Net dla studentki :)

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
XWindowsMen
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2010-04-12, 13:06
Lokalizacja: Bydgoszcz

Net dla studentki :)

Post autor: XWindowsMen »

Chciałbym się przywitać z racji iż to jest mój pierwszy post na tym forum także witam serdecznie :) Ale do rzeczy. Poszukuję dobrego dostawcę bezprzewodowego internetu. Będzie z niego korzystała dziewczyna na PC'cie, głównie do poczty itp. rzeczy - także transfer rzędu 1GB/m-ąc pewnie w zupełności wystarczy - grunt, żeby net 'nie zamulał strasznie'. Studentka, także cena nie może być zaporowa. Kto ma teraz dobrą ofertę wraz z modemem tak na 12 bądź 24 m-ące!? Rodzice mają dłuuuugą historię rachunków w sieci Orange. Jest cień szansy, że jak dobrze się zagada zaproponują lepsze warunki aniżeli dla wszystkich!?

Sprzęt
- ECS K7VZA (USB 1.0), Duron 950Mhz, ~380MB RAM, Windows XP.
- lokalizacja: Bydgoszcz, I piętro w bloku.
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: Net dla studentki :)

Post autor: adixm »

XWindowsMen pisze:grunt, żeby net 'nie zamulał strasznie'
Tutaj niestety trzeba potestować, nikt tutaj nie wróży z fusów, żeby wiedzieć jak net bedzie działał w danej lokalizacji, ale mogę podać kilka rad jeśli chodzi o każdego z operatorów...Jedynie odradzam Erę bo moim zdaniem jest obecnie stosunkowo najdroższa, dobrym rozwiązaniem może byc PlayOnline na Karte 2GB/mc bez podpisywania jakiejkolwiek umowy, tyle że należałoby we własnym zakresie kupić modem, innymi tanimi rozwiązaniami może byc Orange Free 39,5 z 2GB transferu za jakos niecałe 30zl jesli miałaby możliwosc zapewnienia sobie modemu, ostatnim dobrym rozwiązaniem może być iPlus dla studentów w cenie jakoś 40zl z 2GB transferu. Proponuje przetestować każdego z operatorów i wybrać najlepsza oraz najtańsza opcje:)
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Net dla studentki :)

Post autor: Jo_gurt »

IMO z takimi wymaganiami Play Online na kartę byłby dobrym wyborem.
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Net dla studentki :)

Post autor: marens »

Jo_gurt pisze:IMO z takimi wymaganiami Play Online na kartę byłby dobrym wyborem.
Koszty utrzymania, jak i samego modemu można nazwać przystępnymi:
http://www.playmobile.pl/pl/internet/of ... index.html

Modem jest bez sim locka, i jeśli PLAY nie spełniałby wymagań to będzie można przesiąść się na Orange Free 39,50zł bez modemu (koszt 30zł/mies)
Ostatnio zmieniony 2010-04-12, 15:03 przez marens, łącznie zmieniany 1 raz.
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: Net dla studentki :)

Post autor: adixm »

XWindowsMen pisze:grunt, żeby net 'nie zamulał strasznie'
Tyle że jak wiadomo PlayOnline nie wszędzie działa pięknie i wpierw trzeba go przetestowac, czy nie będzie go "muliło".
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Net dla studentki :)

Post autor: Jo_gurt »

adixm pisze:Tyle że jak wiadomo PlayOnline nie wszędzie działa pięknie
Nic nie działa pięknie wszędzie :)
No ale dlatego najlepiej zacząć z prepaidami wszystkich sieci i przetestować.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Net dla studentki :)

Post autor: ja.michal »

Moim skromnym zdaniem tego Playa tak czy inaczej można kupić bo modem jak na nowy jest bardzo tani. Można go użyć potem do umów bez modemów u innych operatorów.
XWindowsMen
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2010-04-12, 13:06
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Net dla studentki :)

Post autor: XWindowsMen »

Dziękuję - już jako takie mam rozeznanie :) A jeszcze w sprawie oferty Orange z długą historią rachunków. Pochwali się ktoś czy może co nieco wynegocjował!? Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Net dla studentki :)

Post autor: Patryk »

XWindowsMen pisze:A jeszcze w sprawie oferty Orange z długą historią rachunków.
Liczy się tylko i wyłącznie przychód z abonenta, a nie długa historia rachunków.
Jak płacisz faktury rzędu ładnych kilku kpln miesięcznie, to może coś wynegocjujesz, jakąś śmieszną zniżkę.
XWindowsMen
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2010-04-12, 13:06
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Net dla studentki :)

