jak szybko wczytuja sie strony w internecie moblilnym

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kasia1987
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2010-01-09, 16:54
Lokalizacja: Zamość

jak szybko wczytuja sie strony w internecie moblilnym

Post autor: kasia1987 »

Witam. Zamierzam kupić do wlasnej firmy internet tylko do przegladania stron www. sklep czynny od 9.00 do 16.00 w domu mam neostrade wiec glupio placic 2x neostrade a nie miec mobilnego. Zalezy mi głównie na predkosci otwierania stron. Mieszkam w Zamościu wojejwództwo Lubelskie. Czy warto to brać? Jezeli tak to z jakiej sieci? Czy szukać czegoś po kablu? Chodzi mi tylko o predkosci wczytywania stron. Chłopaki pomóżcie :)

Aha brat sie pyta czy w internecie mobilnym ipi sie zmienia po restarcie i jakie pingi lecą na strone www.wp.pl
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: jak szybko wczytuja sie strony w internecie moblilnym

Post autor: sp6huk »

kasia1987 pisze: Mieszkam w Zamościu wojejwództwo Lubelskie.
W zamościu 3G ma każdy z operatorów więc jeżeli stacja bazowa nie będzie przeciążona to powinno to działać w miarę OK,
kasia1987 pisze:Czy warto to brać?
Jeżeli jest alternatywa typu, internet kablowy, WiFi itp. to nie opłaca się brać internetu mobilnego, z uwagi na transfer zależący w głównej mierze od obciążenia stacji, oraz mocy sygnału. W internecie mobilnym masz też limit prędkości transferu, kiedy go przekroczysz transfer spada znacznie, przy czym przeglądanie stron WWW na bieżąco nie jest możliwe,
kasia1987 pisze:Jezeli tak to z jakiej sieci?
Jeżeli już chcesz internet mobilny, to radziłbym Ci kupić prepaida (starter) każdego z operatorów (Plus, Era, Orange) i sprawdzić np. za pomocą telefonu, który operator jest w stanie zapewnić Ci najlepsze parametry łącza. Sprawdzisz to pod warunkiem, że masz telefon obsługujący 3G, lub też modemem jeżeli takowy posiadasz ;)
kasia1987 pisze:Czy szukać czegoś po kablu?
Najlepsze rozwiązanie,
kasia1987 pisze:brat sie pyta czy w internecie mobilnym ipi sie zmienia po restarcie
Tak, adres IP zmienia się po ponownym połączeniu z siecią,
kasia1987 pisze:i jakie pingi lecą na strone www.wp.pl
Tego to nikt mu nie powie, jest to zależne od wielu czynników m. in. oddalenia od stacji bazowej, technologii z której korzysta, mocy sygnału.
Ostatnio zmieniony 2010-01-09, 17:45 przez sp6huk, łącznie zmieniany 1 raz.
Procio
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1101
Rejestracja: 2009-10-17, 12:17
Lokalizacja: localhost

Re: jak szybko wczytuja sie strony w internecie moblilnym

Post autor: Procio »

kasia1987 pisze:Mieszkam w Zamościu wojejwództwo Lubelskie.
Mieszkam jakieś 40-60km od zamościa :P Tam jest chyba zasięg HSDPA plusa, więc warto. Pingi w HSDPA są różne, raczej nie przekraczają 150ms, maksymalna prędkość HSDPA to przy dobrym modemie można uzyskać (teoretycznie) 7,2mb/s.
kasia1987 pisze:Aha brat sie pyta czy w internecie mobilnym ipi sie zmienia
Tak IP jest zmiennie, a pingi do wp.pl niech poda ci ktoś kto korzysta z HSDPA.

u mnie na EDGE pingi na wp.pl to czas średni 260ms.
Internet domowy T-Mobile do 60Mb/s: https://www.speedtest.net/result/8251178215 :super:
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: jak szybko wczytuja sie strony w internecie moblilnym

Post autor: ja.michal »

kasia1987, jakaś konkretna lokalizacja ma być? Bo tak najlepiej byłoby sprawdzić.
No i jaki budżet?

