PLAY, iplus czy multimo a może blueconnect

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
czarna_fg
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2010-02-11, 18:06
Lokalizacja: gorzów

PLAY, iplus czy multimo a może blueconnect

Post autor: czarna_fg »

Hej mam problem, jestem studentka i zastanawiąm się nad netem... Nie wiem co wybrać .. Studiuje w Szczecinie a mieszkam w Gorzowie wlkp, w tych miastach bede najczęściej korzystać z internetu.
Nie znam się na tym za bardzo, zauważyłam tylko, że play jako jedyny daje 1mb/s a nie jak reszta 7,2mb/s. Czy zauważe różnice w tych miastach?
Zastanawiam się nad:
1. Multimo 7 giga umowa na 12 m po 54 zł -> problem w tym że nie mam modemu i też nie wiem jaki by kupić wtedy, a ich dzierżawa mnie nie bawi.. a zakup modemu u nich gdzie modem max może wyciągnąć 3,6 mb/s a daja 7,2 też mnie nie bawi ?
2. Play i tu dwie opcje przy założeniu, że wezme jeszcze tel na abonament ( co w miare by mi się opłacało, bo przy posiadaniu wlasnego aparatu tel. abonament jest tani i na 6m tylko) u nich to 45 za 10 giga 1 mb/s ( i jakis tam modem) albo 40 zl za 5 giga 1/mb/s ( z jakims modemem) i tutaj zakładam że nie biore abonamentu na tel.
3. iPlus 60 zl 3 giga + (te ich 100 giga w nocy) - z ich modemem jakims
5. Era 59 zl 5 giga (akurat tata ma tel na abonament wiec wychodzi 10 zl taniej )

Prosze pomożcie mi co tu wybrać za dużo ofert jak dla mnie i się naprawde nie znam.. Do tego prosiłabym o doradzenie jaki modem wziać z jaka prędkością, czy wziąć modem z sieci, czy lepiej zakupić samej na allegro?... I takie pytanie, czy przypadkiem samsung omnia nie może robić za modem?

Co do tego ile korzystam z internetu... Na_pewno dużo youtub muzyka filmy... Plusem jest to, że będe miała dostęp do stałego internetu, więc zakładam, że filmów nie będe ściagać z tego ... Ale poczta, strony, youtub, na pewno.

Przepraszam za byki i długi nudny tekst, ale pliss pomocy.

[ Komentarz dodany przez: grzechu: 2010-02-14, 00:22 ]
Nie przepraszaj, pisz po ludzku.
Ostatnio zmieniony 2010-02-18, 23:37 przez czarna_fg, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: PLAY, iplus czy multimo a może blueconnect

Post autor: Sundance_kid »

czarna_fg pisze:problem w tym że nie mam modemu i też nei wiem jaki by kupić wtedy
Modem kupisz za jakieś 100 zeta. Mozesz nawet pofarygowac się do Playa, żeby zakupić e156G za 120 złotych (albo i dychę drozej, teraz cena mi z pecyny wyleciała).
czarna_fg pisze:i takie pytanie czy przypadkiem samsung omnia nie może robić za modem?
Może. Ale używanie telefonów jako modem jest nie polecane ze względu na "katowanie" baterii.

Oferty które przedstawiłaś to jedno. Najlepiej by było przetestowac każdego z operatorów bo nikt tu wróżką nie jest. A net komórkowy jest bardziej nieprzewidywalny niz pogoda. Nie można Ci na dobrą sprawę zagwarantować dobrego dziania.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: PLAY, iplus czy multimo a może blueconnect

Post autor: ja.michal »

Wg. mnie Playa nie ma co brać. Niby dużo GB, ale prędkości jednak słabsze niż deklarowane 1Mb/s.

