Wybór internetu

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Bakeneko
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2010-02-06, 12:09
Lokalizacja: Poznań

Wybór internetu

Post autor: Bakeneko »

Mam pewien problem. Przymierzam się do zakupu internetu bezprzewodowego. Mój laptop raczej się z domu nie rusza, więc pewnie lepszym wyjściem byłoby coś kablowego, ale nie mogę sobie na to pozwolić, dlatego pozostaje mi internet bezprzewodowy - czekają mnie w najbliższym czasie jeszcze dwie przeprowadzki.
Najbardziej interesuje mnie, jaki limit mi wystarcza. Jestem w tym temacie zielona... Oglądam (nie ściągam na dysk) około 2-3 filmów po około 25 minut na dzień. Stron przeglądam sporo. Pliki z Internetu ściągam już rzadziej. Mógłby mi ktoś jakoś pomóc w wyborze? ;)
neon
Stały użytkownik forum
Posty: 66
Rejestracja: 2009-08-19, 17:34
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Re: Wybór internetu

Post autor: neon »

Bakeneko pisze:Oglądam (nie ściągam na dysk)
Jak oglądasz to tak samo jakbyś ściągała.
Alcek
Stały użytkownik forum
Posty: 142
Rejestracja: 2008-04-14, 13:31
Lokalizacja: Małopolska

Re: Wybór internetu

Post autor: Alcek »

2-3 filmy po 25 minut na dzień to lekko licząc przynajmniej 200 MB (zależy wiele od rozdzielczości). Na przeglądanie stron dajmy po 50 MB na dzień. 30*50+200*30=7500 MB. To będziesz potrzebować 7-8 Gb transferu (DANE SZACUNKOWE, WERYFIKUJE JE PRAKTYKA, NIE OBEJMUJĄ AKTUALIZACJI SYSTEMU). Mieszkasz w Poznaniu - to Play online z 10 Gb transferu to 80 zł miesięcznie, przy 18-miesięcznej umowie, pierwsze cztery miesiące o 1 zł.
Jeśli masz już modem albo jesteś gotowa go zakupić to niezłym rozwiązaniem byłby Orange Free Opitimum - cennik http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=22366
transfer 7 GB, myto miesięczne 56,25 gr., umowa na 12 miesięcy. Tu masz ten plus, że jak wyjedziesz z Poznania do mniejszej miejscowości także będziesz miała większe szanse korzystać z internetu bezprzewodowego, niż gdybyś wybrała Play.
pyrdke
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2010-02-05, 11:16
Lokalizacja: Poznań

Re: Wybór internetu

Post autor: pyrdke »

Bakeneko

Pomyśl czy nie warto przejąć po kimś umowy ;) ja tak zrobiłem, i mam 10GB danych w Play-u za 45 brutto. Ogłoszenie cesji znalazłem na gumtree, jedna wizyta w salonie Play i sprawa załatwiona. Mi właśnie zależało na ilości ściąganych danych, mniejsze znaczenie miała prędkość łącza (Play ma ograniczenie 1 Mbit-a).
Alcek
Stały użytkownik forum
Posty: 142
Rejestracja: 2008-04-14, 13:31
Lokalizacja: Małopolska

Re: Wybór internetu

Post autor: Alcek »

Małe sprostowanko w Playu - jak masz własny modem, to 10 GB jest w cenie 45 zł/miesiąc przy 12-miesięcznej umowie.
kedi
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 271
Rejestracja: 2007-08-31, 21:16
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Re: Wybór internetu

Post autor: kedi »

Zainstaluj sobie np. program Netmeter - będzie wiadomo ile idzie transferu.

[ Komentarz dodany przez: wojteks: 2010-02-07, 11:47 ]
<font color=orange>Poprawa pisowni.</font>
Ostatnio zmieniony 2010-02-07, 11:46 przez kedi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
DoMiNo
Stały użytkownik forum
Posty: 141
Rejestracja: 2009-10-11, 22:02
Lokalizacja: pomorskie

Re: Wybór internetu

Post autor: DoMiNo »

Lub jeśli jesteś abonentem play to 10GB za 45zł jako bonus dla stałych klientów. Modem chyba 1zł
Bakeneko
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2010-02-06, 12:09
Lokalizacja: Poznań

Re: Wybór internetu

Post autor: Bakeneko »

Tak, jestem abonentem Play, więc znam tę ofertę. Słyszałam jednak sporo negatywnych opinii... Że problem z połączeniem nawet w centrum Warszawy. To naprawdę jest taka słaba oferta z punktu widzenia technicznego?
pyrdke
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2010-02-05, 11:16
Lokalizacja: Poznań

Re: Wybór internetu

Post autor: pyrdke »

Weź od nich na tydzień na próbę a się przekonasz. Ja nie narzekam ;)
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Wybór internetu

Post autor: sp6huk »

Bakeneko pisze:To naprawdę jest taka słaba oferta z punktu widzenia technicznego?
W centrum Warszawy, jak i w samej Warszawie, to możesz mieć rzeczywiście problem z uzyskaniem dobrego transferu w dzień, w nocy powinno być już lepiej. Jest to zasługa oczywiście obciążenia node B operatora :] Ale, jak nie sprawdzisz, to się nie dowiesz, jak jest u Ciebie.
Alcek
Stały użytkownik forum
Posty: 142
Rejestracja: 2008-04-14, 13:31
Lokalizacja: Małopolska

Re: Wybór internetu

Post autor: Alcek »

Ja sprawdziłem u siebie, chodzi trochę więcej niż znośnie. To zależy gdzie. Zadowoleni klienci też się zdarzają. Zresztą pozostali operatorzy tez nie są bez zarzutu. Ryzyk fizyk. Możesz sobie sprawić modem i wypróbować osiągi każdego operatora po kolei.
ODPOWIEDZ