ATK20 problem z ustawieniem

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

biba24
Użytkownik forum
Posty: 29
Rejestracja: 2006-08-07, 19:09
Lokalizacja: okolice Koben

Re: ATK20 problem z ustawieniem

Post autor: biba24 »

Kolejne pytanie.
Jak sprawdzić czy dany bts jest na 900mhz czy 1800mhz?
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: ATK20 problem z ustawieniem

Post autor: Ufo atakuje »

Najlepiej po numerze kanału w netmonitorze. Kanały 1-124 -->>900Mhz
od ~~550 do ~~880-->>1800MHz (niepamiętam dokładnie :oops: )
manktom
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2006-11-08, 07:33
Lokalizacja: Pila

Re: ATK20 problem z ustawieniem

Post autor: manktom »

Ufo atakuje pisze:Najlepiej po numerze kanału w netmonitorze. Kanały 1-124 -->>900Mhz
od ~~550 do ~~880-->>1800MHz (niepamiętam dokładnie :oops: )
U mnie odbieram EDGE z nadjnika 900Mhz BTS-3km bez anteny (kiepsciutko idzie ) 7Km dalej w Pile mam nadajnik 1800Mhz tez z EDGE
Chce kupic antene tylko mam dylemat czy kupic atk20 na 900Mhz czy moze jakas antene na 1800Mhz? (nie wiem czy sa kierunkowe na 1800Mhz)

Drugie pytanie czy lepiej miec EDGE'a na 1800 czy na 900Mhz (blueconnect)

Tomasz
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: ATK20 problem z ustawieniem

Post autor: Ufo atakuje »

Z 3 km to powinno śmigać bez anteny, chyba że coś mocno zasłania, albo nadajnik jest przeciążony. Poza tym jeśli kupisz antenę na 900 to i tak pewnie będzie cię ściągać do tego BTS-a. Nadajniki na 1800 mają z kolei mniejszy zasięg (krótsza fala) i to też może być błędna koncepcja.:? Tutaj chyba nikt nie używa anteny na 1800, więc nawet nie wiadomo jak się to sprawdza.

W zasadzie w tym przypadku, jak i w wielu innych najwłaściwsze jest użycie netmonitora z opcją wymuszenia kanału. Wtedy można zobaczyć, który nadajnik najlepiej się sprawdza i jaką antenę do niego dokupić. Inaczej to jest błądzenie po omacku.
PS.Niektóre modemy pozwalają również na przełączanie pasm 900/1800. Napisz czego używasz.
manktom
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2006-11-08, 07:33
Lokalizacja: Pila

Re: ATK20 problem z ustawieniem

Post autor: manktom »

Moj modem to GlobeTrotter GT MAX
wlasnie z polacznia przez ten modem pisze teraz, (w pokoju kolo okna)
max jaki uzyskuje to 48Kbit/s, prawda jest ze do anteny mam troche lasu
czy moze sie okazac ze antena nic tu nie da :-(
jeszcze pytanie czy antena zewnetrzna obsluguje tylko odbior a nadawanie i tak idzie bezposrednio od modemu czy tez wtedy calosc przechodzi na antene zewnetrzna?

/tm
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: ATK20 problem z ustawieniem

Post autor: Ufo atakuje »

manktom pisze: max jaki uzyskuje to 48Kbit/s, prawda jest ze do anteny mam troche lasu
czy moze sie okazac ze antena nic tu nie da :-(
Jeśli nigdy nie przekroczyłeś ~60 kb/s to znaczy, że to nie jest EDGE. Może to jeszcze inny nadajnik.Skąd wiesz z jakim nadajnikiem cię łączy?
jeszcze pytanie czy antena zewnetrzna obsluguje tylko odbior a nadawanie i tak idzie bezposrednio od modemu czy tez wtedy calosc przechodzi na antene zewnetrzna?
Chyba jedno i drugie, bo się logujesz do jednego nadajnika.Tak to byś miał w pewnych przypadkach nadawanie do jednego a odbiór drugim. Ale głowy sobie nie dam za to uciąć.

