Internet przewodowo na 2 kompach i bezprzewodowo na laptopie

Pozostałe kwestie techniczne (sprzętowe i programowe) dotyczące internetu radiowego - np. konfiguracja firewalli, antywirusów, przeglądarek internetowych.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
lukasdrugi
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2006-09-25, 22:46

Internet przewodowo na 2 kompach i bezprzewodowo na laptopie

Post autor: lukasdrugi »

czesc chce rozdzielic internet dostarczany mi na kablu przez espol (lokalny uslugodawca), ale chce to zrobic tak zeby komputery stacjonarne byly podlaczane za pomoca kabla a laptop zeby komunikowal sie bezprzewodowo, jesli jest to mozliwe to jaki router musze zakupic, zalezy mi zeby byl mozliwie najtanszy.

czy jesli mam ruter to moga wqszystkie komputery dzialac na raz? czy kazdy z osobna tesh moze dzialc? wystarczy jak jest router wlaczony to dowolny komp w domu bedzie mial siec? jak pozniej sie konfiguruje router?

sory ze takie glupie pytania zadaje ale nie znam sie na robieniu sieci. prosze o podpowiedzi i ew poidanie modelu routera co by mogl to zrobic.
mobitex
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2006-07-12, 16:21

Re: Internet przewodowo na 2 kompach i bezprzewodowo na laptopie

Post autor: mobitex »

Osobiscie korzystac z routera D-link DI 524. Ma 4 portowy switch i siec bezprzewodowa. Bez problemy powinien spelnic Twoje wymagania.

Zapewne Twoj dostawca internetu ma zabezpieczenie dostepu przez MAC karty sieciowej. Mozna go wgrac do routera.

Zeby internet dzialal na podlaczonych do niego komputerach oczywiscie router musi byc wlaczony. A z podlaczonymi komputerami to nie ma zadnej roznicy, moga chodzic wszystkie lub jeden, obojetnie czy jest podlaczony przez kabel czy bezprzewodowo.

Koszt takiego routera to ok 200 zl
ODPOWIEDZ