Sprzęt do neta w play 3g

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
lechowiec
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 163
Rejestracja: 2008-03-11, 20:13
Lokalizacja: Kłodzko

Sprzęt do neta w play 3g

Post autor: lechowiec »

Muszę skompletować sprzęt do play 3g. Mam:

Nokia 6630 + atk 20 na 900 MHz z konektorem indukcyjnym + obcykany net monitor

W.w. zestaw działał dobrze z plusem w edge, ale teraz chcę coś do umts i play ma najlepszy zasięg w 3g u mnie.

Po pierwsze potrzebuję konkretnej anteny kierunkowej z największym zyskiem, konkretną. Przez konektor indukcyjny Umts ponoć nie pójdzie, więc chyba muszę dobrać też uniwersalny modem z gniazdem anteny, bo nokia 6630 gniazda nie ma. Mam też nokię n95 8GB ale ona też nie ma gniazda, więc mnie to nie urządza.

Jak mam wydać kasę na modem to pasowałoby brać od razu urządzenie do podziału netu z umts poprzez wifi na kilka komputerów. Nie urządza mnie oszczędzanie kilkudziesięciu złotych i złudna, krótka satysfakcja.

Poradźcie proszę, co kupić, aby najrozsądniej wydać pieniądze. Najtańszego badziewia nie kupuję, więc mile widziane propozycje konkretnych sprawdzających się produktów.

Prosiłbym o opinie praktyków, co mogę zrobić z tym sprzętem co mam, czy konektor indukcyjny rzeczywiście nie będzie działał przy nokii 6630 i umts?? Będzie mi brakowało net monitora :/


Ps, a propo Net monitor'a, czyli field test. Trzeba by zmienić w faq, bo mamy nie prawdziwe informacje. Net monitor można już od dawna uruchomić w smartfonach nokii Serii N oraz E. Od roku używam Field test w nokii n95 8GB i wszystko jest ok.
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Sprzęt do neta w play 3g

Post autor: sp6huk »

Z doświadczenia wiem, że konektory indukcyjne nie działają zbyt dobrze na UMTS, więc lepiej będzie kupić urządzenie przystosowane do tego celu, modem sprawdzi się dużo lepiej niż telefon w tej roli ;) Jeżeli już chcesz od razu podzielić sobie łącze po WiFi to kup np. TAKIEGO Linksysa, i modem Huawei E870 z przejściówką z ExpressCard na PCMCIA. Do tego dobrą antenkę od BESTPARTNERA albo CYBERTECH-a.

Drugi wariant to EDIMAX 3G-6200N i do tego Huawei E176. Anteny te same.

Kolejna możliwość to Huawei D100 i do tego modem Huawei E176 (polecam go, z uwagi na to, że sam osobiście go testowałem, i mogę zapewnić Ciebie, że działa jak najbardziej OK :ok:, i posiada również HSPA ;)

Zauważ również, że Linksys działa tylko w standardzie 802.11g, a Edimax 802.11 b,g,n ;)

Tak w ogóle, to powiedz gdzie mieszkasz, bo nie wiadomo czy za pomocą anteny zewnętrznej dasz radę złapać sygnał UMTS. Chyba, że aktualnie go łapiesz, ale jest słaby.
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Sprzęt do neta w play 3g

Post autor: Sundance_kid »

lechowiec pisze:co mogę zrobić z tym sprzętem co mam
Jeżeli na serio myślisz o 6630 jako modemie to oferuje ona tylko UMTS co daje Ci max 384 kbps. lepiej wybrac już coś z HSDPA i mieć (przynajmniej teoretycznie prędkośc większą o 2,5 raza.
lechowiec
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 163
Rejestracja: 2008-03-11, 20:13
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Sprzęt do neta w play 3g

Post autor: lechowiec »

Dokładnie, wiem że 6630 jest już stara, dlatego wspominałem o n95. Jeśli chodzi o anteny to sprawa jest jasna, dzięki wielkie.

Mam słaby sygnał 3g jak stoję w oknie na pół skali. W db nie wiem jak jest.
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Sprzęt do neta w play 3g

Post autor: sp6huk »

To dobrze, że masz sygnał :ok: Da radę się połączyć ? Jak chcesz to możesz podać jego moc w jednostce dBm za pomocą programu Top NetInfo.
Podaj jeszcze swoją miejscowość, to sam sprawdzę jak wygląda sytuacja ;)
lechowiec
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 163
Rejestracja: 2008-03-11, 20:13
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Sprzęt do neta w play 3g

Post autor: lechowiec »

Mogę się połączyć, mogę nawet spokojnie korzystać. Sygnał na pół skali ale jest niestabilny i z dala od okna często się gubi. Transfer przy oknie na nokii 6630 osiągnąłem na poziomie 42 kB/s.

