Przedłużenie umowy Iplus - netbook

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mikolaj211
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 416
Rejestracja: 2006-07-06, 14:14
Lokalizacja: Nakło

Przedłużenie umowy Iplus - netbook

Post autor: Mikolaj211 »

Witam! Posiadam iplusa, umowa kończy się pod koniec lipca, a już teraz dostałem list zapraszający do przedłużenia. Ponieważ modem mam dobry, router też mam, limit mam wystarczający i nie potrzebuję rabatu na abo, postanowiłem wybrać laptopa... Jest to iplus 75 zł brutto... Zadzwoniłem pod 2601 i pan powiedział, że cena laptopa, to 649zł, nie ma żadnej opcji negocjacji ceny, oczywiście "jest to bardzo nowoczesny laptop, najlepszy na rynku,...".
Zaraz po tej rozmowie zadzwoniłem ponownie - odebrał inny Pan i zapytałem o taką rzecz: w liście jest napisane, że jest to specjalna oferta, tylko dla wybranych klientów, więc jak ten zapis ma się do tego, że cena netbooka jest taka sama, jak dla każdego nowego klienta z ulicy? No to Pan powiedział, że można negocjować cenę. Przyjął jakieś zgłoszenie negocjacji ceny i powiedział, że oddzwoni następnego dnia. Tak też zrobił, oddzwonił wczoraj i zaproponował cenę 500-coś zł (nie pamiętam końcówki, może 49zł to było). Cena ta jednak mnie nie satysfakcjonuję, powiedziałem Panu, że w takim razie będę zmuszony do rozwiązania umowy, Pan podziękował za rozmowę i się rozłączył...

Pytanie teraz jest takie - czy mam jeszcze jakieś szanse na zmniejszenie ceny tego laptopa? Iplus jest na firmę, na jednym koncie jest też drugi telefon na abo (elastyczna 100), razem około 200zł rachunki, oprócz tego w firmie jeszcze jeden telefon (ponad 100 zł rachunki), w rodzinie natomiast jeszcze dwa telefony abo i mix...
Atut w rękawie jest taki, że razem z iplusem kończy się umowa na ten numer na wspólnym koncie (elastyczna 100), czyli można rozwiązać obie umowy...
Nie wymagam, żebym dostał tego netbooka za 1zł,, ale gdybym otrzymał go za maksymalnie 200zł, byłbym w pełni zadowolony. Jak sądzicie, jest to możliwe? Może jakieś porady co robić, dzwonić, iść do salonu?
Choć to pewnie większego znaczenia nie ma - jest to drugie przełużenie iplusa (od 2006r.), a w plusie telefon na abo (ten elastyczna 100) jest od 2000r. Pozdrawiam serdecznie ;)
alias
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 512
Rejestracja: 2010-02-03, 19:05
Lokalizacja: Arkadia

Re: Przedłużenie umowy Iplus - netbook

Post autor: alias »

Ten komputer (dokładnie ten model) był ostatnio w sieci Avans za 999,-.
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przedłużenie umowy Iplus - netbook

Post autor: marens »

Mikolaj211 pisze:Pytanie teraz jest takie - czy mam jeszcze jakieś szanse na zmniejszenie ceny tego laptopa?
Możesz spróbować zbić cenę punktami 5Plus.
Jeśli się nie da, to weź iPlusa 110 a tu powinno dać się spokojnie wynegocjować za 1zł.
ThaRealest
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2010-02-14, 20:43
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Przedłużenie umowy Iplus - netbook

Post autor: ThaRealest »

Nie ma nic za darmo a 200zł to jak za darmo - nie żartujmy sobie
Jakby wziął za 110 a nie jak ma teraz za 75 to i tak choć częściowo zwróciłby plusowi kasę za kompa płacąc miesięcznie o te 35zł więcej.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Przedłużenie umowy Iplus - netbook

Post autor: krystianb »

Mikolaj211 pisze:Może jakieś porady co robić, dzwonić, iść do salonu?
Złożyć wypowiedzenie, albo zmiękną i go dadzą taniej, a jak nie zmiękną to dadzą 50% zniżki na abonament, wtedy zaoszczędzisz w ciągu 2lat 37.5*24=900zł (oczywiście umowa jest na rok i za rok za 75zł będzie więcej internetu i będziesz znów mógł negocjować) A netbooka kupić sobie samemu jakiego się chce.
alias pisze:Ten komputer (dokładnie ten model) był ostatnio w sieci Avans za 999,-.
Ten w iplusie nie ma czasem wbudowanego modemu? Wie że choćby nc10 miał i tym się różnił od tego sprzedawanego w sklepach.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przedłużenie umowy Iplus - netbook

Post autor: marens »