Jeśli chodzi o Multimo to nie ma sensu tego brać z racji, że to chodzi na Orange, a w Orange jest teraz oferta bez modemu na 12, 24 i 36 miesięcy ze zniżką 25% na każdy abonament.
Plusem Orange w taryfach od Optimum w górę jest karta dualna czyli SIM/RUIM. Można zakupić na wolnym rynku (koło 300-350zł) modem, który ma możliwość łączenia się w HSDPA do 7.2 i właśnie w CDMA do 3.1Mb/s (niby Orange ma teraz do 2Mb/s ograniczać to, ale podobno tego nie robią co potwierdzają wyniki kolegów na forum).
Dzięki temu ma się w sumie trzy technologie GSM, WCDMA i CDMA w jednym modemie. Jak jedno siada drugie zawsze jakoś działa.
Kosztem tutaj jest oczywiście modem.

Jeśli chodzi o iPlusa to oferta bez modemu na 12 miesięcy ze zniżką 25% też jest.
W sumie jeśli jest dobry zasięg to chyba najlepsze rozwiązanie będzie z racji największych limitów. Za 56.25 zł masz 6GB w ciągu dnia i 0.00-9.00 dodatkowo 100GB.
Zależy jak najczęściej siedzisz w necie.


Najlepiej byøoby przetestować jak poszczególni operatorzy działają w okolicy, w której będziesz przebywać.
Jak rozumiem to interesuje Cie krótka umowa i żeby było dużo GB.

A Play Online na kartę z modemem Huawei E156G i 1GB danych na start jest po 129 zł. W sumie to można od tego zacząć bo w razie by dobrze działało to można podpisać umowę w Play wtedy na 12 miesięcy z limitem 10GB za 45 zł miesięcznie jeśli ma się modem.
Jeśli się nie uda to kolega rio bravo pomoże ściągnąć simlocka jeśli takowy jest na tych modemach i można używać go w innych sieciach. Modem jest do 3.6Mb/s, ale faktycznie osiąga się średnio, aktualnie kolo 2.5Mb/s wiéc modem wystarczy. Jak chcesz szybciej to oczywiście można zakupić na wolnym runku do 7.2Mb/s i jeszcze z HSUPA 2.0 (szybki upload).


Tak czy inaczej musimy poznac:
Lokalizacje gdzie będziesz korzystać.
Ile miesięcznie możesz wydać.
Jak długa ma być umowa.
Ile możesz na modem wydać.
czarna_fg
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2010-02-11, 18:06
Lokalizacja: gorzów

Re: PLAY, iplus czy multimo a może blueconnect

Post autor: czarna_fg »

Co do wydatków miesiecznych to tak maksymalnie mysle ze 60 zł
Lokalizacja najczęściej Szczecin ul Kordeckiego oraz Gorzów ul Kochanowskiego, cieszyłabym się też jak bym miałą zasięg w małej miejscowości o nazwie "sosny" jakieś 30 km od Gorzowa ( z tego co się orientuje zasięg ma tam plus, reszta chyba nie..)
Ile na modem hmm nie wiem ile one są warte nawet tutaj musze się zastanowić pewnie wolałabym lepszy tylko pytanie czy kupując modem o szybkości 7,2 mam szanse z tego skorzystać bo jak znam zycie kupić moge nawet i 21 mb/s a w Polscie w żadnym miejscu nie jestem w stanie z tego skorzystać może gdzieś w Wawie gdzie pewnie nigdy nie będę tutaj zdałabym się raczej na opinie osoby która się na tym zna i wie co jest potrzebne do przeciętnego korzystanie z internetu ( gg, skyp, you tube, poczta, przeglądanei stron, czasem sciągneicie jakiegoś serialu szybko (300- 500 mb)
Długość umowy najlepiej 12 miesięcy ewentualnie te 18 miesięcy też może być raczej 2 letnia odpada

Ogólnie rozumiem że bardziej opłaca się zakupić własny modem i podpisać umowe z własnym modemem?
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: PLAY, iplus czy multimo a może blueconnect

Post autor: ja.michal »

Teraz jestem na telefonie więc położenia stacji i zasięgu nie sprawdzę.

Wg mnie lepiej swój modem i krótka umowa.

Jeśli chcesz mieć szybki stosunkowo net w jakiejś małej miejscowości to najlepiej Orange z modemem hybrydowym (CDMA+HSDPA). Modem nieco kosztuje i do tego za niecałe 60 zł przy zamówieniu przez www jest 8GB.

