosci i tam masz wpisane. Jesli ustawione jest na auto tzn. ze ap przydziela IP automatycznie poprzez dhcp. Co do tych predkosci to jesli masz wchodzace 256 to w zyciu nie bedziesz miał na obu 256 rownoczesnie.
ODPOWIEDZ