Oglądałem dzisiaj D100, fajne małe cacko ale nie ma wyprowadzonej anteny wifi. Poczytam o nim jeszcze ale brak antenki to już dyskwalifikacja u mnie. Potrzebuję stabilnego i uniwersalnego router'a z zabezpieczeniami, serwerem wydruku. Jeśli chodzi o antenki to na mocniejsze niż podaliście nie ma co liczyć??

Z tych dwóch anten i tych dwóch routerów co będzie lepsze?? Edimax jest konkretny ale nie można odkręcić anteny.

http://www.komputerswiat.pl/testy/sprze ... bilne.aspx
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sprzęt do neta w play 3g

Post autor: marens »

sp6huk pisze: Kolejna możliwość to Huawei D100 i do tego modem Huawei E176 (polecam go, z uwagi na to, że sam osobiście go testowałem, i mogę zapewnić Ciebie, że działa jak najbardziej OK :ok: , i posiada również HSPA ;)
Akurat posiadam ten zestaw i jest warty uwagi.
lechowiec pisze:serwerem wydruku
Serwer wydruku to nie problem, ale wymagałby zewnętrznego ustrojstwa podłączonego do switha.
lechowiec
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 163
Rejestracja: 2008-03-11, 20:13
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Sprzęt do neta w play 3g

Post autor: lechowiec »

Tematykę linksys'a i Edimax'a obczaiłem. Biorąc pod uwagę relację ceny do jakości wydaje mi się, że edim jest bezkonkurencyjny.

Jeśli nie ma więcej nic uniwersalnego to chyba będzie edimax...

Drukarka ma drugoplanowe znaczenie.

Antenek Bestpartner ma sporo, jest w czym wybierać. warto dopłacić do Bestpartnera (jakość, trwałość, efektywność), czy dać sobie spokój i kupić te tańsze z allegro??

Zabieram się za D100 :)
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sprzęt do neta w play 3g

Post autor: marens »

Odnośnie Kłodzka to PLAY tam bardzo ładne ma pokrycie 3G.
lechowiec
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 163
Rejestracja: 2008-03-11, 20:13
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Sprzęt do neta w play 3g

Post autor: lechowiec »

Ja mieszkam 10 km od Kłodzka. W Kłodzku, Krosnowicach (nie wszędzie jest ok) można spokojnie działać bez anteny.

Panowie jak z simlockim w modemie Huawei e176 i podobnych??

W przypadku routera mile widziany będzie jakiś podział pasma. Na razie tego nie ustaliłem jak jest w powyższych. Jak Wasze doświadczenia w tym zakresie?

Ten routerek mnie też zainteresował: Asus WL-500g Premium. Jak macie jakieś przeciwwskazania z praktyki to dajcie znać.
lechowiec
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 163
Rejestracja: 2008-03-11, 20:13
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Sprzęt do neta w play 3g

Post autor: lechowiec »

Podsumowując wezmę chyba modem Hauwei E176G

Routerki do wyboru:

Huawei D100 - chyba będzie najprościej skonfigurować, jednak zbyt prosty ten routerek chyba dla mnie.

EDIMAX 3G-6200N - lepiej wypasiony, jest już antenka ale na stałe, także bez problemu obsłuży planowany modem.

Linksys WRT54G3GV2 USB PCMCIA 3G - konkretniejsze i bardziej profesjonalne rozwiązanie od dwóch pierwszych, ale stosunek ceny do profesionalności o połowę gorszy:)

Asus WL-500g Premium - nęci mnie bardzo ten sprzęt bo asusa cenię, ale trzeba kombinować z firmware, nie wiadomo jak się to skończy...

WA6202-v3 - tego tematu nie znam, ciekawy może być serwer ftp dzięki usb i podłączeniu usb stick.

Antenki:

Antena 15dBi UMTS/HSDPA od Cybertech'a - cena ok, ale wygląda mi za mizernie uchwyt do montażu.

Najmocniejsza 17dBi UMTS/HSDPA od Cybertech'a - jw, trochę lepszy zysk.

Antena PANEL MAX 15 dBi 1900-2100 MHz (UMTS) od Bestpartnera - wygląda solidniej, ciekawa konstrukcja.