Bratu możesz powiedzieć, że IP się zmienia a pingi są ogólnie powyżej 100ms więc do grani się to nie nadaje. ;)
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: jak szybko wczytuja sie strony w internecie moblilnym

Post autor: Blido »

kasia1987 pisze:brat sie pyta czy w internecie mobilnym ipi sie zmienia po restarcie i jakie pingi lecą na strone www.wp.pl
IP jest zmienne a do tego w większości sieci prywatne (czyli np. o stawianiu serwera można zapomnieć bez narzędzi typu hamachi). Co do pingów, to zależy od technologii i od jakości sygnału. Na HSPA pingi wahają się w zakresie 90-200ms, na EDGE 250-400ms a na GPRS rzadko poniżej 300. Jak widać ping jest wysoki, a do tego bardzo niestabilny, więc o dynamicznych grach online można zapomnieć.
kasia1987
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2010-01-09, 16:54
Lokalizacja: Zamość

Re: jak szybko wczytuja sie strony w internecie moblilnym

Post autor: kasia1987 »

Tak konkretna lokalizacja a dokładnie: zamość młyńska 28. Szukałam jakiś mapek z nadajnikami ale szczerze mało mi mówią
Budzet? Hmm Zależy mi na tanim abonamencie w okolicach 50zł. a na aktywacje + modem chciałabym wydać do 100zł

Podejrzewam ze w tych godzinach pracy stacja w zamosciu nie bedzie przeciążona a ponadto u nas mało kto ma mobilny internet. Dlatego właśnie pytam się tutaj bo nawet nie mam gdzie zobaczyć. Co do transferu to sądzę że nawet 2 giga przy pewnych zabiegach przegladarkowych na upartego jakoś mi wystarczy

Właśnie sie zastanawiam pomiedzy mobilnym a wifi. A dlatego wifi bo abonament tani a sprzet jest, Tyle ze pechowe miejsce i byl jeden z operatorow to strony chodzily dziwnie raz szybko a raz sie 3 minuty ladowala i powiedzialam ze sie zastanowie i dal mi czas na testowanie do srody i dalej tak jest. a pytam sie o predkosc stron bo mialam kiedys internet wifi radiowy 1mb i faktycznie sciagalo z predkoscia 128kb czyli super a strony chodzily jak slimak i to przy wylaczonych wszystkich sciagadłach i aktualizacjach heh :/

No dobra reasumujac to moje minimalne oczekiwania to stabilna predkosc conajmniej 300kb/128kb, szybkosc otwierania stron, conajmniej 2giga transferu.
Dzieki za odpowiedzi i prosze o dalsze rady...
Aha a jaki jest przy tym upload?


Co do testowania to tez nie chce wydac nie wiadomo ile na te startery. Napiszcie jaka siec bedzie u mnie najprawdopodobniej najlepiej chodzi i ile kosztuje starter pliiiss aha telefon mam najzwyklejszy, modemu nie mam, w laptopie tez nie mam wejscia na zadne karty, tylko przez USB :(
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: jak szybko wczytuja sie strony w internecie moblilnym

Post autor: sp6huk »