Jeśli chcesz pobierać większe pliki to jednak iPlus 75 ze zniżką 25% lepszy bo jest 6GB + 100GB w nocy.

W sumie to wypadało by sprawdzić samemu jak to działa w obydwu miejscach jeśli chodzi o HSDPA. Masz omnie i chyba można jej jako modem użyć. Ma HSDPA do 3.6 z tego co wiem. Jak nie ma simlocka to kup Orange Free na kartę i iPlusa Simdata i sprawdź co i gdzie lepiej chodzi.

[ Dodano: 2010-02-14, 14:07 ]
czarna_fg pisze:Szczecin ul Kordeckiego
Tutaj masz 3G wszystkich operatorów z tym, że Plus ma dość wolną radiolinię. Play ma lepszą, ale najlepiej wygląda Orange bo stacja bazowa jest podpięta prawdopodobnie światłowodem.
czarna_fg pisze:Gorzów ul Kochanowskiego
Tutaj natomiast najlepiej wypada chyba Play bo są bardzo blisko dwie stacje bazowe z dość dobrymi radioliniami. Plus na drugim bo nieco dalej stacja, ale i słabsze wyjście na świat ma.
Z Orange może być problem bo najbliższa stacja z 3G jest koło 1km od tej ulicy, do tego przez zurbanizowany teren. CDMA też brak w pobliżu (najbliższe 5.5km dalej - w sumie mało na CDMA).
czarna_fg pisze:małej miejscowości o nazwie "sosny" jakieś 30 km od Gorzowa
Tutaj tylko Plus ze swoim EDGE, lub Orange z CDMA. Siłą rzeczy CDMA lepsze bo technicznie do 3.1Mb/s. EDGE do 0.2Mb/s.


Powiem tak. Trzeba sprawdzić co i jak będzie chodzić. Play powinien w Słupsku i Gorzowie chodzić bez problemu. Sosny odpadają wtedy.

W Słupsku powinien Orange ładnie chodzić.
W Gorzowie jest problem z Orange w podanej lokalizacji. Trzeba sprawdzić samemu czy będzie łapać dobrze 3G (i może CDMA z modemem hybrydowym). W Sosnach z użyciem modemu hybrydowego powinien chodzić internet ładnie.

Plus wychodzi nieźle bo jest zasięg 3G w Słupsku i Gorzowie dość blisko, ale obawiam się, że radiolinie są trochę małe. W Sosnach tylko EDGE będzie (przynajmniej powinien).

Wypadałoby zrobić test operatorów jak napisałem i się wtedy przekonać co wybrać.
Napisałem to co udało się sprawdzić na podstawie materiałów w sieci.
czarna_fg
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2010-02-11, 18:06
Lokalizacja: gorzów

Re: PLAY, iplus czy multimo a może blueconnect

Post autor: czarna_fg »

Dziekuje za pomoc niestety nie mam czasu na testowanie operatorów gdyż potrzebuje internetu juz od neidzieli
wiem tylko ze w sosnach faktycznie plus działa a co do orange to dokłądnie nie jestem pewna ale chyba komórki mają tam problem

a takie jeszce pytanko co myslicie o tym modemie:

http://www.allegro.pl/item918853794_xs_ ... ybsze.html


I jeszcze jedno pytanko nasuneło mi się.. czy jeżeli pley gwarantuje mi 1mb/s to znaczy ze tej prędkości już nie przekrocze nawet mając modem 7,2 mb/s? czy jak to z tym jest?
Grizzly
Stały użytkownik forum
Posty: 57
Rejestracja: 2010-01-18, 23:31
Lokalizacja: Polska

Re: PLAY, iplus czy multimo a może blueconnect

Post autor: Grizzly »

czarna_fg pisze:czy jeżeli pley gwarantuje mi 1mb/s to znaczy ze tej prędkości już nie przekrocze

TAK
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: PLAY, iplus czy multimo a może blueconnect

Post autor: Sundance_kid »

czarna_fg pisze:Dziekuje za pomoc niestety nie mam czasu na testowanie operatorów gdyż potrzebuje internetu juz od neidzieli
Największy błąd jaki możesz zrobić.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: PLAY, iplus czy multimo a może blueconnect

