antena zewnętrzna do SE GC79 i ... adapter (nie gramofon)

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
hugh_h
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2006-08-17, 14:39
Lokalizacja: Warszawa

antena zewnętrzna do SE GC79 i ... adapter (nie gramofon)

Post autor: hugh_h »

po pierwsze witam a po drugie mam intrygujące pytanie, a mianowicie, sąsiad sobie kupił iPlusa z GC79, ma zasięg na 3 kreski i net w zasadzie nie działa. wymyśliłem ze rozwiązanie było by podłączenie kierunkowej anteny zewnętrznej ale jakoś nie mogę dopatrzyć się takiego wyjścia w tym modemie. i teraz do rzeczy, zadzwoniłem do BOKu plusa zmyślą czy nie mogę wymienić modemu na inny i facet mówi że nie ma takiej możliwości ale żebym kupił adapter do podłączenia anteny zew. ?, specjalnie się dopytałem i mówię człowiekowi, że w modemie nie ma wyjścia na antenę a on na to że właśnie dlatego jest potrzebny adapter do podłączenia anteny zewnętrznej, i jest do nabycia w vobisie lub komputroniku, ja tam tego u nich nie widzę, czy może ktoś się spotka z tym sprzętem czy może mi to podlinkowac.
czy ktoś tego używa ?
Awatar użytkownika
Marcin_G
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2006-08-07, 18:26

Re: antena zewnętrzna do SE GC79 i ... adapter (nie gramofon)

Post autor: Marcin_G »

Witam,

krótko mówiąc facet w plusie jest poj...any.
GC 79 nie ma żadnego wyjścia antenowego i żaden adapter nic tu nie pomoże, no chyba, że jakiś przyklejany, ale nie słyszałem o takim do modemów GPRS.
Można natomiast tego dokonać, rozbierając obudowe i lutując, szczegóły w wątku: http://www.bez-kabli.pl/ftopic1096.html ... utownic%B1.
Sam tego też dokonałem, ale zasięg nie wzrósł zbyt mocno, tzn z 2-3 kresek na 3-4, natomiast połączenie zdaję się byc bardziej stabilne.
Nawiasem mówiąc teraz używam modemu z EDGE i GC 79 z wyprowadzeniem antenowym mam do sprzedania.
Awatar użytkownika
hugh_h
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2006-08-17, 14:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: antena zewnętrzna do SE GC79 i ... adapter (nie gramofon)

Post autor: hugh_h »

no własnie dlatego mie to zastanawiało, napisałem im teraz maila zobaczymymi co odpisza, zadzwonie poźniej to może trafię na kogos innego
Awatar użytkownika
Marcin_G
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2006-08-07, 18:26

Re: antena zewnętrzna do SE GC79 i ... adapter (nie gramofon)

Post autor: Marcin_G »

A może BOKownik miał na myśli coś takiego:
http://www.cellantenna.co.uk/PolishPage ... polish.htm

Ale cena raczej zaporowa... :(
AirCard 775 + ATK-20 = EDGE is working...
Awatar użytkownika
hugh_h
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2006-08-17, 14:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: antena zewnętrzna do SE GC79 i ... adapter (nie gramofon)

Post autor: hugh_h »

nie to miało być za około 30 zł ??
. : je?li b?dziesz si? ba? to nigdzie nie zajedziemy : .
adigit

Re: antena zewnętrzna do SE GC79 i ... adapter (nie gramofon)

Post autor: adigit »

moze sie ten bok upił
szukałem w internecie czegoś takiego i nic
trzeba lutować
deathx
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2006-08-14, 19:25

Re: antena zewnętrzna do SE GC79 i ... adapter (nie gramofon)

Post autor: deathx »

Oczywiście. Przeróbka tylko możliwa poprzez integrację fizyczną w kartę (ale ryzykowne bo może się skończyć tym że <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> zasięgu nie będzie). Chociaż przy 3 krskach powinną chodzić. A czy od początku nie chce net chodzić??? Może nie bardzo SE współgra z jego laptopem (też się spotkałem z takimi przypadkami)???? :wave:
ODPOWIEDZ