gaduAir

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
koralx
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2009-05-27, 11:13
Lokalizacja: Polska

gaduAir

Post autor: koralx »

Odnosnie tego operatora ,czy może ktos sprawdzic czy po polączeniu,adres ip jest stały ??
Bo kupiłem ostnio kupiłem starter mbanku , i tutaj niestety cały czas zmieniał sie adres IP,ostatnie dwa bajty ,co 2,3 sekundy nonstop sie zmieniały(sprawdzałem pożniej na stronie ktora pokazuje ip). Korzystam z aplikacji ktora sprawdza ip,i przy zmianie mnie wylogowuje . Nie chodzi mi o zmiane ip podczas zmiany bts , bo to normalne ,tylko o normalna pracę na jednym btsie,przy mbanku poierwszy raz się z tym spoteby adres ip zmieniał się nonstop,a net działał.Czy gaduair również działa na inflastruktórze Polkomtela??
koralx
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2009-05-27, 11:13
Lokalizacja: Polska

Re: gaduAir

Post autor: koralx »

Odpowiem sobie sam,może komuś pomoże:więc zarówno internet a mbanku jak i gaduair ,pomimo że działa na polkomtelu,jest jakby drugiej kategorii.U obydwu operatorow wirtualnych adres ip zmienia się co około 2s,co czasami uniemozliwia niektórym korzystanie z takiego neta,a w dodatku w gaduair nie udało mi się połaczyć w 3G ,modem <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> nie chciał zarejestrować się do sieci w 3G,dopiero po przelączeniu na gprs only,udało sie zarejestrować i nawiązac połaczenie,dodam że jestem w zasięgu 3g.
Więc nie jest tak rózowo jakby się wydawało
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: gaduAir

Post autor: Chris-Kr »

Zaintrygowałeś mnie i przez ciekawość sprawdziłem karty SIM obydwu operatorów.
O ile na karcie mBanku faktycznie adres IP zmieniał się co kilkadziesiąt sekund, to w przypadku karty GaduAir przez ponad godzinę mojej obserwacji, adres IP nie zmienił mi się ani razu.
Z kronikarskiego obowiązku zgłaszam, że zarówno jeden, jaki drugi operator przydziela komputerowi tylko wewnętrzny (prywatny) adres IP, obaj VNMO korzystają również z tego samego plusowego serwera DNS.
Również zarówno na jednej karcie, jak i na drugiej, bez problemu uzyskałem połączenie 3G.
Tutaj link do speedtestu karty mBanku: http://www.speedtest.net/result/625832756.png .
Wyniki dla GaduAir były mniej więcej o polowe gorsze, ale z jakichś niezrozumiałych dla mnie powodów (jakaś blokada???) nie byłem w stanie skopiować linków do nich.
Krzysztof
koralx
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2009-05-27, 11:13
Lokalizacja: Polska

Re: gaduAir

Post autor: koralx »

Sprawdze jeszcze na innym btsie jak ruszę się w teren ,to napisze.Ale gaduair w miejscu zamieszkania w ogóle nie rejestrował sie do sieci przy ustawieniach "preferowany UMTS", nie mówiąc już o połączeniu.Może to wina mojego modemu optiona GT378
Ostatnio zmieniony 2009-11-18, 10:11 przez koralx, łącznie zmieniany 1 raz.
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: gaduAir

Post autor: Chris-Kr »

koralx pisze:gaduair w miejscu zamieszkania w ogóle nie rejestrował sie do sieci przy ustawieniach "preferowany UMTS", nie mówiąc już o połączeniu.Może to wina mojego modemu optiona GT378
Sadzę, że raczej jest to wina słabego sygnału UMTS.
Zwróć uwagę, że moc sygnału 3G jest zazwyczaj znacznie niższa niż sygnału 2G.
Mieszkam w centrum Krakowa i przykładowo dzisiaj w nocy z tej samej stacji bazowej miałem -63 dBm na EDGE (przy wymuszeniu tej technologii) oraz -85 dBm na UMTS (bez wymuszenia).
Jako mangera połączeń używam programu Top_NetInfo bez żadnego wymuszenia technologii połączenia.

