Play UMTS załapie zasięg??

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
KeyMo
Stały użytkownik forum
Posty: 56
Rejestracja: 2009-05-27, 14:00
Lokalizacja: Kurowo (MAZ)

Play UMTS załapie zasięg??

Post autor: KeyMo »

Witam!!

Niedługo kończy mi się umowa w Orange tak więc dręczy mnie pytanie czy złapie zasięg UMTS w Play. Mieszkam w Kurowie (woj. Maz) i mam ok. 15 km do nadajnika który znajduje się w Przasnyszu. Po drodze praktycznie zero drzew. Do tego jakąś antenę. Co o tym sądzicie?? Czy też może wybrać oferty Plusa lub Ery (też mają UMTS w Przasnyszu) a może CDMA w Orange (tu nadajnik znajduje się w Krasińcu (Maz)??? Doradźcie bo wy się na tym lepiej znacie xD
Alcek
Stały użytkownik forum
Posty: 142
Rejestracja: 2008-04-14, 13:31
Lokalizacja: Małopolska

Re: Play UMTS załapie zasięg??

Post autor: Alcek »

Nie ma lepszego sposobu niż kupić starter i sprawdzić.
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Play UMTS załapie zasięg??

Post autor: sp6huk »

A ja bym radził najpierw przetestować u Ciebie CDMA z Orange, do stacji bazowej masz dość blisko, bo ~7 km, znajduje się w miejscowości Szczuki, do tego CDMA łatwo przedostaje się przez przeszkody, a z UMTS'em już tak nie jest, i 15 km, dla tej technologii to troszkę za dużo, nawet z anteną zewnętrzną. Ale jak już CDMA by Ciebie nie zadowoliło (ograniczenie do 1 Mb/s) to bym proponował próbować z Plusem, a nie Play'em.
Awatar użytkownika
KeyMo
Stały użytkownik forum
Posty: 56
Rejestracja: 2009-05-27, 14:00
Lokalizacja: Kurowo (MAZ)

Re: Play UMTS załapie zasięg??

Post autor: KeyMo »

No starter kupić mogę lecz na modemie nie sprawdzę bo jest SimLock. A na telefonie niestety nie widzę żeby łapało UMTS.

[ Dodano: 2010-02-05, 16:33 ]
sp6huk pisze:A ja bym radził najpierw przetestować u Ciebie CDMA z Orange, do stacji bazowej masz dość blisko, bo ~7 km, znajduje się w miejscowości Szczuki, do tego CDMA łatwo przedostaje się przez przeszkody, a z UMTS'em już tak nie jest, i 15 km, dla tej technologii to troszkę za dużo, nawet z anteną zewnętrzną. Ale jak już CDMA by Ciebie nie zadowoliło (ograniczenie do 1 Mb/s) to bym proponował próbować z Plusem, a nie Play'em.
No tak CDMA może i by było dobre. A co z limitami? Będą większe po przedłużeniu umowy? Kilka osób w mojej okolicy ma CDMA i pobiera im nawet po ponad 200 kb/s (czyli powiedział bym wręcz że mocno nieźle :)) Aha i mam teraz neta w orange BE z 120 zł miesięcznie. Czy to też będzie miało jakiś wpływ na kożyści przy podpisywaniu nowej umowy?
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Play UMTS załapie zasięg??

Post autor: sp6huk »

KeyMo pisze: A co z limitami? Będą większe po przedłużeniu umowy?
Po pierwsze to musiałbyś wziąć taryfę Orange Free Optimum, Premium lub Platinum, aby korzystać z CDMA. Dostałbyś do tego hybrydowy modem AnyData ADU-635WA, dzięki któremu mógłbyś korzystać z technologii GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA oraz CDMA.
Kolejno taryfy:
Optimum: 7 GB limitu - 75 zł - 1 zł przez 2 m-ce - prędkość po limicie spada do 16 kb/s (download), 8 kb/s (upload),
Premium: 20 GB limitu - 120 zł - 1 zł przez 2 m-ce - prędkość po limicie spada do 64 kb/s (download), 32 kb/s (upload),
Platinum: 35 GB limitu - 150 zł - 1 zł przez 2 m-ce - prędkość po limicie spada do 64 kb/s (download), 32 kb/s (upload),
KeyMo pisze:Aha i mam teraz neta w orange BE z 120 zł miesięcznie. Czy to też będzie miało jakiś wpływ na kożyści przy podpisywaniu nowej umowy?
Z pewnością będzie to miało wpływ, albo dadzą Ci większy limit, albo będziesz mniej płacił za daną taryfę, może jeszcze modem będzie taniej ;)
Ceny modemów w salonie przy przedłużaniu umowy na taryfę Optimum:
36 m-cy:149 zł
24 m-ce:299 zł
12 m-cy:649 zł
Ceny modemów w salonie przy przedłużaniu umowy na taryfę Premium:
36 m-cy:1 zł
24 m-ce:1 zł
12 m-cy:429 zł
Ceny modemów w salonie przy przedłużaniu umowy na taryfę Platinum:
24 m-ce:1 zł
12 m-cy:429 zł
Awatar użytkownika
KeyMo
Stały użytkownik forum
Posty: 56
Rejestracja: 2009-05-27, 14:00
Lokalizacja: Kurowo (MAZ)

Re: Play UMTS załapie zasięg??

Post autor: KeyMo »

sp6huk pisze:Po pierwsze to musiałbyś wziąć taryfę Orange Free Optimum, Premium lub Platinum, aby korzystać z CDMA.
Tu nie bardzo rozumiem. Czyli co? Nie mogę tak poprostu przejść z BE na CDMA tylko musze brać te modemy pod kilka technologii? Bo nie zależy mi na tym mieć dostęp do różnych technologii tylko do jednej (CDMA)(poza tym to pewnie jest o wiele tańsze)
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Play UMTS załapie zasięg??

Post autor: sp6huk »

KeyMo pisze:Tu nie bardzo rozumiem. Czyli co? Nie mogę tak poprostu przejść z BE na CDMA tylko musze brać te modemy pod kilka technologii? Bo nie zależy mi na tym mieć dostęp do różnych technologii tylko do jednej (CDMA)(poza tym to pewnie jest o wiele tańsze)
Ale Orange Free Optimum, Premium i Platinum gdzie działa CDMA sprzedawane jest tylko z tym modemem :] Jak chcesz tylko modem do CDMA to Axesstell MV410, ale wtedy bierzesz Orange Freedom Pro, gdzie nie ma do wyboru limitu transferu, jest tylko 3GB :dobani: Jeżeli jednak byś brał to lepsze czyli Orange Free z którąś z 3 taryf, to idziesz do salonu przedłużasz umowę, wymieniają Ci kartę na dualną RUIM/SIM, jakiś rabacik na pewno no i tyle :D
ODPOWIEDZ