kasia1987 pisze:Budzet? Hmm Zależy mi na tanim abonamencie w okolicach 50zł.
Możesz zainteresować się ofertą Orange albo Plusa, bo widzę, że masz blisko node B, tych dwóch operatorów,
kasia1987 pisze:Podejrzewam ze w tych godzinach pracy stacja w zamosciu nie bedzie przeciążona a ponadto u nas mało kto ma mobilny internet.
Pamiętaj, że z mobilnego internetu korzystają też firmy, ale wydaje mi się, że stacje bazowe w tych godzinach nie powinny być obciążone znacznie,
kasia1987 pisze:Co do transferu to sądzę że nawet 2 giga przy pewnych zabiegach przegladarkowych na upartego jakoś mi wystarczy
W Orange za 60 zł, możesz mieć 4 GB,
kasia1987 pisze:Właśnie sie zastanawiam pomiedzy mobilnym a wifi. A dlatego wifi bo abonament tani a sprzet jest, Tyle ze pechowe miejsce i byl jeden z operatorow to strony chodzily dziwnie raz szybko a raz sie 3 minuty ladowala i powiedzialam ze sie zastanowie i dal mi czas na testowanie do srody i dalej tak jest. a pytam sie o predkosc stron bo mialam kiedys internet wifi radiowy 1mb i faktycznie sciagalo z predkoscia 128kb czyli super a strony chodzily jak slimak i to przy wylaczonych wszystkich sciagadłach i aktualizacjach heh
Działa to tak a niej inaczej, bo jakaś uryna może :], albo ty mylisz KB/s z kb/s,
kasia1987 pisze:No dobra reasumujac to moje minimalne oczekiwania to stabilna predkosc conajmniej 300kb/128kb, szybkosc otwierania stron
Z downloadem nie powinno być problemu, ale gorzej z uploadem, nie wiadomo czy uzyskasz 128 kb/s,
kasia1987 pisze:Aha a jaki jest przy tym upload?
Upload zależy również od tego, jaki obsługuje modem który byś wybrała ;),
kasia1987 pisze: Napiszcie jaka siec bedzie u mnie najprawdopodobniej najlepiej chodzi
Spróbuj Plusa i Orange,
kasia1987 pisze:ile kosztuje starter
Starter Simplus i Orange Go albo POP, kupisz już za 5 złotych,
kasia1987 pisze:telefon mam najzwyklejszy
Jaki model ?
kasia1987
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2010-01-09, 16:54
Lokalizacja: Zamość

Re: jak szybko wczytuja sie strony w internecie moblilnym

Post autor: kasia1987 »

Dzieki chlopaki. Najlepiej chyba bedzie przetestowac jak piszecie. Kupie te startery skoro sa takie tanie tylko pytanie gdzie je sobie wsadze. W laptopie na 100% nie mam takiego wejscia. Jakby ktos mial watpliwosci to podaje model laptopa: emachines e510. A telefony mam dwa mianowicie samsung D900i oraz Samsung C3050.

Będzie cos z tych telefonow czy musze kupowac modem? Pozdrawiam :)
Józek
### BAN ###
Posty: 335
Rejestracja: 2009-10-25, 08:28
Lokalizacja: Ossa

Re: jak szybko wczytuja sie strony w internecie moblilnym

Post autor: Józek »

Nie widzę żeby któryś z telefonów posiadał 3G/HSDPA. ;)

[ Dodano: 2010-01-10, 10:06 ]
kasia1987 pisze:kupowac
Jeśli masz kogoś znajomego z modemem co uzywa mobilnego internetu.
Przetestujesz oddasz modem właścicielowi i ewentualnie podpiszesz umowę z operatorem
u którego wynik testu był najlepszy jak i zasięg danej technologi. :cwaniak:
kasia1987
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2010-01-09, 16:54
Lokalizacja: Zamość

Re: jak szybko wczytuja sie strony w internecie moblilnym

Post autor: kasia1987 »

Chyba latwiej bedzie mi pozyczyc jakis dobry telefon :) tylko pytanie podstawowe:
1. czy jezeli telefon ma simlock orange to czy pojdzie na nim internetowy starter plusa?
2. Karta startowa wyglada jak zwykla karta sim do telefonu prawda? Czyli z telefonu wyciagam karte sim telefoniczna i wkladam karte sim internetowa. Nastepnie podlaczam laptopa do telefonu za pomoca kabla USB i? No wlasnie co dalej? Od razu jest internet? Bo jakos mi sie wierzyc nie chce.
3. Czyli musze znalezc taki telefon ktory w specyfikacji technicznej ma napisane ze obsluguje 3G/HSDPA? Musi te oba?