W sumie głupia sprawa, bo masz dobry i drogi modem (chyba to ten z HSDPA) a transfer GPRS- jak przez jakiś badziewny telefon.Na pewno jest jakiś sposób, żeby go zmusić do EDGE, ale chwilowo zabrakło mi pomysłów. Czy ten modem ma chociaż przełaczanie pasma 900/1800?
manktom
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2006-11-08, 07:33
Lokalizacja: Pila

Re: ATK20 problem z ustawieniem

Post autor: manktom »

Tak modem ma HSDPA
Wieczorem udalo mi sie zlapac jesze przez troche czasu okolo 120kb/s
(na balkonie :-) ) MobilityManager pokazywal zasieg w 38%

Podejrzewam ze moj BTS to Pila, Wielkopolskie ul. Masztowa - maszt TP Emitel Pasmo 900MHz Sektor 1,2,3,4
http://www.btsearch.org/szukaj.php?sear ... 1&mode=adv
Nie wiem ale czy moge jakims softem sptawdzic z jakiego BTS'a korzysta moj modem
jaka antena bylaby najlepsza do tego modemu i BTS'a?
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: ATK20 problem z ustawieniem

Post autor: Ufo atakuje »

manktom pisze: Podejrzewam ze moj BTS to Pila, Wielkopolskie ul. Masztowa - maszt TP Emitel Pasmo 900MHz Sektor 1,2,3,4
Juz wiem jak można sprawdzić częstotliwość na jakiej sie łączymy i nadajnik bez pomocy netmonitora :idea:

A więc tak. Niczego nie musisz podejrzewać, bo do tego jest komenda.Ale po kolei.
To czy nadajnik chodzi na 900 czy na 1800 można z dużym prawdopodobieństwem sprawdzić po numerze sektora nadajnika. :!: Są pewne reguły:

Plus- nr.sektorów 1,2,3-->oznaczają pasmo 900Mhz, 4,5,6-->1800Mhz (95% przypadków)
Era - sektory 1,2,3,4,5,6-->900Mhz 7,8,9-->1800 (95%)
Orange- sektor 1,2,3--> 1800 lub 900 4,5,6--> 1800 (50%)

:!: Orange jest najmniej konsekwentny pod tym względem i tutaj odradzam tę metodę.Jeśli BTS jest jednopasmowy (3 sektory) to numerują tak samo dla 900 i 1800, czyli 1,2,3. Ale jeśli jest dwupasmowy(6 sektorów) to dla 900 są sektory 1,2,3 a dla 1800 4,5,6 :evil:

Trzeba pamiętać, że mogą być wyjątki. Szczególnie w dużych metropoliach jest bywa pochrzaniona numeracja. Ale w mniejszych miastach i na prowincji w przypadku ERy i Plusa masz prawie 100% pewności.
Teraz jak znaleźć nr.sektora:
Odpalamy hyperterminal.Dla nowych przypominam-
w XP:
Start-->Połącz z-->Urządzenie..-->Właściwości-->Konfiguruj..-->Pokaż okno terminala.
Uruchamiasz drugi raz i wpisujesz komendy:

AT+CPIN="1184" <-- tu podajesz swój PIN, jeśli jest wymagany
OK
AT+CREG=2
OK
AT+CREG?
+CREG: 2,1,"2B10","1863" <---pierwsza cyfra (2B10) to LAC, druga liczba (1863) to CID -numer identyfikacyjny nadajnika, z którym się łączysz w kodzie hexadecymalnym. LAC (obszar wywołań), jest wspólny dla kilkudziesięcu nadajników na znacznym obszarze terenu. Może to być np. dzielnica dużego miasta, a na prowincji obszar wielkości byłego województwa.
OK
Czasem pod XP są problemy to robisz tak:
Łączysz się z internetem w normalny sposób i się rozłaczasz. Następnie:
Start--> Akcesoria-->Komunikacja-->Hyperterminal
Pierwsze okno Anuluj i wpisujesz w ciemno:
ATE1
OK
AT+CPIN="1184"
ERROR <--tutaj OK,bo pin został podany wcześniej przez Iplusmanagera
AT+CREG=2
OK
AT+CREG?
+CREG: 2,1,"2B10","1863" < pierwsza liczba LAC, druga to CID

