WiMAX w Netii czy CDMA w Orange?

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu WiMax z firmy Netia, T-Mobile (Era) (Polska Telefonia Cyfrowa).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
belchatowianin
Stały użytkownik forum
Posty: 56
Rejestracja: 2009-05-23, 15:35
Lokalizacja: Bełchatów

WiMAX w Netii czy CDMA w Orange?

Post autor: belchatowianin »

Witam. Aktualnie jestem posiadaczem Orange Freedom PRO. Ostatnimi czasy internet sprawuję się fatalnie :dobani:. Nie będę tu opisywał swoich problemów (częste rozłączenia i ten limit 3gb :/ ). Tu pojawia się pytanie. Czy jeśli mam możliwość wzięcia internetu w technologii WiMAX w Netii zamiast OFP, zrobię dobrzę? Czy w Netii są też częste rozłączenia itp :p?
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: WiMAX w Netii czy CDMA w Orange?

Post autor: Jo_gurt »

Zakładając dobrze działający CDMA i dobrze działający WiMAX to WiMAX z zamkniętymi oczami. Jeśli do tego mówisz, że CDMA kiepsko działa to bierz WiMAX.
Zresztą nic nie ryzykujesz, Netia przyśle technika i jak nie będzie grało to nie podpiszesz umowy i tyle.

Korzystam z WiMAXa 2,5 roku i przerwa w usłudze zdarzyła się zdaje się 2x, w tym jedna dłuższa - ok 6 czy 8h. Było to po burzy, więc podejrzewam, że im strzelił BTS.

Ping ok 50-70ms stabilny, prędkości dokładnie takie jak w umowie.
Lutek1980
Użytkownik forum
Posty: 35
Rejestracja: 2009-09-28, 15:22
Lokalizacja: Zamość

Re: WiMAX w Netii czy CDMA w Orange?

Post autor: Lutek1980 »

W moim przypadku od początku używania wimaxa (ok 1,5 m-ca) nie doświadczyłem nigdy jakiegoś rozłączenia czy braku neta, wiadomo że raz na dobę jest rozłączana sesja ale mam routerek i nawet nie wiem kiedy to się dzieje. Ważny jest dobry link, jeśli masz poniżej 10km i dodatkowo jest widoczność optyczna to nie powinno być żadnych problemów. No i najbardziej przekonuje brak limitów :)
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: WiMAX w Netii czy CDMA w Orange?

Post autor: Blido »

Jo_gurt pisze:Korzystam z WiMAXa 2,5 roku i przerwa w usłudze zdarzyła się zdaje się 2x, w tym jedna dłuższa - ok 6 czy 8h. Było to po burzy, więc podejrzewam, że im strzelił BTS.
U mnie była dopiero jedna przerwa, ale porządna - na około 4h. Nie było co prawda wtedy burzy, ale bardzo mocno wiało. Wimaksa używam od niecałych dwóch miesięcy.
Lutek1980 pisze:wiadomo że raz na dobę jest rozłączana sesja
Masz WiMax z Ery? U mnie też jest co 24 godziny przerywana sesja (a dokładniej co 1439,5 min :] ) Zastanawiałem się czy to normalne zjawisko. Ale zbytnio mi nie przeszkadza, bo router po kilku sekundach odnawia połączenie.
belchatowianin, jeśli jesteś w zasięgu Wimaksa, to nie powinieneś się zastanawiać co wybrać ;)
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: WiMAX w Netii czy CDMA w Orange?

Post autor: Jo_gurt »

Blido pisze:Masz WiMax z Ery? U mnie też jest co 24 godziny przerywana sesja (a dokładniej co 1439,5 min :] ) Zastanawiałem się czy to normalne zjawisko. Ale zbytnio mi nie przeszkadza, bo router po kilku sekundach odnawia połączenie.
To normalne, zmiana adresu. To samo co w Neostradzie i neostradopodobnych. W Netii też.
belchatowianin
Stały użytkownik forum
Posty: 56
Rejestracja: 2009-05-23, 15:35
Lokalizacja: Bełchatów

Re: WiMAX w Netii czy CDMA w Orange?

Post autor: belchatowianin »

Co do zasięgu to na stronie partner.netia~ jestem w zasięgu WiMax. Napisałem do nich e-mail żeby się upewnić ale jescze nie odpisali. Nadajnik mam w Bełchatowie a mieszkam jakies 4-5km w linii prostej od nadajnika. Na końcu wsi już widać miasto u mnie troche gorzej bo zasłaniają je niewysokie drzewa :p. Ciekawe czy to może stanowić problem
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: WiMAX w Netii czy CDMA w Orange?

Post autor: Blido »

belchatowianin pisze:Na końcu wsi już widać miasto u mnie troche gorzej bo zasłaniają je niewysokie drzewa :p. Ciekawe czy to może stanowić problem
Jeśli nie znajdują się one w odległości mniejszej niż 75-100m od twojego domu, to nie powinny stanowić problemu. Chociaż moc sygnału zawsze będzie trochę mniejsza.
sobpiotr
Stały użytkownik forum
Posty: 73
Rejestracja: 2008-05-23, 17:22
Lokalizacja: Wrocław

Re: WiMAX w Netii czy CDMA w Orange?

Post autor: sobpiotr »

belchatowianin pisze:Co do zasięgu to na stronie partner.netia~ jestem w zasięgu WiMax. Napisałem do nich e-mail żeby się upewnić ale jescze nie odpisali. Nadajnik mam w Bełchatowie a mieszkam jakies 4-5km w linii prostej od nadajnika. Na końcu wsi już widać miasto u mnie troche gorzej bo zasłaniają je niewysokie drzewa :p. Ciekawe czy to może stanowić problem
U mnie drzewa niestety uniemożlwiło instalacje wimaxa;/ ale odległość to była 8 km...
ODPOWIEDZ