Huawei e800 i chęć podłączenia zewn anteny

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
grzesiosongo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2010-02-23, 08:02
Lokalizacja: Garwolin

Huawei e800 i chęć podłączenia zewn anteny

Post autor: grzesiosongo »

Witam. Jestem szczęśliwym posiadaczem iPlusa z modemem Huawei e800 express card. No i mam następujący problem-w mojej miejscowości modem łapie mi zasięg 3G i HSDPA (jedna kreska)-problem w tym, że czasami mam transfer nawet ponad 400 kb/s a czasami zaledwie 30;/ zauważyłem, że jak dobrze postawię laptopa (przy oknie) to ściąga się wszystko ładnie ale tylko przy oknie mam taki bajer a chciałbym w całym domu. Co mi poradzicie?przeróbkę modemu, czy jak?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26146
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Huawei e800 i chęć podłączenia zewn anteny

Post autor: wojteks »

grzesiosongo pisze:tylko przy oknie mam taki bajer a chciałbym w całym domu.
Dokupić router 3G z wbudowanym albo dołączanym modemem i do tego antenę zewnętrzną a laptopa do routera po WiFi podłączyć.
Nie pomagam na PW!
grzesiosongo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2010-02-23, 08:02
Lokalizacja: Garwolin

Re: Huawei e800 i chęć podłączenia zewn anteny

Post autor: grzesiosongo »

to jest jakieś rozwiązanie ale liczyłem na coś mniej kosztownego:P. chociaż w sumie za kilka miesięcy kończy mi się umowa i chyba sobie przedłużę to wtedy reuter się przyda:D
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26146
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Huawei e800 i chęć podłączenia zewn anteny

Post autor: wojteks »

grzesiosongo pisze:liczyłem na coś mniej kosztownego
Ale będziesz wtedy uwiązany do anteny podłączonej do modemu więc router jest znacznie wygodniejszy.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Huawei e800 i chęć podłączenia zewn anteny

Post autor: krystianb »

grzesiosongo pisze: transfer nawet ponad 400 kb/s a czasami zaledwie 30;/ zauważyłem
A może wystarczy wymuszenie 3g w modemie. Czy modem nie przełącza się na edge(zielona dioda)?
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
grzesiosongo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2010-02-23, 08:02
Lokalizacja: Garwolin

Re: Huawei e800 i chęć podłączenia zewn anteny

Post autor: grzesiosongo »

Modem jest ciągle na 3G (z niebieską diodą) i czasami pokazuje HSDPA. zresztą jak dzisiaj sam transfer mnie zaskoczył bo na poczatku miałem cos ok 100 kb/s na plik aby za chwilę mieć 15kb/s a później 180kb/s. To częsciowo wina zasięgu a częściowo może serwerów...
Ostatnio zmieniony 2010-02-24, 12:42 przez grzesiosongo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Huawei e800 i chęć podłączenia zewn anteny

Post autor: Jaco »

W Garwolinie bardzo dobrze działa UMTS/HSDPA w Erze. Szkoda że tego operatora nie testowałeś. Zakładałem antenę Cybertecha w Sulbinach i bardzo dobrze działa.

[ Dodano: 2010-02-24, 10:24 ]
Temat związany z zasięgiem i antenami przenoszę do odpowiedniego działu.
grzesiosongo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2010-02-23, 08:02
Lokalizacja: Garwolin

Re: Huawei e800 i chęć podłączenia zewn anteny

Post autor: grzesiosongo »

Nie wie ktoś gdzie można dostać złącze antenowe SSMC bo właśnie na takim zamontowana jest moja antenką w huawei E800. I czy to tylko przez konwerter można podłączyć dodatkową antenę? jaką antenę możecie doradzić wewnątrz pomieszczenia (aby postawić na parapet).
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez grzesiosongo, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