OK
W starszych systemach nie miałem żadnych problemów z hypert. przy dial-up.
To dodatkowe opisy:
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t ... erterminal
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t ... erterminal
UWAGA.W niektórych przypadkach należy podać na początku komendę inicjującą, odpowiednią dla danej sieci:
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=39039#39039
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=38088#38088

Mając CID możesz wpisać (....tylko z literką h na końcu, bo tutaj jest podany w kodzie hexadecymalnym (16-stkowym) przykład---> 1863h...) go tu: http://www.btsearch.org/ i już wiesz gdzie i jaki jest nadajnik. Oczywiście baza nie jest w 100% kompletna. Wpisując LAC (też z h ) ukaże się lista wszystkich sąsiednich nadajników danej sieci w naszej okolicy, o ile znajdują się w bazie.
Natomiast tu: http://www.bts.yaho.pl/bts_all.php?siec ... area[]=maz jest przelicznik z hex na dziesiętny. Możesz też użyć kalulatora w Windows-(widok naukowy)Przeliczasz CID i ostatnia cyfra kodu dziesiętnego to numer sektora.I już wiesz jaka to częstotliwość. :D
Plus- nr.sektorów 1,2,3-->oznaczają pasmo 900Mhz, 4,5,6-->1800Mhz (95% przypadków)
Era - sektory 1,2,3,4,5,6-->900Mhz 7,8,9-->1800 (95%)
Orange- sektor 1,2,3--> 1800 4,5,6--> 900 (50%)
PS.To czy nadajnik jest EDGE można sprawdzić empirycznie poprzez testy prędkości (tylko nie w godzinach szczytu).
PS2.Od razu też możemy wpisać komendę AT+CSQ <-siła sygnału (31=max), pośrednio informuje o odległości od nadajnika. Wartość tą możemy przeliczyć na dBm według wzoru:
Moc[dBm]= -113+2*CSQ, ...a tą wartość już łatwo porównać z "kreskami" zasięgu, gdyż w większości telefonów pełny zasięg utrzymuje się od ~40dBm do -85dBm, a potem spada co 5 dBm na kreskę.

Odczytując takie parametry jak CID,sektor i siła sygnału możemy zlokalizować nadajnik nawet gdy go nie ma w bazie. Sektory odpowiadają kierunkom geograficznym, to anteny rozstawione co 120 stopni.
Sektor 1 oznacza północną, północno wschodnią stronę nadajnika
Sektor 2 oznacza południową, południowo-wschodnią stronę nadajnika
Sektor 3 to zachodnia strona nadajnika
Podobne zasady są dla sektorów 4,5,6 oraz 7,8,9 innych częstotliwości np.6 odpowiada kierunkowi zachodniemu. Jednakże mogą być liczne wyjątki.
Jeśli więc znajdziemy się w pobliżu jakiegoś nadajnika, siła sygnału jest bardzo duża (max= 31, odpowiada -51dBm) i zmienia się tylko sektor po jego różnych stronach to znaczy, że jest to ten nadajnik. :D

http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=8582 -inne metody na zlokalizowanie BTS-a, którego nie ma w bazie www.btsearch.org
Ostatnio zmieniony 2009-02-10, 10:38 przez Ufo atakuje, łącznie zmieniany 23 razy.
manktom
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2006-11-08, 07:33
Lokalizacja: Pila

Re: ATK20 problem z ustawieniem

Post autor: manktom »

Superowo dzieki bardzo
sprawdze po powrocie, jestem w Poznaniu i mam 1572kb/s przy odbiorze :-) szkodo ze nie mam tego w lesie :cry: :cry:

Pozdrawiam
manktom
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2006-11-08, 07:33
Lokalizacja: Pila

Re: ATK20 problem z ustawieniem

Post autor: manktom »

Witam
Sprawdzilem wyszlo mi
raz ABEC --> co daje CID 4401 i sektor 2
raz ABED --> co daje CID 4401 i sektor 3
Czyli tak jak podejrzewalem Pila ul Masztowa pasmo 900MHz z EDGE
Dzieki za pomoc :D
antene upatrzylem tylko jeszcze kwestia przejsciowki z mojego Globetrotter'a GT MAX'a na zlącze anteny, wlasciwie to zastanawiam sie jaki to standard to wejscie antenowe na moim modemie?
Pozdrawiam
/tm
balbin
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2006-10-17, 08:03
Lokalizacja: Wyczółki

