skydsl coraz gorzej?

Dla obecnych i przyszłych użytkowników internetu satelitarnego TP, Astra2Connect, Tooway, skyDSL, VSAT.
Reklama:Szukasz dostawcy internetu satelitarnego? Sprawdź ofertę TS2 Space https://ts2.space/pl/internet-satelitarny/.

Moderatorzy: marcin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
remikelektronik

skydsl coraz gorzej?

Post autor: remikelektronik »

Witam. Czy mógłby mi ktoś napisać czy istnieje możliwosć tak jakos ustawić program do obsługi skydsl aby w momencie gdy transfer z "satelitki" jest bardzo wolny- coraz częsciej wieczorami jest rzędu 4-10kB=32-80kb aby wtedy zostało w pełni wykorzystywane moje łącze -neostrada 256kb-którą uzywam jako połaczenie zwrotne. Wiem że moge wyłączyć skydsl-a i w przeglądarce wyłączyć proxy, ale nie oto mi chodzi. Pisze tak dlatego że cały ten program mam na komputerze który udostępnia internet kilku osobom. W programie skydsl mam zaznaczoną opcję by wspomagało ściąganie moim łączem zwrotnym ale jak widze po programie obsługującym neostradę nie jest ona prawie obciążana na download. Wieczorami poprostu jest makabrycznie-ściągamy dziennie max około 100MB sumarycznie, średnio miesięcznie wychodzi do 2,5-3,0GB i dziwi mnie to obcinanie transferu. Dziwne jest też dla mnie to ze jak zapuszczę test łącza to pokazuje mi (wieczorami gdy słaby transfer usługi, w dzień z rana jest pięknie)grubo poniżej prędkości neostrady. Zawsze myślałem ze nizej niz 256kb to nigdy nie będzie(to przy 0 transferze ze strony skydsl), a tu jak na złość. Czy jest ktoś w stanie mi to wyjaśnic albo podać na to jakieś lekarstewko. Bardzo bym prosił
Awatar użytkownika
marcin
*** Administrator ***
Posty: 198
Rejestracja: 2005-08-16, 10:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: skydsl coraz gorzej?

Post autor: marcin »

Jak dezaktywować skyDSL na życzenie nie wiem, ale sprawdziłem Twoje konto i widać jak rośnie transfer. W tym miesiącu jest już ponad 2GB (połowa grudnia). Rośnie traffic to i rośnie ilość sesji IP, co może przycinać transfer (zrywanie sesji po oczekiwaniu na pakiet zwrotny bez odpowiedzi - typowe dla domowych łączy satelitarnych z FAP). Usługi Classic przeznaczone są do użytku indywidualnego, a nie dla sieci WLAN.

Najprostszym wyjściem jest upgrade usługi przynajmniej do Premium 1. Premium i Professional to konta dla firm i małych sieci.
ODPOWIEDZ