Antena GSM 17 dbi ERATO - miałem ją dzisiaj w rekach, leciutka 0,9 kg, mocowanie solidniejsze niż cybertech i łatwiejsza zmiana polaryzacji niż w bestpartner i cybertech. Nie wiadomo czy się sprawdza, mogę kupić od ręki w sklepie za jakieś 180zł z kablem.

Cieszyłoby pewnie to:

Antena PANEL XP 20 dBi 1900-2100MHz (UMTS)

i to:

Antena PANEL ULTRA 25 dBi UMTS (1900-2100)

ale czy warto za tę cenę?? Takie dbi są realne?? Rozmiary 65cm x 65 cm to już kawał placka, byle gdzie się tego nie zamontuje, przy większych podmuchach wiatru strach się bać...

Co byście na moim miejscu wybrali z antenek i routerów, ewentualnie inny modem?? Prosiłbym o jakieś argumenty. Jutro chyba będę coś wybierał.

Sygnał przy dobrej pogodzie mam na połowę zasięgu n95 8GB, ale nie stabilny,skacze w zasadzie od minimum czyli jednej kreski. Warunek, że muszę stać przy samym oknie. Jak odejdę od okna to zasięg znika. Dom jest w zagłębieniu terenu, z każdej strony wzniesienia, od strony Kłodzka zasłona z lasu głównie liściastego. Odległość do kłodzka jakieś 10 km jadąc w kierunku Krosnowic. Przy gorszej pogodzie może być cieniutko... ?


Co o tym wszystkim myślicie?? Proszę o jakieś sugestie z doświadczenia. Tylko nie bać się, nie będę miał pretensji. Jeśli coś kupię to tylko na własną odpowiedzialność i świadomie. Najwyżej sprzedam na forum ;)
Ostatnio zmieniony 2010-01-07, 22:20 przez lechowiec, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Sprzęt do neta w play 3g

Post autor: sp6huk »

lechowiec pisze:Podsumowując wezmę chyba modem Hauwei E176G
Lepszy by był Huawei E176 ;)
lechowiec pisze:EDIMAX 3G-6200N - lepiej wypasiony, jest już antenka ale na stałe, także bez problemu obsłuży planowany modem.
Ja bym <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> Edimaxa, testowałem go właśnie z modemem Huawei E176 i działał przyzwoicie,
lechowiec pisze:Antena 15dBi UMTS/HSDPA od Cybertech'a - cena ok, ale wygląda mi za mizernie uchwyt do montażu.
Jak dla mnie, to ten uchwyt jest jak najbardziej OK, antena od bestpartnera ma identyczny tylko zamontowany gdzie indziej, na twoim miejscu rozważałbym zakup anteny pomiędzy CYBERTECH-em a BESTPARTNEREM, obie anteny są dobre, choć śmiem twierdzić, że BESTPARTNER byłby ciut lepszy, niech inni koledzy/koleżanki wypowiedzą się również na ten temat,
lechowiec pisze:Antena GSM 17 dbi ERATO nptu - miałem ją dzisiaj w rekach, leciutka 0,9 kg, mocowanie solidniejsze niż cybertech i łatwiejsza zmiana polaryzacji niż w bestpartner i cybertech.
Lepiej by było, żebyś nie miał styczności z tym "czymś" nie wiadomo w ogóle czy by coś ruszyło,
lechowiec pisze:Cieszyłoby pewnie to:

Antena PANEL XP 20 dBi 1900-2100MHz (UMTS)

i to:

Antena PANEL ULTRA 25 dBi UMTS (1900-2100)

ale czy warto za tę cenę?? Takie dbi są realne?? Rozmiary 65cm x 65 cm to już kawał placka, byle gdzie się tego nie zamontuje, przy większych podmuchach wiatru strach się bać...
Niestety nie mogę powiedzieć Ci nic o tych antenach, bo nikt jak na razie nie odważył się na ich zakup :D
lechowiec pisze:Sygnał przy dobrej pogodzie mam na połowę zasięgu n95 8GB, ale nie stabilny,skacze w zasadzie od minimum czyli jednej kreski. Warunek, że muszę stać przy samym oknie. Jak odejdę od okna to zasięg znika.
Dobrze, że masz sygnał i możesz się połączyć, wiemy przynajmniej, że użycie anteny ma jakikolwiek sens.
Sprawdź czy przy złej pogodzie, masz zasięg 3G,
lechowiec pisze:Co o tym wszystkim myślicie?? Proszę o jakieś sugestie z doświadczenia.
Powiem Ci, że wierzę w to, że będzie to działało jeżeli masz już sygnał. Teraz nie osiągasz więcej niż 42 kB/s na telefonie z uwagi na to, że nie ma on HSDPA tylko UMTS, a więc jak byś kupił modem, to powinieneś osiągać wyższe transfery, oczywiście pod warunkiem, że będzie odpowiednia moc sygnału (w co nie wątpię, jak teraz nie jest źle) i stacja bazowa nie będzie przeciążona.
lechowiec
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 163
Rejestracja: 2008-03-11, 20:13
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Sprzęt do neta w play 3g