Re: ATK20 problem z ustawieniem

Post autor: balbin »

Obserwuje ten temat i chciałem sprawdzić z cikawości z jakiego BTS-a <font color="#FF00FF"><b>»»korzystam««</b></font> z AT+CREG? dostaje odpowiedz +CREG: 2,1,2B11,7992 czyli CID mojego BTS-a to 7992 (hex to 1F38) sprawdzam na stronie http://www.btsearch.org/ pokazuje mi że to Warszawa, Mazowieckie
ul. Rondo ONZ 1 (wiezowiec Rondo 1) jak ja mam 100 km do warszawy to cos tu nie gra. Sprawdzilem tez na stronie http://www.bts.yaho.pl/bts_all.php?siec ... area[]=maz to tam <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> nie ma BTS-a z cidem 7992.
manktom
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2006-11-08, 07:33
Lokalizacja: Pila

Re: ATK20 problem z ustawieniem

Post autor: manktom »

Podejrzewam ze chodzi o
Plus Oltarzew, Mazowieckie
ul. Umiastowska przy Poznanskiej (maszt)
HEX 2B11 --> 11025
balbin
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2006-10-17, 08:03
Lokalizacja: Wyczółki

Re: ATK20 problem z ustawieniem

Post autor: balbin »

Tak o plusa, ale to <font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> nie Oltarzew bo to tez za daleko (ok 140 km odemnie).
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: ATK20 problem z ustawieniem

Post autor: Ufo atakuje »

balbin pisze:Obserwuje ten temat i chciałem sprawdzić z cikawości z jakiego BTS-a <font color="#FF00FF"><b>»»korzystam««</b></font> z AT+CREG? dostaje odpowiedz +CREG: 2,1,2B11,7992 czyli CID mojego BTS-a to 7992 (hex to 1F38) sprawdzam na stronie http://www.btsearch.org/ pokazuje mi że to Warszawa, Mazowieckie
ul. Rondo ONZ 1 (wiezowiec Rondo 1) jak ja mam 100 km do warszawy to cos tu nie gra. Sprawdzilem tez na stronie http://www.bts.yaho.pl/bts_all.php?siec ... area[]=maz to tam >>w ogóle<< nie ma BTS-a z cidem 7992.
No żle do tego podeszłeś. 7992 jest w kodzie hex, choć nie wygląda. :) Po wpisaniu w http://www.btsearch.org/ 7992h masz:
Plus Szczecin, Zachodniopomorskie ul. Kniewska, maszt wlasny
Plus Zielona Gora, Lubuskie ul. Chmielna 19 - stacja transformatorowa

Czyli też nic ci to nie daje, bo to nie twoje regiony. Po prostu twój rejon nie został dobrze rozpracowany. Twojego nadajnika nie ma wbazie. Tam gdzie jest przelicznik to nie patrz, bo ta baza jeszcze bardziej niekompletna.
Natomiast sektor 2 może wskazywać, że twój nadajnik jest na północny-zachód od ciebie. 8)
bio5
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 182
Rejestracja: 2006-11-14, 09:51
Lokalizacja: Wuwua

Re: ATK20 problem z ustawieniem

Post autor: bio5 »

Ufo atakuje pisze:Nadajniki na 1800 mają z kolei mniejszy zasięg (krótsza fala) i to też może być błędna koncepcja.:? Tutaj chyba nikt nie używa anteny na 1800, więc nawet nie wiadomo jak się to sprawdza.
Mniejszy zasięg, tylko poniekąd wynika z "długości fali", czyli jej amplitudy.
Pasmo 1800 Mhz jest po pierwsze bardziej podatne na ukształtowanie terenu, a falę potrafi stłumić każdy obiekt zasłaniający nadajnik od odbiornika. Poza tym maxymalna moc BTSów 1800 to bodajże 20 Wat a telefonu to 1 Wat.

Co do anten to można dostać anteny dualbandowe.

