podlaczenie laptopa - pytanie

Pozostałe kwestie techniczne (sprzętowe i programowe) dotyczące internetu radiowego - np. konfiguracja firewalli, antywirusów, przeglądarek internetowych.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
baboon5
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2006-10-16, 10:41

podlaczenie laptopa - pytanie

Post autor: baboon5 »

Witam
nie znam sie na tego tupu zagadnieniach wiec chcialbym sie zapytac jak podlaczyc laptopa do internetu np. Chello ale na zasadzie przezrzewodowej. Ale nie chce robic zadnej sieci, tylko ten internet ma byc na 1 komputer...
??
z gory dzieki, pozdrawiam
Awatar użytkownika
kszysek
Stały użytkownik forum
Posty: 59
Rejestracja: 2006-07-19, 08:10
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: podlaczenie laptopa - pytanie

Post autor: kszysek »

ten problem byl walkowany juz wiele razy zarowno na tym forum jak i na wielu innych.

Sprawa jest bardzo prosta, jelsi masz win xp z SP2.
musisz kupic Acces Piont'a (koszt ~100PLN) oraz do kompa karte Wifi (koszt ~50PLN). Podlaczasz kabel od ISP do AP instalujesz karte w PC i jesli nasz przypisanie adresów przez DHCP to nic nie musisz ustawiac. Oczywiscie jesli twoj ISP nie filtruje po MAC'ku.
Jesli masz innego windowsa to do polaczenia posłużysz się programem dolaczonym do karty sieciowej.[/url]
<| Blackberry Bold 9700 - Orange |Ipad2-3G Orange | Dell N4020 + Huawei e3131 - Orange | Hp Mini 311 | Hp t5630w Thin Client + Wimax |> To tyle :)
http://speedtest.net/result/1917097660.png
oczko
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-11-22, 21:01

Re: podlaczenie laptopa - pytanie

Post autor: oczko »

Cześć w takim razie jakiego Access Pointa proponujesz i ewentualnie jaką kartę. Bardzo proszę o podpowiedź ponieważ akurat interesuje mnie przedział cenowy, który podałeś.

POZDRO
Oczko
Awatar użytkownika
kszysek
Stały użytkownik forum
Posty: 59
Rejestracja: 2006-07-19, 08:10
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: podlaczenie laptopa - pytanie

Post autor: kszysek »

witam,
ja mam planet WAP 1963a, raczej sprzęt słaby, chociaz opinie czytalem i slyszalem różne każdy admin mówi inaczej, u mnie jednak działa wyśmienicie, sygnał przez dwie grube sciany oraz jedna piapierową mam na poziomie 50dB.

karta w laptopie mam od centrion, INTEL PRO 2200bg i tez działa dobrze.
<| Blackberry Bold 9700 - Orange |Ipad2-3G Orange | Dell N4020 + Huawei e3131 - Orange | Hp Mini 311 | Hp t5630w Thin Client + Wimax |> To tyle :)
http://speedtest.net/result/1917097660.png
oczko
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-11-22, 21:01

Re: podlaczenie laptopa - pytanie

Post autor: oczko »

No dobrze ale Ty pisałeś o AP w granicach 100zł a twój kosztuje blisko 200. Wiec może podasz taki do 100zł? I jakąś kartę za 50ZŁ?

POZDRO
Oczko
ODPOWIEDZ