Post autor: lechowiec »

W czym modem Hauwei E 176 będzie lepszy od E176G?? Z tego co się orientuję,to ciężko będzie dostać E176 :/

Dzięki za konkretne rady. Co do tej anteny: Antena GSM 17 dbi ERATO - to mówili mi, że sprzedali tego u nas trochę, ale nikt nie porównał z innymi produktami...

Cybertech ma uchwyt mocowany do panelu tylko na dwie śrubki. W bestpartner trzyma się to na 4 śrubach.

hehe, może się jednak odważę na tego bestpartnera 20 dbi ;) Tylko te ceny to netto dopiero :hyhy:
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Sprzęt do neta w play 3g

Post autor: sp6huk »

lechowiec pisze:W czym modem Hauwei E 176 będzie lepszy od E176G?? Z tego co się orientuję,to ciężko będzie dostać E176 :/
E176 od E176G jest lepszy w tym, że obsługuje więcej częstotliwości, i łatwiej go dostać niż E176G

Zobacz ile masz modemów do wyboru Huawei E176 I są na dodatek tańsze od E176G ;)

PS. Z tego co widzę, to E176G jest już mało dostępnym modemem.
lechowiec
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 163
Rejestracja: 2008-03-11, 20:13
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Sprzęt do neta w play 3g

Post autor: lechowiec »

Znalazłem,już ktoś o to pytał na forum:

plociarz napisał/a:
A ewentualnie co myslcie o e176 bez G czy to jest to samo? ewentualnie jakie są różnice między e176G i e176?

E176 bez "G" ma dodatkowo obsługę pasm 850/1900 MHz.

Czyli jest lepszy w dwóch przypadkach:

1) gdy pojedziesz za ocean (do USA lub Ameryki Południowej) i tam będziesz chciał użyć swojego modemu (np. kupując lokalną kartę SIM prepaid), oraz

2) gdy w przyszłości w naszym pięknym kraju Sferia+Cyfrowy Polsat uruchomią UMTS w paśmie 850MHz (co jest całkiem prawdopodobne, jak można przeczytać tu i tu).

PS. Zdaje się, że w Huawei'ach dodanie "G" w nazwie modelu oznacza właśnie pozbawienie go obsługi pasm 850/1900 (pozostawienie tylko 2100) - to się potwierdza np. w E160G, E156G, czy właśnie E176G.
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sprzęt do neta w play 3g

Post autor: marens »

lechowiec pisze:W Kłodzku, Krosnowicach
Play 3G w Krosnowicach ~ -100dBm, dolatuje też 3G Plusa.
Łapie z Kłodzka - Okrzei 3
sp6huk pisze:PS. Z tego co widzę, to E176G jest już mało dostępnym modemem.
Jeśli chodzi o PLAY to brałbym E176G, który wbrew pozorom da się zdobyć :)
lechowiec pisze:2) gdy w przyszłości w naszym pięknym kraju Sferia+Cyfrowy Polsat uruchomią UMTS w paśmie 850MHz
Koło Międzygórza coś ma się ponoć pojawić.
lechowiec
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 163
Rejestracja: 2008-03-11, 20:13
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Sprzęt do neta w play 3g

Post autor: lechowiec »

Marens, mam prośbę,możesz wskazać link gdzie sprawdzasz gdzie są stacje bazowe w okolicy Krosnowic w promieniu 10km i jak wygląda siła sygnału?

Na trasie Starków - Stara Łomnica na wzniesieniu miałem dziś w n95 8GB pełną skalę 3G, wskakiwało 3,5G (ERA). Plusa nie sprawdzałem. Play ma najsilniejszy sygnał. Jest to sporo dalej od Kłodzka niż Krosnowice.
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sprzęt do neta w play 3g

Post autor: marens »

www.mapa.btsearch.pl


Jesli chodzi o sile sygnalu i lokalizacje stacji to jest program na Symbiana o nazwie Cell Track.