To tak w kwestii wyjaśnienia tematu.
Awatar użytkownika
wikara
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 352
Rejestracja: 2006-03-09, 23:35
Lokalizacja: z bez-kabli.pl

Re: ATK20 problem z ustawieniem

Post autor: wikara »

Kto mi pomoże to rozczytać,z jakim btsem się łącze i w jakiej miejscowośći i na jakim paśmie itd...
będe bardzo wdzięczny,bo ja sobie nie radze...

po wpisaniu komendy AT otrzymałem takie coś>>>

AT+CREG=2
OK
AT+CREG?
+CREG: 2,1,"797C","8909"
kemtril
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2006-12-20, 21:54

Re: ATK20 problem z ustawieniem

Post autor: kemtril »

Czy może ktoś mi doradzi jaka kupić antenke? Poniewaz nie chce miec problemu jak jeden z kolegów i róznież myslełem o zakupie atk20.

chodzi o miejscowośc Kręgi www.pilot.pl

plusa nadajnik jest:

Plus Dabrowka, Mazowieckie
? 900 11016 1393 1 2 3 2006-10-22

nom i chyba nigdzie w okolicy nie ma, ale jesli wkladam karte do telefonu to pisze Wyszków???? Tylko w BTS search nie ma informacji ze tam jest nadajnik plusa....

aaaa - :arrow: antenke mam zamiar dolutowac go GC79 :
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: ATK20 problem z ustawieniem

Post autor: Ufo atakuje »

wikara1 pisze: +CREG: 2,1,"797C","8909"
Twojego nadajnika po prostu nie ma w bazie. W dodatku to jest Orange, więc trudno cokolwiek przypuszczać bez dokładnego info. Pozostają ci dwa wyjścia:
1)Zadzwonić do BOK-u lub zamailować, niech oni ustalą z jakim BTS-em się łączysz i na jakiej częstotliwości. (nr sektora sugeruje 1800, ale nie ma zbyt dużej pewności)
2)Skombinować jeden z następujących telefonów: Nokia6630, Nokia 3310 D/K750i, W800i,Z520i,W300i....stary Siemens..stara Nokia..Motorola. W tych telefonach bardzo łatwo uruchomić netmonitor. Wtedy miąłbyś pewność, jaki kanał i jaka częstotliwość. Mógbyś nawet odnaleźć ten nadajnik.

Natomiast jeśli masz już EDGE na tym nadajniku, a chcesz tylko ustabilizować łącze to możesz kupiś dookólną dwuzakresową 900/1800 i po sprawie.
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: ATK20 problem z ustawieniem

Post autor: Ufo atakuje »

kemtril pisze:Czy może ktoś mi doradzi jaka kupić antenke? Poniewaz nie chce miec problemu jak jeden z kolegów i róznież myslełem o zakupie atk20.
Plus Dabrowka, Mazowieckie
? 900 11016 1393 1 2 3 2006-10-22
aaaa - :arrow: antenke mam zamiar dolutowac go GC79 :
Nie wiem skąd <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> te dane o nadajniku, ale wynika, że jest na 900MHz i to jest EDGE. ATK20 by się przydała, ale do lepszego modemu. Przecież i tak będziesz miał tylko GPRS= 5-6kB/s- to nie ma sensu. Zamiast grzebać w tym modemie, sprzedaj go i kup coś lepszego z EDGE (do235kb/s). I wtedy ewentualnie antena.
kemtril
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2006-12-20, 21:54

Re: ATK20 problem z ustawieniem

Post autor: kemtril »

w zupełnosci wystarczy dla mnie ta predkosc 5kb/s tylko zeby to chodzilo stabilnie a nie raz chodzilo a raz nie.... Dane sa z BTS search

modemu na razie nie planuje zmieniac.
maku73

Re: ATK20 problem z ustawieniem

Post autor: maku73 »

Witam.
Mam dwa pytanka:
1. W jaki sposób są ustawione sektory, czy jest na to jakaś reguła?
Ufo atakuje pisze: Natomiast sektor 2 może wskazywać, że twój nadajnik jest na północny-zachód od ciebie. 8)
2. Czy można wymusić poprzez okno terminalu BTSa z którym ma współpracować modem?
Mój modem ma edge kl.6 jednak maksymalny transfer to ok 100kb/s, to o ponad 77kb/s za mało przy tej klasie edge. Muszę coś z tym zrobić i chce zacząć od zmiany BTSa, bo ten z którego korzystam może być przeciążony.
Awatar użytkownika
reilord
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 349
Rejestracja: 2007-02-24, 19:14
Lokalizacja: Kuj-pom.