ThaRealest pisze:i tak choć częściowo zwróciłby plusowi kasę za kompa płacąc miesięcznie o te 35zł więcej
Tak, ale miałby większy limit a tak te "35zł" wyda na droższy komputer.
ThaRealest
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2010-02-14, 20:43
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Przedłużenie umowy Iplus - netbook

Post autor: ThaRealest »

Zgadza się ale liczyć że ktoś da laptopa za 200zł to troszkę śmieszne pozdro
alias
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 512
Rejestracja: 2010-02-03, 19:05
Lokalizacja: Arkadia

Re: Przedłużenie umowy Iplus - netbook

Post autor: alias »

krystianb pisze:Ten w iplusie nie ma czasem wbudowanego modemu? Wie że choćby nc10 miał i tym się różnił od tego sprzedawanego w sklepach.
Ten w Avansie również był z modemem 3G. Kupiłem go znajomej, działa w Play.
Awatar użytkownika
Mikolaj211
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 416
Rejestracja: 2006-07-06, 14:14
Lokalizacja: Nakło

Re: Przedłużenie umowy Iplus - netbook

Post autor: Mikolaj211 »

Nie potrzebuje iplusa 110 - obecnych 6Gb i tak nigdy nie wykorzystuję.
Jeżeli mogą mi dać zniżkę na abo 50%, czyli dla nich strata przez dwa lata 900zł (jak to wyliczył kolega krystianb) to niby dlaczego nie mogą mi dać zniżki na laptopa 450zł? Dokładnie połowa tego. Więc co widzisz w tym kolego ThaRealest śmiesznego?
ThaRealest
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2010-02-14, 20:43
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Przedłużenie umowy Iplus - netbook

Post autor: ThaRealest »

Ta zniżkę na net mogą dać bo ceny co roku spadają całkiem sporo dzięki konkurencji. Słyszałeś, żeby ktoś dostał od nich kompa za 1zł lub te 200zł przy takich opłatach - 75zł/miesiąc?
Telefony może są za przysłowiową złotówkę co i tak jest bzdurą bo w czasie umowy w abonamencie itd się je spłaca. Z kompami jest podobnie. Jeżeli nie zapłaciłbyś przy nowej umowie jakiejś konkretnej sumki to musiałbyś wziąść większy abonament aby wyszli na swoje - to logiczne.
Prosty przykład na stronie plusa jest oferta laptop acer za 160zł na miesiąc czyli wychodzą prawie 2 tysiące na rok. Wszystko pasuje dostają i za laptopa i za udostępnienie internetu a to czy dają limit 6gb czy 26gb w przypadku 160zł to jak widać dla nich bez różnicy jeżeli potrafili wprowadzić tzw iplusopobieracza "za darmo" W przypadku np rocznej umowy i dopłaty symboliczne 200zł zgarnęliby tylko za kompa a za net? Każdy chciałby mieć wszystko jak najtaniej ale niestety tak nie ma
Awatar użytkownika
Mikolaj211
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 416
Rejestracja: 2006-07-06, 14:14
Lokalizacja: Nakło

Re: Przedłużenie umowy Iplus - netbook

Post autor: Mikolaj211 »

A orientuje się ktoś może, czy jest możliwość zapłacenia tej kwoty za laptopa w ratach?
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przedłużenie umowy Iplus - netbook

Post autor: marens »

Mikolaj211 pisze:A orientuje się ktoś może, czy jest możliwość zapłacenia tej kwoty za laptopa w ratach?
Ale to bez sensu jest, lepiej wziąć w takim razie 110.
Awatar użytkownika
Mikolaj211
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 416
Rejestracja: 2006-07-06, 14:14
Lokalizacja: Nakło

Re: Przedłużenie umowy Iplus - netbook

Post autor: Mikolaj211 »

Ja powiem tak - netbook nie jest mi bardzo potrzebny, ale z iplusa nie chcę rezygnować, nie chcę też płacić nazwijmy to na nic (przez najbliższe dwa lata i tak z niego nie zrezygnuje, więc wole płacić za netbooka, niż "za nic" - myślę, że mnie zrozumieliście).
Myślę więc nad inną ofertą, bo tyle za niego płacić nie chcę... Czy jest dalej opcja umowy na rok i dwa razy większego limitu (na początku pisałem, że nie wykorzystuję go i tak do końca, ale gdybym miał dwa razy więcej, po prostu inaczej mógłbym korzystać, bardziej intensywnie)?
ThaRealest
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2010-02-14, 20:43
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Przedłużenie umowy Iplus - netbook

Post autor: ThaRealest »

O limit teraz nie trzeba się już martwic bo został przedłużony okres promocyjny a od końcówki kwietnia przy abonamencie np 75zł zapłaci się zaledwie 5zł za korzystanie z tych dodatkowych 100GB wiec konkurencja odpada mając też w pamięci zasięg plusa itd
ODPOWIEDZ