[ Dodano: 2009-11-18, 11:09 ]
Chyba mBank coś zmitygował się tym zmienianiem adresu IP, bo dzisiaj przez pół godziny połączenia, tylko jeden raz mi go zmieniło.
Krzysztof
koralx
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2009-05-27, 11:13
Lokalizacja: Polska

Re: gaduAir

Post autor: koralx »

Dzisiaj sprawdziłem gadu na innym btsie i połączył się bez problemu w hsdpa ,ale adres ip zmienia się nonstop.Używam aplikacji która przy logowaniu sprawdza adres ip ,a przy zmianie zaraz wylogowuje i na karcie gadu tak samo jak mbank nawet nieudało mi sie zalogować ,momentalnie mam komunikat :zostałes automatycznie wylogowany.
Wchodząc na stronę która pokazuje adres IP i odświeżając ,co chwile jest inna końcówka.
Nie chodzi mi o adres wewnętrzny (widoczny u mnie w parametrach polączenia,bo ten pozostaje stały),tylko ip pod którym widac mnie w necie.

Co do ostatniego postu ,dotyczącego siły sygnału,to nie to :bo karta mbanku łączyła sie bezproblemowo w miejscu zamieszkania ,po prostu na tym btsie musiała być ustawiona jakas blokada dla gaduair (a mbank i gadu działa na polkomtelu-plusie)
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: gaduAir

Post autor: Chris-Kr »

koralx pisze:Dzisiaj sprawdziłem gadu na innym btsie i połączył się bez problemu w hsdpa ,ale adres ip zmienia się nonstop.
Ja właśnie przeprowadziłem następny eksperyment z kartą mBanku.
Byłem połączony przez ponad 40 minut i adres IP zmienił mi się tylko jeden raz, punktualnie o godz. 01:00.
Krzysztof
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: gaduAir

Post autor: ja.michal »

Panowie widzę, że część korzysta z GaduAIR. Powiedzcie mi czy jest limitowana prędkość do jakiejś wartości jak w Heyah do 1Mb/s?
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: gaduAir

Post autor: Chris-Kr »

ja.michal pisze:Panowie widzę, że część korzysta z GaduAIR. Powiedzcie mi czy jest limitowana prędkość do jakiejś wartości jak w Heyah do 1Mb/s?
Nie wiem czy jest limitowana, ale przeprowadzony przed chwilą test prędkości jest zgodny z wynikami poprzedniego i zdaje się wskazywać na to.
Oto test prędkości dla karty mBank-mobile: http://www.speedtest.net/result/645042546.png,
a tutaj dla GaduAIR: http://www.speedtest.net/result/645048862.png.
W obydwu przypadkach modem był zalogowany do tego samego nodeB, modem Huawei K3565 (3,6 Mbps).
Krzysztof
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: gaduAir

Post autor: ja.michal »

To chyba będę sam musiał spróbować jak to u mnie działa.

Ktoś jeszcze ma jakieś info?

Tak w ogóle Chris-Kr to wiesz, że jest pakiet 300MB za 11zł? :)
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: gaduAir

Post autor: Chris-Kr »

ja.michal pisze:Tak w ogóle Chris-Kr to wiesz, że jest pakiet 300MB za 11zł? :)
Tak, wiem. Bardzo atrakcyjna oferta, ale ja mam stałe łącze i z mobilnego internetu korzystam tylko wtedy, gdy gdzieś dalej wyjeżdżam z domu.
Krzysztof
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: gaduAir

Post autor: ja.michal »

Aha. :) No w sumie ja też mam jako dodatek w teren.
Już się uzbroiłem w kartę GaduAir. Zaraz zobaczę jak to chodzi, ale na E51 bo modemów nie mam żadnych na stanie.

[ Dodano: 2009-12-07, 20:32 ]
Wydaje mi się, że nie ma blokady do jakiejś prędkości. W prawdzie połączenie niestabilne, ale to może z powodu godziny i łączenia się przez telefon.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jeśli chodzi o streaming to ładnie, bez problemów idzie radio 196kbps. :)

[ Dodano: 2009-12-07, 20:36 ]
Chociaż sam nie wiem. :(
Obrazek
ODPOWIEDZ