Rozdzielenie sygnalu z kablówki TV - TV+INTERNET

Pozostałe kwestie techniczne (sprzętowe i programowe) dotyczące internetu radiowego - np. konfiguracja firewalli, antywirusów, przeglądarek internetowych.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
wczer
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2006-11-13, 16:08

Rozdzielenie sygnalu z kablówki TV - TV+INTERNET

Post autor: wczer »

Witam.
Potrzebuje rozdzielic sygnal kablowki tak, aby TV mozna bylo ogladac na zwyklym telewizorze i na kompie przez karte telewizyjna i rownież na tym samym kompie miec dostep do internetu. W tej chwili mam dostep do internetu i obraz w TV, wiec postanowilem kupic zwykly trojnik i rozgalezic kabel.Probowalem rozne konfiguracje ale tylko jedna dzialala - rozdzielilem sygnal zakupionym trojnikiem. mialem wiec obraz w tv i teoretycznie w 2 kablu powinienem miec tv i internet. Drugi trojnik ktory zamontowali panowie z kablowki zamontowalem na tym 2 kablu i podlaczylem internet i kabel do karty tv. Obraz zarowno na kompie jak i tv jest ok. ale nie ma dostepu do internetu. Poczatkowo internet byl ale coraz czesciej byly jakies problem, az w koncu przestal dzialac.
Jesli sa tu osoby ktore posiadaja jakakolwiek wiedze na moj problem prosze o odpowiedz. w tych sprawach jestem ziolony i nie wiem nawet za bardzo jakie parametry moglbym wypisac zeby pomoc rozwiazac problem, wiec jak cos to prosze o info to jakies dane dolacze.


Wydaje mi sie ze sprawa sprowadzac sie bedzie do zakupienie odpowiedniego trojnika, tylko nie mam pojacia jaki to moglby byc.

pozdrawiam
waldek
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rozdzielenie sygnalu z kablówki TV - TV+INTERNET

Post autor: zDaleKi »

wczer pisze:Wydaje mi sie ze sprawa sprowadzac sie bedzie do zakupienie odpowiedniego trojnika, tylko nie mam pojacia jaki to moglby byc.
Witaj
Czy masz zamiar rozdzielić to bezprzewodowo? Ba na takie forum trafiłeś.
Po drugie strasznie zamieszałeś w pytaniu? Generalnie internetu nie rozdzielisz "trójnikiem" służącym do rozdzielania sygnału TV.
Po trzecie narysuj i wklej obrazek co chcesz zrobić, to może coś doradzimy.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
kszysek
Stały użytkownik forum
Posty: 59
Rejestracja: 2006-07-19, 08:10
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Rozdzielenie sygnalu z kablówki TV - TV+INTERNET

Post autor: kszysek »

u mnie jest tak:
kabel wchodzi do domu trafia na trójnik, z jednej gałęzi wychodzi interet (i tylko on, nie ma możliwości aby tym kablem szła jeszcze telewizja) i ten kabel leci do modemu. Druga gałąź to tylko telewizja, i ona trafia na kolejny trójnik który sygnał TV rozdziela na dwa telewizory.

Tak jakbyś chciał to się nie da, gdyż trójnik który rozdziela na TV i Internet filtruje i poszcza tylko to co trzeba.

Pogadaj z ludźmi z kablówki bez problemu powinni Ci to zrobić rozdzielając sygnał na TV i internet dopiero przy modemie.
<| Blackberry Bold 9700 - Orange |Ipad2-3G Orange | Dell N4020 + Huawei e3131 - Orange | Hp Mini 311 | Hp t5630w Thin Client + Wimax |> To tyle :)
http://speedtest.net/result/1917097660.png
wczer
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2006-11-13, 16:08

Re: Rozdzielenie sygnalu z kablówki TV - TV+INTERNET

Post autor: wczer »

witam. problem juz nieaktualny, znow wszystko zaczelo smigac.

sorki troche naprawde zakrecilem, ale opisze o co mi chodzilo i jak to teraz smiga.

kabel od kablowki trafia na trojnik i rozdzialem go tak jakby na 2 sygnaly tv, i jeden idzie do tv, a drugi do kolejnego trojnika ktory rozdziela sygnal na tv i internet. tak jak myslalem wystarczylo zakupic odpowiedni trojnik(ten pierwszy). sorki za zamieszanie.

pozdrawiam
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rozdzielenie sygnalu z kablówki TV - TV+INTERNET

Post autor: zDaleKi »

Nie jest to takie łatwe. Bo jak już wcześniej zostało napisane przez kolegę kszysek zazwyczaj ten pierwszy "trójnik" na jednym wyjściu ma odfiltrowany sygnał tylko dla TV a na drugim tylko dla internetu.
Więc jak chcesz na tym rozdzielonym sygnale od "internetu" podpiąć TV to możesz mieć problem. Ja bym tego nie polecał.

Chyba że zamienisz i ten trójnik, który "filtruje dasz przed samym modemem kablowym.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
ODPOWIEDZ