Pozdrawiam :)
Józek
### BAN ###
Posty: 335
Rejestracja: 2009-10-25, 08:28
Lokalizacja: Ossa

Re: jak szybko wczytuja sie strony w internecie moblilnym

Post autor: Józek »

kasia1987 pisze:1. czy jezeli telefon ma simlock orange to czy pojdzie na nim internetowy starter plusa?
Nie.
kasia1987 pisze:3. Czyli musze znalezc taki telefon ktory w specyfikacji technicznej ma napisane ze obsluguje 3G/HSDPA? Musi te oba?
Wystarczy 3G.
kasia1987 pisze:2. Karta startowa wyglada jak zwykla karta sim do telefonu prawda?
Tak.
kasia1987 pisze:czyli z telefonu wyciagam karte sim telefoniczna i wkladam karte sim internetowa. Nastepnie podlaczam laptopa do telefonu za pomoca kabla USB i?
Tak.
Karty internetowe to takie jak iPlus Simdata, Orange Free , Blueconnect na karte.
Możesz uzywać normalnej karty sim wystarczy wykupić tzw: "Pakiet Internetowy"
dziobak99
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 214
Rejestracja: 2008-12-28, 12:23
Lokalizacja: Chodecz

Re: jak szybko wczytuja sie strony w internecie moblilnym

Post autor: dziobak99 »

kasia1987 pisze:1. czy jezeli telefon ma simlock orange to czy pojdzie na nim internetowy starter plusa?
Nie pójdzie.
kasia1987 pisze:2. Karta startowa wyglada jak zwykla karta sim do telefonu prawda? Czyli z telefonu wyciagam karte sim telefoniczna i wkladam karte sim internetowa. Nastepnie podlaczam laptopa do telefonu za pomoca kabla USB i? No wlasnie co dalej? Od razu jest internet? Bo jakos mi sie wierzyc nie chce.
Tak, jest to normalna karta sim, tylko musisz mieć w telefonie ustawienia dla internetu pod daną sieć, a na laptopie np jeśli masz nokię, to program nokia pc suite, czyli oprogramowanie do telefonu.
kasia1987 pisze:3. Czyli musze znalezc taki telefon ktory w specyfikacji technicznej ma napisane ze obsluguje 3G/HSDPA? Musi te oba?
HSDPA ma dużo większą prędkość od samego 3g, także lepiej żeby miał, przynajmniej do 3,6 Mb, wtedy sprawdzisz na 100% jaką będziesz miał prędkość z modem, nowe telefony (te lepsze) wszystkie już praktycznie mają hsdpa.
lubczyk
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 509
Rejestracja: 2008-07-23, 14:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: jak szybko wczytuja sie strony w internecie moblilnym

Post autor: lubczyk »

Musisz mieć oprogramowanie do łączenia się z internetem. Lub same sterowniki do modemu który jest w telefonie.
vectra = 300 Mbps
Vodafone + iPhone 7
kasia1987
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2010-01-09, 16:54
Lokalizacja: Zamość

Re: jak szybko wczytuja sie strony w internecie moblilnym

Post autor: kasia1987 »

Aha czyli rozumiem ze niektore modemy w technologii HSDPA maja predkosc nieokreslona, niektore do 3,6mb a niektore do 7,2mb. Przyznam szczerze że nie wiem po co takie predkosci skoro daja takie limity transferu.

Powiedzcie mi tylko czy na telefonie sony ericcson c510 idzie osiagnąć predkosc w HSDPA 1-1,5mb? i czy w tym telefonie jest 3G (edge to 3g?) Bo przyznam ze to jest maksymalna predkosc ktorej oczekuje wieksza po prostu nie jest mi potrzebna

Jako ze troche kombinowania z tymi telefonami napiszcie czy mozna kupic w zwyklym sklepie komputerowym czy na allegro (pokazcie gdzie) modemy na na karte sim na USB bez simlocka. Pozdrawiam i dzieki naprawde mi pomogliscie :)
Józek
### BAN ###
Posty: 335
Rejestracja: 2009-10-25, 08:28
Lokalizacja: Ossa