Post autor: ja.michal »

czarna_fg pisze:czy jeżeli pley gwarantuje mi 1mb/s
Nic nie gwarantuje. Prędkość jest do 1Mb/s. Więcej jak 1Mb/s nie będzie, ale wolniej a i owszem.
czarna_fg pisze:a takie jeszce pytanko co myslicie o tym modemie:
Jakiś dziwny wynalazek z którym mogą być problemy z supportem, sterownikami etc.
Już lepiej Huawei.
czarna_fg pisze:Dziekuje za pomoc niestety nie mam czasu na testowanie operatorów gdyż potrzebuje internetu juz od neidzieli
Jak napisała Sundance_kid, błąd. Potem może być płacz, że nie działa.
czarna_fg pisze:a co do orange to dokłądnie nie jestem pewna ale chyba komórki mają tam problem
Komórki nie działają z CDMA w Orange. CDMA w Orange jest tylko i wyłącznie do transmisji danych.
Andy
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2008-07-25, 01:25
Lokalizacja: Białystok

Re: PLAY, iplus czy multimo a może blueconnect

Post autor: Andy »

ja.michal pisze:Jeśli chodzi o iPlusa to oferta bez modemu na 12 miesięcy ze zniżką 25% też jest.
W którym miejscu jest ta oferta?
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: PLAY, iplus czy multimo a może blueconnect

Post autor: ja.michal »

To mi podał gość przez telefon jak pytałem jakbym chciał drugi abonament dobrać z tym, że bez modemu.
Najlepiej to dzwonić do nich bo mają więcej opcji niż podają.
Andy
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2008-07-25, 01:25
Lokalizacja: Białystok

Re: PLAY, iplus czy multimo a może blueconnect

Post autor: Andy »

Aaa, chyba że chodzi o drugi abonament :) Bo tak normalnie, to dają jakieś darmowe miesiące, ale tylko w wyższych abonamentach.
IMHO dla ludzi "z ulicy" w tej chwili zdecydowanie najlepszą ofertę ma Orange.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: PLAY, iplus czy multimo a może blueconnect

Post autor: ja.michal »

No tak. Ale zadzwonić można i zapytać. Wydaje mi się, że mogą dać 25% bez modemu.
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: PLAY, iplus czy multimo a może blueconnect

Post autor: adixm »

Andy pisze:IMHO dla ludzi "z ulicy" w tej chwili zdecydowanie najlepszą ofertę ma Orange.
Dwukrotnie lepsza d Ery w najwyzszym abonamencie, ale zeby wziac Orange to trzeba miec jeszcze dobry sygnal(predkosc) zeby internet chodzil bardzo dobrze i zeby te przykladowe 36GB dalo sie wykorzystac.
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: PLAY, iplus czy multimo a może blueconnect

Post autor: Patryk »

Andy pisze:IMHO dla ludzi "z ulicy" w tej chwili zdecydowanie najlepszą ofertę ma Orange.
Podobnie dla przedłużających umowy...no chyba,że ktoś zakosztuje w iPlusopobieraczu ;)
Ale Orange się bardzo psuje (podobnie jak Neostrada i wszystko oparte na TPnecie) ostatnio w godzinach szczytu pod względem dostępu do wielu serwisów internetowych.
baszira
### BAN ###
Posty: 30
Rejestracja: 2010-02-17, 16:23
Lokalizacja: waw

net

Post autor: baszira »

Witam, czarna_fg wlasnie lepiej poswiecic czas i przetestowac, bo jeśli wybierzesz operatora i podpiszesz umowe ,a nie będziesz zadowolona z jakości usług to już nic nie zrobisz. Neostarda daje Ci możliwość testowania przez 3 miesiace, możesz przeanalizowac wszystkie zalety i wady , po tym okresie możesz zrezygnowac, wiec tak naprawdę nic nie tracisz, a jeśli chodzi o operatorow Internetu mobilnego to sa tez ciekawe promocje, ale wiem tez ze często ograniczone zasięgowo, wiec fajnie gdyby również wprowadzili możliwość przetestowania, na pewno zyskaliby na atrakcyjności
ODPOWIEDZ