Antena z cyberbajt czy może inna?

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

Zablokowany
neoo2
Użytkownik forum
Posty: 38
Rejestracja: 2009-04-20, 07:59
Lokalizacja: mazowieckie

Antena z cyberbajt czy może inna?

Post autor: neoo2 »

Panowie czy cyberbajt sam wytwarza takie anteny czy może ściąga z dalekiego wschodu???
Bo znalazłem identyczną wizualnie na pewnej aukcji.

http://www.cyberbajt.pl/produkt/2207/an ... -9dbi.html

http://allegro.pl/item871961542_antena_ ... iauta.html

Jesteście w stanie doradzić?

Pozdrawiam!!
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Antena z cyberbajt czy może inna?

Post autor: sp6huk »

Wiesz co, nikt nie testował tych anten, a więc nie wiemy jak się sprawują. Ale mamy sprawdzone antenki od Cybertecha, które działają w miarę dobrze. Choćby TAKA antena dookolna. A może byś był zainteresowany anteną kierunkową ? Sprawdzają się o wiele lepiej.
neoo2
Użytkownik forum
Posty: 38
Rejestracja: 2009-04-20, 07:59
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Antena z cyberbajt czy może inna?

Post autor: neoo2 »

Tak to piękna antenka! I jeżeli sprawdzona firma to naprawdę można się skusić!!
Mi zależy w szczególności na pasmie 850-900Mhz. Antena potrzebna jest do Server RFLink600 !
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Antena z cyberbajt czy może inna?

Post autor: sp6huk »

Mógłbyś zrobić zdjęcie złącza antenowego, żeby było wiadomo, jaki ma być wtyk do kabla od anteny.
Awatar użytkownika
Cari
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 226
Rejestracja: 2009-12-24, 16:14
Lokalizacja: Pleszew

Re: Antena z cyberbajt czy może inna?

Post autor: Cari »

Pewno bedzie trzeba jakis kontektor zastosować do złącza antenowego ;)
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Antena z cyberbajt czy może inna?

Post autor: sp6huk »

Cari pisze:Pewno bedzie trzeba jakis kontektor zastosować do złącza antenowego ;)
Najprawdopodobniej konektor, będzie zbędny, bo złącze antenowe już raczej jest ;) Nigdzie nie mogę znaleźć informacj jakie złącze antenowe ma to urządzenie :]
neoo2
Użytkownik forum
Posty: 38
Rejestracja: 2009-04-20, 07:59
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Antena z cyberbajt czy może inna?

Post autor: neoo2 »

Od kolegi z innego forum wiem że urządzenie ma złącze sma żeńskie.
Bo ja go jeszcze nie mam! A w tym momencie zbieram doświadczenia innych użytkowników tego serwerka i próbuję dopasować do niego antenkę i do kart z nim współpracujących.
Oto jedna z wypowiedzi na jego temat:

- działa bezproblemowo
- uprawnienie przechodzą bez żadnych problemów , ja nie miałem nigdy problemu z uprawnieniami a jest 6 dekoderów podpiętych
- co do odległości to jest różnie ,u mnie najdalej to jakieś 250-300 metrów ale karta rf600 ma podpiętą antenę kierunkową ATK10 ale to wynika w moim przypadku z przeszkód pomiędzy budynkami , pozostałe działają na antenach typu modem
- złącze antenowe to sma

Jest drogi to prawda ,ale wart tej kasy , możesz podłączyć 8 dekoderów radiowo i 1 kablowo co daje nam 9 dekoderów , trzeba koszty zakupu podzielić na ilość odbiorców.


I polecają taką antenkę:
http://www.allegro.pl/item893715960_...g58_sma_m.html
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Antena z cyberbajt czy może inna?

Post autor: sp6huk »

Anteny od Technologic'a są również dobre, ale na 15 metrowym kablu wytłumisz jej zysk. Ja nadal obstawiam za antenką od Cybertech'a, do której dołączony jest 3,5 metrowy kabel. W specyfikacji tej anteny jest złącze FME, ale bez problemu można ją zamówić również z wtykiem SMA.
neoo2
Użytkownik forum
Posty: 38
Rejestracja: 2009-04-20, 07:59
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Antena z cyberbajt czy może inna?

Post autor: neoo2 »

Tak z tym tłumieniem to się zgodzę, chociaż może przy tej częstotliwości nie będzie takie duże. W WiFi przy 2,4Ghz wynosi ono około 0,5dbi na metr. A mi w zasadzie potrzebne będzie od 3,5m do max 5m. Te 15 metrów to kosmiczna długość!!!
Pomalutku wyłania mi się już zarys tego co będę potrzebował. A najgorzej przeszkadza mi jeszcze śnieg na dachach, trudno przy takim stanie oblodzenia ryzykować spacery na wysokości!!!!!!! Dlatego nie mam jeszcze 100% punktów do mocowań anten!!
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Antena z cyberbajt czy może inna?

Post autor: Patryk »

Dzielenie uprawnień płatnych TV poza lokal abonenta jest nielegalne - wątek zostaje zamknięty.
Zablokowany