Re: jak szybko wczytuja sie strony w internecie moblilnym

Post autor: Józek »

kasia1987 pisze:Aha czyli rozumiem ze niektore modemy w technologii HSDPA maja predkosc nieokreslona, niektore do 3,6mb a niektore do 7,2mb. Przyznam szczerze że nie wiem po co takie predkosci skoro daja takie limity transferu.
Lepiej mieć 7,2 Mbps wtedy strony się szybko wczytują.
Lecz nie raz trudno jest osiągnąć 3,6 Mbps.
kasia1987 pisze:i czy w tym telefonie jest 3G (edge to 3g?)
Nie ma.
EDGE to nie 3G inne częstotliwości mają obie transmisje.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: jak szybko wczytuja sie strony w internecie moblilnym

Post autor: Jaco »

kasia1987 pisze:(edge to 3g?)
Nie.
kasia1987 pisze:ony ericcson c510 idzie osiagnąć predkosc w HSDPA 1-1,5mb?
Nie.
Józek
### BAN ###
Posty: 335
Rejestracja: 2009-10-25, 08:28
Lokalizacja: Ossa

Re: jak szybko wczytuja sie strony w internecie moblilnym

Post autor: Józek »

kasia1987 pisze:Jako ze troche kombinowania z tymi telefonami napiszcie czy mozna kupic w zwyklym sklepie komputerowym czy na allegro (pokazcie gdzie) modemy na na karte sim na USB bez simlocka. Pozdrawiam i dzieki naprawde mi pomogliscie :)
Jeśli będziesz miała modem swój to tylko na kartę.
Bo umowę bez modemu to np: iPlus 160.+Aktywacja.
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: jak szybko wczytuja sie strony w internecie moblilnym

Post autor: marens »

Józek pisze:Lepiej mieć 7,2 Mbps wtedy strony się szybko wczytują.
Od kiedy?
Powiedz mi jaka jest różnica od wczytywania stron na 1Mbit a na 10Mbit!
Różnica była między 56kbps 238,6kbps 384kbps etc.

Różnica może być midzy HSDPA, HSPA, HSPA+ gdyż tam się ping zmienia.
kasia1987 pisze:na allegro (pokazcie gdzie) modemy na na karte sim na USB bez simlocka
http://allegro.pl/71681_usb.html?id=71681&order=bd

Powiem Ci tak, nie słuchaj tych specjalistów od telefonów.
Jak chcesz przetestować to w najtańszy i najprostszy sposób jeśli nie masz telefonu/modemu:

http://www.orange.pl/portal/map/map/int ... 3123926351
http://www.iplus.pl/indywidualni-promoc ... probe.html

Rezygnujesz z tego, co działa gorzej i bez kombinowania z starterami etc.
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: jak szybko wczytuja sie strony w internecie moblilnym

Post autor: sp6huk »

Józek pisze:Nie ma.
Jak to nie ma 3G ? SE C510 ma modem obsługujący HSDPA do 3,6 Mb/s,
kasia1987
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2010-01-09, 16:54
Lokalizacja: Zamość

Re: jak szybko wczytuja sie strony w internecie moblilnym

Post autor: kasia1987 »

marens bardzo ci dziekuje i jestem tego samego zdania co ty. Otóż uwaga: Po pierwsze startery sa po 20zł (dzisiaj byłam w salonie plusa) w orange tez 20zł nie wiem moze u was sa po 5zl lub w necie ale nie chce mi sie czekac pare dni

Po drugie w przypadku rezygnacji trace tylko koszty aktywacji (w plusie biorac na firme to tylko 18zł jestem stratna wiec starter i kombinownie z telefonem zupelnie nie ma sensu) w orange nie wiem ile aktywacja ktora przepada biorac na firme moze wy wiecie?...

3g to umts prawda? SE C510 ma chyba wlasnie HSDPA to dziwne zeby nie mial gorszej technologii 3G nie?

