koszty po raz wtóry

Dla obecnych i przyszłych użytkowników internetu satelitarnego TP, Astra2Connect, Tooway, skyDSL, VSAT.
Reklama:Szukasz dostawcy internetu satelitarnego? Sprawdź ofertę TS2 Space https://ts2.space/pl/internet-satelitarny/.

Moderatorzy: marcin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Gość

koszty po raz wtóry

Post autor: Gość »

Witam chciałbym założyć internet satelitarny koło Chodzieży (woj. Wielkopolskie). Opcja z kanałem zwrotnym Classic 2 GPRS (<500kb/s).

Koszty (za informacjami zawartymi na stronie):

-karta DVB-S na PCI 259zł
-antena satelitarna 100zł (?)
-montaż samodzielny 0zł
-aktywacja 0zł
-modem GSM GPRS na USB 590zł (czy są tańsze? czy są na PCI, ale nie PCMCIA+Czytnik kart PCMCIA 16- i 32-bitowych ET-CRI1BR-PI?)

Czy to są wszystkie koszty instalacji? 949zł

Abonament miesięczny wynosi 155zł

Czy modem GPRS umieszczony z tyłu obudowy komputera zasłoniętego biurkiem będzie działać sprawnie?

Czy można się spodziewać jakichś obniżek świątecznych? :)

Z góry dziękuję za odpowiedź.

P.S. posiadam polsat cyfrowy, czy można w jakichś sposób zaadaptować tę antenę? Jeśli tak to czy możliwe jest "rozgałęzienie" sygnału, aby móc jednocześnie oglądać polsat (ale nie na komputerze) i korzystać z usługi skydsl?

P.S.2 Nie posiadam komórki z GPRS ale czy mogłby mi ktoś skrótowo wyjaśnić w jaki sposób można ją zaadaptować do skydsl?
Awatar użytkownika
marcin
*** Administrator ***
Posty: 198
Rejestracja: 2005-08-16, 10:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: koszty po raz wtóry

Post autor: marcin »

Anonymous pisze:Czy to są wszystkie koszty instalacji? 949zł
Wymieniłeś wszystkie koszty, ale pamiętaj, że modem GSM możesz zakupić także na Allegro lub poprzez dział ogłoszeń - będzie duuuużo taniej.
Abonament miesięczny wynosi 155zł
TAK, dla usługi Classic 2 wraz z wliczonym kanałem zwrotnym GPRS
Czy modem GPRS umieszczony z tyłu obudowy komputera zasłoniętego biurkiem będzie działać sprawnie?
Może nie działać sprawnie. Warto przemyśleć zakup anteny zewnętrznej. Poczytaj wypowiedzi użytkowników tego forum.
Czy można się spodziewać jakichś obniżek świątecznych? :)
Przez cały grudzień opłata aktywacyjna = 0 PLN
P.S. posiadam polsat cyfrowy, czy można w jakichś sposób zaadaptować tę antenę? Jeśli tak to czy możliwe jest "rozgałęzienie" sygnału, aby móc jednocześnie oglądać polsat (ale nie na komputerze) i korzystać z usługi skydsl?
Sugerujemy użycie dodatkowej anteny - prawie 30 stopnii różnicy pomiędzy satelitami Polsatu i skyDSL.

P.S.2 Nie posiadam komórki z GPRS ale czy mogłby mi ktoś skrótowo wyjaśnić w jaki sposób można ją zaadaptować do skydsl?
Czy do skyDSL, czy tylko do GPRS filozofia jest ta sama, ale wszystko zależy od modelu telefonu. Zapraszam na forum.
ODPOWIEDZ