Re: ATK20 problem z ustawieniem

Post autor: reilord »

Witam, skozystalem z metody i mam:
+CREG 2,1, "1010", "00008959"
Wpisalem w btssearch 00008959h i okazalo sie, ze to nadajnik z Inowroclawia, a ja jestem z Chelmna, czy to jest mozliwe przy
CSQ: 17,99? przeciez to jest ponad 100km!
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: ATK20 problem z ustawieniem

Post autor: Ufo atakuje »

maku73 pisze:Witam.
Mam dwa pytanka:
1. W jaki sposób są ustawione sektory, czy jest na to jakaś reguła?
Ufo atakuje pisze: Natomiast sektor 2 może wskazywać, że twój nadajnik jest na północny-zachód od ciebie. 8)
2. Czy można wymusić poprzez okno terminalu BTSa z którym ma współpracować modem?
1.Sektory przeważnie ustawione są następujących kierunkach:
Sektor 1 - kierunek północny, pólnocno-zachodni
Sektor 2 - południowy i południowo wschodni
Sektor 3 - zachodni
Podobnie jest z sektorani na 1800Mhz 4,5,6 i 7, 8 ,9 . Nie można na tym polegać na 100%, ale w większosci się to zgadza.

2.Możesz pośrednio tylko w niektórych modemach, poprzez wymuszenie rodzaju transmisji lub pasma (częstotliwośći 900/1800).
+CREG 2,1, "1010", "00008959"
Dziwny przypadek. Nawet lac się nie zgadza. :? Napisz jaki masz modem ? Sieć to ERA, tak? Może korzystasz z UMTS? Może ten modem podaje to w kodzie dziesiętnym? Nic się nie zgadza :(
Awatar użytkownika
reilord
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 349
Rejestracja: 2007-02-24, 19:14
Lokalizacja: Kuj-pom.

Re: ATK20 problem z ustawieniem

Post autor: reilord »

Wiec, jestem userem iPlus na comanderze (ale nie wiem czy 1 czy 2 - ale taki zielony, przezroczysty). Z tego co wiem, to nie ma UMTS'a - max. mozliwosci tego 'modemu' to EDGE. Wkurza strasznie! Walcze ostatnio z modemem i z Plusem, bo modem niby jest polaczony i wszystko gra, ale jak wylacze monitor i zasiade do kompa po dwoch godzinach to niby polaczenie jest ale tylko wysyla dane a nie odbiera - jest dead, a centrum wsparcia technicznego iplus nie odbiera telefonow i nie mam nawet na kogo pokrzyczec :P
Jestem pewien, ze to nie wina komp'a.
Wszystko bylo cacy, az pewnego dnia zaczal sie rozlaczac kilkaktotnie w ciagu kilku minut (pewnie grzebali cos przy bts'ach), a po tym jak juz sie polaczylem to lacze albo od poczatku jest dead albo umiera w trakcie kozystania. Jak juz dziala to mam transfer 2-9 kB mimo zasiegu blisko 70%!!! No i tak od kilku dni siedze na ERZE i SEK510i i szukam tutaj na forum jakiegos rozwiazania, ale jak dotad kiszka.
Acha, i terminal pokazuje, ze dosc czesto przeskakuje miedzy dwoma nadajnikami gdzie jeden ma zasieg 19.99 a drugi 20.99, moze to tez nie do konca normalne.
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: ATK20 problem z ustawieniem

Post autor: Ufo atakuje »

A ten dziwny wydruk to na którym zestawie uzyskałeś?
+CREG 2,1, "1010", "00008959"
Jak masz dodatkowo K510 (tylko GPRS), to możesz sprawdzić czy to wina sieci, czy modemu commander. Przełóż kartę plusa do telefonu, lub odwrotnie - kartę Ery do Commandera. Sprawdź jak co działa. Sprawdź też Cid-y tych nadajników, co je przełącza w terminalu.
Awatar użytkownika
reilord
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 349
Rejestracja: 2007-02-24, 19:14
Lokalizacja: Kuj-pom.