Dokladnych linkow teraz Ci nie podam, pisze z telefonu. Na stronce www.btsearch.pl poszukaj tutorial gdzie jest ladnie opisane jak wgrac do telefonu i zaimportowac baze. Gdybys sobie nie poradzil to ktos powinien Ci podac dokladny link, ew. jutro podesle.
Ostatnio zmieniony 2010-01-08, 09:39 przez marens, łącznie zmieniany 1 raz.
lechowiec
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 163
Rejestracja: 2008-03-11, 20:13
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Sprzęt do neta w play 3g

Post autor: lechowiec »

link www.mapa.btsearch.pl mi nie działa.

Dzięki bardzo, jak wiem czego szukać to z aplikacją na symbiana spokojnie dam radę ;) .


Jeszcze jedna ważna dla mnie kwestia. Anteny Bestpartnera można nabyć z kablem. Wśród kompatybilnych modemów nie ma hauwei e176. Ponadto jak wygląda ten kabel Bestpartnera?? Czy jest to jeden sztywny kabel, czy tak jak to było kiedyś, czyli kabel sztywny 10 metrów+dokręcany konektor po FME z cienkim elastycznym kabelkiem??

Też lubię pisać posty z telefonu jak jestem poza domem. Używam do tego netu w heyah :]
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Sprzęt do neta w play 3g

Post autor: sp6huk »

lechowiec pisze:link www.mapa.btsearch.pl mi nie działa.
Ten będzie działał ;) http://mapa.btsearch.pl
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Sprzęt do neta w play 3g

Post autor: Sundance_kid »

lechowiec pisze:link www.mapa.btsearch.pl mi nie działa.
Chyba się im coś wysypało :dobani: Ale jak zacznie działać to zerknij na tą stronę.
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Sprzęt do neta w play 3g

Post autor: sp6huk »

Sundance_kid pisze:Chyba się im coś wysypało :dobani: Ale jak zacznie działać to zerknij na tą stronę.
Od dawna, nie da rady wejść wpisująć www. Trzeba wpisywać adres mapa.btsearch.pl i wtedy działa bez problemu.

[ Komentarz dodany przez: Sundance_kid: 2010-01-07, 23:44 ]
Może. Miałąm to zapamiętane więc nie patrzyłam na początek. Mój błąd :zawstydzony:
lechowiec
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 163
Rejestracja: 2008-03-11, 20:13
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Sprzęt do neta w play 3g

Post autor: lechowiec »

sp6huk pisze:[...]
Ten będzie działał ;) http://mapa.btsearch.pl
Działa :ok: Teraz to wiem co skąd lata :hyhy:

[ Komentarz dodany przez: BliSki: 2010-01-08, 08:49 ]
Wycięcie cytatu wielopoziomowego.
Ostatnio zmieniony 2010-01-08, 08:48 przez lechowiec, łącznie zmieniany 1 raz.
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sprzęt do neta w play 3g

Post autor: marens »

Ja wchodzę przez Google, zapomniałem o tym napisać.
lechowiec
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 163
Rejestracja: 2008-03-11, 20:13
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Sprzęt do neta w play 3g

Post autor: lechowiec »

Nic nie szkodzi, każdy może się pomylić. Dużo się od Was dowiedziałem, dzięki.

Dziś przeprowadziłem kolejne testy prędkości, ale tym razem na komputerze. Zainstalowałem kartę wifi D-link DWL-G520 w kompie. Zainstalowałem kartę sim od play w mojej n95 8GB. Wyniosłem ją prawie na strych i powiesiłem na sznurku przy oknie, gdzie sygnał osiąga około pół skali, o dziwo łączy w 3,5 G :zdziwko: . Uruchomiłem w niej tryb Acces Point i utworzyłem połączenie wifi z kompem w celu udostępnienia netu z play. Wklepałem www.speedtest.pl i oto wyniki:

Download: 977 kb/s
Upload: 283 kb/s
Ping:91,05 ms

Na razie starczy :hyhy: . Wszystko bez modemu, żadnej anteny, żadnego routerka Wifi. Cały ten sprzęt zastępuje n95 8GB :cwaniak: .
lechowiec
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 163
Rejestracja: 2008-03-11, 20:13
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Sprzęt do neta w play 3g

Post autor: lechowiec »

Który mam wybrać zestaw z przyłączem do Hauwei E176 od Bestpartner'a ?? Chodzi mi o kabel i jakie mają być wtyki. Nie ma być tam czasem FME i konektor z miękkim kabelkiem do tego?? Czy w przypadku tych zestawów nie trzeba używać już konektora?? Jeżeli tak, to w przypadku twardego kabla gniazdo modemu będzie umęczane :/ Ma ktoś już taki zestaw od Bestpartner'a??