Pozdrawiam
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: jak szybko wczytuja sie strony w internecie moblilnym

Post autor: ja.michal »

kasia1987, a przy jakiej ulicy ma ten net być używany?
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: jak szybko wczytuja sie strony w internecie moblilnym

Post autor: sp6huk »

ja.michal pisze:kasia1987, a przy jakiej ulicy ma ten net być używany?
kasia1987 pisze: konkretna lokalizacja a dokładnie: zamość młyńska 28.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: jak szybko wczytuja sie strony w internecie moblilnym

Post autor: ja.michal »

Dobra. Nie kontaktuje. :roll:

Wg. mapki i radio pozwoleń to na młynarskiej jest node B Plusa z radiolinią 16x2 16x2.
Ale za to też o jakieś 400m dalej jest node B Orange i nie ma radioli co wskazuje, że jest podpięty prawdopodobnie światłowód.

Wg mnie na Plusa i Orange trzeba będzie spoglądać.
Józek
### BAN ###
Posty: 335
Rejestracja: 2009-10-25, 08:28
Lokalizacja: Ossa

Re: jak szybko wczytuja sie strony w internecie moblilnym

Post autor: Józek »

kasia1987 pisze:to dziwne zeby nie mial gorszej technologii 3G nie?
Nie dziwne. ;)
Taki SE K800i ma UMTS(384kB/s) i GPRS a EDGE już nie.
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: jak szybko wczytuja sie strony w internecie moblilnym

Post autor: Sundance_kid »

Józek pisze:GPRS a EDGE już nie.
Ma GPRS. Nie ma EDGE.
kasia1987
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2010-01-09, 16:54
Lokalizacja: Zamość

Re: jak szybko wczytuja sie strony w internecie moblilnym

Post autor: kasia1987 »

Wg. mapki i radio pozwoleń to na młynarskiej jest node B Plusa z radiolinią 16x2 16x2.
Okazuje sie ze tu jest i Plus i Era i Orange. Heh właśnie sąsiad mówił ze ma bluconnect i ma HSDPA

Mam pytanie.
internet z play dzierżawi nadajniki z ery? czy jest sens brania na testy oddzielnie bluconnet odzielnie play? Bo skoro play dzierzawi nadajniki z ery to chyba to chodzi tak samo prawda? Pozdrawiam


A przepraszam wlasnie zauwazylam ze play ma wolny internet tzn do 1 Mbita. Czyzby era juz nie dala wydzierzawic lepszego?
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: jak szybko wczytuja sie strony w internecie moblilnym

Post autor: sp6huk »

kasia1987 pisze:Heh właśnie sąsiad mówił ze ma bluconnect i ma HSDPA
Wiemy o tym, że jest też HSDPA z Ery :) Jak działa sąsiadowi blueconnect ?
kasia1987 pisze:internet z play dzierżawi nadajniki z ery? czy jest sens brania na testy oddzielnie bluconnet odzielnie play? Bo skoro play dzierzawi nadajniki z ery to chyba to chodzi tak samo prawda?
Play nie dzierżawi stacji bazowych od Ery. Internet z Play działa na stacjach bazowych Play'a (własnych).
Ostatnio zmieniony 2010-01-11, 15:22 przez sp6huk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26140
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: jak szybko wczytuja sie strony w internecie moblilnym

Post autor: wojteks »

kasia1987 pisze:internet z play dzierżawi nadajniki z ery?
Nie. Era ma swoje a Play swoje. Mogą jednak być w tej samej lokalizacji (wieża/komin/budynek). Również mogą działać różnie w zalezności od ustawienia anten, mocy nadajników, obciążenia bazy czy łacza dosyłowego.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: jak szybko wczytuja sie strony w internecie moblilnym

Post autor: sp6huk »

kasia1987 pisze:A przepraszam wlasnie zauwazylam ze play ma wolny internet tzn do 1 Mbita. Czyzby era juz nie dala wydzierzawic lepszego?
Tak internet z Play ma ograniczenie transferu do 1 Mb/s, ale nie polecam Ci tego internetu bo w 99% przypadków internet ten działa tragicznie :] Era nie ma z tym żadnego powiązania.
ODPOWIEDZ