laptop a blue connect

Pozostałe kwestie techniczne (sprzętowe i programowe) dotyczące internetu radiowego - np. konfiguracja firewalli, antywirusów, przeglądarek internetowych.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
pekari
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2006-11-05, 21:03
Lokalizacja: Tychy

laptop a blue connect

Post autor: pekari »

Witam,

byc moze problem jest Wam znany, ale ja nie potrafie go rozwiazac. Licze, ze Ktos z Was mi pomoze. Otoz niedawno zakupilem karte blue connect 3G. Polski program nie dziala profesjonalnie, natomiast program produccenta owszem. Mimo to, komputer wiesza sie dosyc czesto, zwlaszcza jak jest kilka innych programow wlaczonych, laczacych sie z netem. Podczas tzw zawieszenia, czerwona dioda (migajaca) zmmienia sie w ciagla niebieska. Wszystko pada. Sprawdzalem, co moglem, w ustawieniach, w menedzerze programow, juz nie mam pomyslu. Czy jest to mozliwe, ze karta wywoluje jakis konflikt sprzetowy?
Awatar użytkownika
kszysek
Stały użytkownik forum
Posty: 59
Rejestracja: 2006-07-19, 08:10
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: laptop a blue connect

Post autor: kszysek »

usun PIN z karty z ktorej łączysz się z netem (wkladasz do telefonu i w opcjach wylączasz rządanie kodu PIN).

Z kompa usuń wszelakie oprogramowanie do laczenie typu BCManager czy inne wynalazli, ale z katalogu w ktorym byl zainstalowany BCM skopiuj sobie dla pewności folder Drivers

Włóż na nowa modem, jesli poprosi o sterownik wskaż mu w/w folder (jeśli masz jaką dodatkową płytę to z niej możesz sterowniki zapodać)

W palenu sterowania utworz sobie nowe połączenie dial-up

login i hasło : erainternet numer pod jaki się bedziesz wdzwaniał *99#

Jeśli to nie pomoże to szukaj rozwiązania dalej np. sciągając inne sterowniki.
<| Blackberry Bold 9700 - Orange |Ipad2-3G Orange | Dell N4020 + Huawei e3131 - Orange | Hp Mini 311 | Hp t5630w Thin Client + Wimax |> To tyle :)
http://speedtest.net/result/1917097660.png
pekari
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2006-11-05, 21:03
Lokalizacja: Tychy

Re: laptop a blue connect

Post autor: pekari »

dzieki bardzo za sluszne rady. Sprawdze i dam znac, czy pomoglo. THNX
ODPOWIEDZ