Post autor: XWindowsMen »

OK - dzięki.
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: Net dla studentki :)

Post autor: adixm »

XWindowsMen pisze:Pochwali się ktoś czy może co nieco wynegocjował!?
Jedynie jak masz Orange Stacjonarny lub Orange abonament od 55zl to wtedy mozesz liczyc na rabat ale tylko na Orange Freedom.
atanor
Stały użytkownik forum
Posty: 135
Rejestracja: 2009-11-03, 01:37
Lokalizacja: wro

Re: Net dla studentki :)

Post autor: atanor »

Radzę wypróbować iPlusa Student - 2GB za 39zł, umowa na 18 m-cy. Do 7 dni można zwrócić neta jak będzie mulił (w co wątpię). Play odradzam, bo muli.
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Net dla studentki :)

Post autor: marens »

adixm pisze:wtedy mozesz liczyc na rabat ale tylko na Orange Freedom.
Ale to jest "standardowa" promocja, nie jakaś specjalna dla osób z długim stażem
http://www.orange.pl/portal/map/map/int ... Id=4109432
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: Net dla studentki :)

Post autor: adixm »

atanor pisze:Radzę wypróbować iPlusa Student - 2GB za 39zł, umowa na 18 m-cy. Do 7 dni można zwrócić neta jak będzie mulił (w co wątpię). Play odradzam, bo muli.
Bzdura - takie generalizowanie w przypadku neta mobilnego jest chore i niepoważne.
marens pisze:Ale to jest "standardowa" promocja, nie jakaś specjalna dla osób z długim stażem
No tak rozumiem, ale napisalem to tak przy okazji jak była mowa o rabatach dla abonentów Orange - swoja droga Orange Free 39,5 do neta stacjonarnego to zdecydowanie najlepsza oferta na rynku, wiec warto sie moim zdaniem zawsze nad tym rozwiazaniem zastanowic(czy nie wziac pakietu internet stacjonarny+internet mobilny)
atanor
Stały użytkownik forum
Posty: 135
Rejestracja: 2009-11-03, 01:37
Lokalizacja: wro

Re: Net dla studentki :)

Post autor: atanor »

adixm pisze:
atanor pisze:<font color="#FF0000"><b>[...]</b></font>
Bzdura - takie generalizowanie w przypadku neta mobilnego jest chore i niepoważne.
Statystykę też uważasz za chorą i niepoważną?

Centralizacja ruchu kilkuset tysięcy użytkowników z wysokimi transferami w miastach, bo tylko tam jest zasięg Play 3G nie pozwala przypuszczać, że Play będzie najgorzej chodził ze wszystkich operatorów?

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2010-04-14, 17:14 ]
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=59341#59341">Panie i Panowie tniemy cytaty!</a>
Ostatnio zmieniony 2010-04-14, 16:14 przez atanor, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Net dla studentki :)

Post autor: Jo_gurt »

atanor pisze:Statystykę też uważasz za chorą i niepoważną?
Nie - jeśli się umie ją odpowiednio interpretować.
Centralizacja ruchu kilkuset tysięcy użytkowników z wysokimi transferami w miastach, bo tylko tam jest zasięg Play 3G nie pozwala przypuszczać, że Play będzie najgorzej chodził ze wszystkich operatorów?
Akurat nie to jest powodem słabych osiągów tej sieci.
Awatar użytkownika
rio bravo
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 612
Rejestracja: 2009-03-26, 21:50
Lokalizacja: z przyszłości

Re: Net dla studentki :)

Post autor: rio bravo »

adixm pisze:Bzdura - takie generalizowanie w przypadku neta mobilnego jest chore i niepoważne.
Tu się zgodzę. Trzeba podejść indywidualnie. Ja np. jestem na granicy zasięgu HSDPA ery i plusa (raz jest, raz nie ma), orange 3G w ogóle nie dociera, a play działa najlepiej, oczywiście poza CP.
atanor
Stały użytkownik forum
Posty: 135
Rejestracja: 2009-11-03, 01:37
Lokalizacja: wro

Re: Net dla studentki :)

Post autor: atanor »

Jo_gurt pisze:Akurat nie to jest powodem słabych osiągów tej sieci.
Ale chyba zgodzisz się, że to jest jeden z powodów?
Jakie są jeszcze inne prócz obciążenia i jakości infrastruktury?
Trzeba podejść indywidualnie. Ja np. jestem na granicy zasięgu HSDPA ery i plusa (raz jest, raz nie ma), orange 3G w ogóle nie dociera, a play działa najlepiej, oczywiście poza CP.
Ale tu podnosisz kwestią zasięgu, a nie jakości usługi, który w domu można rozwiązać anteną.