Jeśli chodzi o router to wytypowałem dwie opcje:

Asus WL - 500G Premium v2. Tutaj była dyskusja o sprzęcie Asus'a.

EDIMAX 3G-6200N

Asus jako dobry sprzęt powinien mieć lepsze wsparcie dla firmware a to jest najważniejsze. Po zmianie firmware na te z południa powinien zagadać z modemem i pamięcią usb.


Edimax obsługuje b/g i n, Asus tylko b/g. Z alternatywnym firmware dla Edimaxa chyba nie będzie różowo. Jestem za Asusem, który powinien jednak być lepszy. Standardu n nie wykorzystam bo wszystko mam w b/g. Czy ktoś coś doda?


No i jest jeszcze lepszy wl-500W.
Ostatnio zmieniony 2010-01-10, 21:04 przez lechowiec, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Sprzęt do neta w play 3g

Post autor: YaHooo »

lechowiec pisze:Czy w przypadku tych zestawów nie trzeba używać już konektora??
Nie to jest już gotowy kabel który się włącza do modemu.
lechowiec pisze:Ma ktoś już taki zestaw od Bestpartner'a??
Ludzie na forum mają takie zestawy i jakoś nikt nie zwracał uwagi na ten problem o którym piszesz.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
lechowiec
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 163
Rejestracja: 2008-03-11, 20:13
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Sprzęt do neta w play 3g

Post autor: lechowiec »

Do mojej kolekcji sprzętu dołączył:

Modem Huawei e176 z sieci t-Mobile (web'n'walk stick IV)

Antena panelowa 17 dBi Cybertech z kablem 10 m + konektor do modemu

Modem z kartą play testuję właśnie w Ziębicach bez anteny.

Potrzebuję polską lub angielską instrukcję do tego modemu. Chodzi głównie o sygnalizację i kolory diody led. Nigdzie nie mogę znaleźć żadnego manuala.
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sprzęt do neta w play 3g

Post autor: marens »

Niebieski - HSDPA
Błękitny - HSPA
Zielony - GSM (GPRS/EDGE)
lechowiec
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 163
Rejestracja: 2008-03-11, 20:13
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Sprzęt do neta w play 3g

Post autor: lechowiec »

Dzięki. U mnie miga lub święci ciągłym światłem dioda zielona lub niebieską. W innym modemie e220 jest ponoć jeszcze dioda turkusowa.

Czy ma ktoś instrukcje pl lub angielską do tego modemu. Chciałbym poznać go bardzo dobrze, gdyż będzie pracował wpięty w router i muszę wiedzieć co do mnie mówi tymi błyskami. Jak łącze w play to święci dioda niebieską i mam takie wrażenie jakby zmieniała natężenie światła.

Czy modemem e176 i antena atk-20 na 900 mhz odpalę internet z cyfrowego polsatu? Było by bardzo dobrze, gdybym mógł kiedyś jeszcze wykorzystać ten modem i tą antenę, zwłaszcza, że mam w domu satelitę polsat.

[ Dodano: 2010-01-24, 18:04 ]
sp6huk pisze:E176 od E176G jest lepszy w tym, że obsługuje więcej częstotliwości, i łatwiej go dostać niż E176G

Zobacz ile masz modemów do wyboru Huawei E176 I są na dodatek tańsze od E176G ;)

PS. Z tego co widzę, to E176G jest już mało dostępnym modemem.
Prawdopodobnie jesteś w błędzie. Dostępne brandowane modemy na allegro lub ebay to w większości e176G. Byłoby dokładnie odwrotnie, czyli ze świecą szukaj pełnowartościowego e176. Ale skoro tak uważasz, to sprawdzałeś którykolwiek z allegro i czy możesz potwierdzić że to e176 a nie wersja okrojona???? Jeśli tak to jak??

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2010-01-24, 22:32 ]
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=59341#59341">Panie i Panowie tniemy cytaty!</a>
Ostatnio zmieniony 2010-01-24, 22:32 przez lechowiec, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