Re: ATK20 problem z ustawieniem

Post autor: reilord »

Te dane sa z ery jako ciekawostka, ale z era nie mam problemow jak z iplusem mimo duzo slabszego zasiegu.
Chetnie przelozylbym karte ale niestety SE jest z simlock'iem, a nokii 6230 (bez simlock'a) nie mam jak polaczyc z kompem :( Comander nie ma sim locka?
Mam nadzieje, ze jakos uda sie rozwiazac moj problem.
Chociaz mam juz pewna koncepcje, aktualnie pozmienialem tak ustawienia zeby modem nie mial nic do gadania :P
W sumie kilka opcji wylaczonych na czuja i na logike, ale
w koncu dziala - byc moze zbieglem sie w czasie z naprawa BTS'a, no ale dziala.
Ponizej screeny aktualnych ustawien.
http://www.rei.isx.pl/temp/1.JPG
http://www.rei.isx.pl/temp/2.JPG
http://www.rei.isx.pl/temp/3.JPG
http://www.rei.isx.pl/temp/4.JPG

Pozdrawiam,
R.
Awatar użytkownika
tchtomasz
Użytkownik forum
Posty: 35
Rejestracja: 2007-06-30, 11:24
Lokalizacja: W-wa

Re: ATK20 problem z ustawieniem

Post autor: tchtomasz »

bio5 pisze:maxymalna moc BTSów 1800 to bodajże 20 Wat a telefonu to 1 Wat.
Cytat przyciety przez Moderatora ->Fanta - Panie i Panowie tniemy zbedne cytaty!
moc maksymalna terminala GSM w zależności od klasy terminala do 2Watt
Awatar użytkownika
Gizbern
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2007-07-04, 15:11
Lokalizacja: Wrocław

Re: ATK20 problem z ustawieniem

Post autor: Gizbern »

Po uruchamieniu Hypertalminala obydwiema opisanymi metodami, po wpisaniu
AT+CREG=2
dostaję
ERROR
a po wpisaniu
AT+CREG?
+CREG: 1,1
i nic więcej.

Co jest grane?

Mam modem Globetrotter 3G Quad, sieć iPlus, win XP. W jaki jeszcze sposób mogę sprawdzić BTS-a?
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: ATK20 problem z ustawieniem

Post autor: Ufo atakuje »

vpiotras
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2006-07-13, 13:55
Lokalizacja: warszawa

Problem w oknie terminalu.

Post autor: vpiotras »

Witam,
Mój problem polega na generowaniu takich informacji w oknie terminalu żaden klawisz oprócz "delate" nie reaguje:
~˙}#Ŕ!}!} } }2}#}$Ŕ#}!}$}%Ü}"}&} }*} } g}%~~˙}#Ŕ!}!} } }2}#}$Ŕ#}!}$}%Ü}"}&} }*} } g}%~~˙}#Ŕ!}!} } }2}#}$Ŕ#}!}$}%Ü}"}&} }*} } g}%~~˙}#Ŕ!}!} } }2}#}$Ŕ#}!}$}%Ü}"}&} }*} } g}%~~˙}#Ŕ!}!} } }2}#}$Ŕ#}!}$}%Ü}"}&} }*} } g}%~~˙}#Ŕ!}!} } }2}#}$Ŕ#}!}$}%Ü}"}&} }*} } g}%~~˙}#Ŕ!}!} } }2}#}$Ŕ#}!}$}%Ü}"}&} }*} } g}%~~˙}#Ŕ!}!} } }2}#}$Ŕ#}!}$}%Ü}"}&} }*} } g}%~~˙}#Ŕ!}!} } }2}#}$Ŕ#}!}$}%Ü}"}&} }*} } g}%~

Kiedyś korzystałem z określenia BTS z powodzeniem. Teraz się przeprowadziłem prędkość mam GPRS, i chciałbym sprawdzić czy niema w pobliżu EDGE. :?
ODPOWIEDZ