Wiem, że trzeba podchodzić do mobilnego neta indywidualnie, ale chyba nie powiecie, ze trzeba podchodzić do konkretnego nodeB. Przecie to mobilny net, więc użytkowany na wielu nadajnikach. W ten sposób rodzi się statystyka, gdzie użytkownik może powiedzieć "w miejscach gdzie zazwyczaj bywam jest kiepski przesył tego, a tego operatora", tak mogę powiedzieć o Play, bo trochę jeździł ze mną po Polsce.
O iPlusie na razie mogę powiedzieć tylko odnoście Wrocławia, że jest stabilniejszy i jakieś 5-10 razy szybszy niż Play, ale jeszcze nie pojeździł ze mną zbyt wiele.

Dodatkowo jak koleżanka pisze, ze wystarczy jej 1 GB, czyli wystarczą najtańsze oferty Plusa czy Orange to czemu ma sobie odmówić przyjemności korzystania z neta poza miastem, w pociągu co w Play ze względu na zasięg 3G jest niemożliwe.

Z tych właśnie powodów ślicznie podziękowałem Play.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Net dla studentki :)

Post autor: Jo_gurt »

atanor pisze:Jakie są jeszcze inne prócz obciążenia i jakości infrastruktury?
Właśnie takie. I nie mają one związku z ograniczeniem usługi do obszarów silniej zaludnionych. Na wiosce też można zbudować kiepsko działającą sieć.
Wyciągasz dziwne i nielogiczne wnioski.
atanor
Stały użytkownik forum
Posty: 135
Rejestracja: 2009-11-03, 01:37
Lokalizacja: wro

Re: Net dla studentki :)

Post autor: atanor »

Nie, no jasne, że wszystko można spartaczyć, ale przecież nodeB nie mają nieograniczonej pojemności, a duża ilość użytkowników (350tys) w Play z dużymi limitami (zazwyczaj 10GB) skupionych na niewielkich obszarach musi bardziej obciążać znowu nie aż tak liczne nodeB Play.
Natomiast np. w iPlusie użytkownicy (550tys) zajmują większy obszar, bo dochodzą EDGEowi użytkownicy, tak więc ilość na UMTS jest podobna, ale tutaj przeważają mniejsze limity, znacznie mniej użytkowników ma abo 10GB, częściej jest to poniżej 5GB (tak mi się wydaje, nie mam źródła innego prócz znajomych i zarobków w naszym kraju ;) )

Druga sprawą jest, ze Play i Plus mają podobna ilość nodeB (niecałe 4tys).

Tak więc podsumowywując, mamy mniej więcej tyle samo użytkowników UMTS Play i Plus oraz tyle samo nodeB z tym, ze ci pierwsi mają dwu-,trzykrotnie większe limity, zatem są co najmniej dwukrotnie bardziej obciążony niż nodeB Plusa.

Tyle mówi moja statystyka. Czy różnica jest istotna to nie wiem, czy to główny czynnik, też nie wiem, ale widać po transferach, że coś w tym musi być.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Net dla studentki :)

Post autor: krystianb »

atanor pisze:Druga sprawą jest, ze Play i Plus mają podobna ilość nodeB (niecałe 4tys)
Porównaj rozstawienie tych nodeB to coś zobaczysz. Play ma największy zasięg 3g nodeB ustawione są o wiele rzadziej niż u konkurencji, świetnie to widać w wawie. Do tego nodeB play mają tylko 3.6Mb nie mówiąc już o radioliniach i nodeB podłączonych światełkiem w play takie praktycznie wcale nie występują.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
rio bravo
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 612
Rejestracja: 2009-03-26, 21:50
Lokalizacja: z przyszłości

Re: Net dla studentki :)

Post autor: rio bravo »

Panowie, myślę że nie ma o co się spierać, bo obaj macie rację. Miejmy nadzieję, że XWindowsMen wyciągnie odpowiednie wnioski i kupi modem osobno i startery sieci, które go interesują i przetestuje co jak działa w lokalizacji gdzie ma być używany internet. I jeszcze pytanie... czy będzie używany w 1 miejscu, czy w wielu, czy też w trasie?
ODPOWIEDZ