Szukam Operatora Siedlce

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
drizzt
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2009-03-23, 11:49
Lokalizacja: Siedlce

Szukam Operatora Siedlce

Post autor: drizzt »

Witam .
Poszukuje operatora i mam pytanie. Podczas sprawdzania oferty każdy konsultant powtarzał, że prędkość w każdej sieci zależy od możliwości danego operatora w danej miejscowości. patrzac na cene najtańszy jest play, ale czy ten internet wsytarczy mi do sprawnego korzystania?? w tej chwili mam stary 2 letni blueconnect, który właśnie mi się kończy i prędkość na modemie który mam wynosi 200 kb/s . i nie da się stron sprawnie przeglądać, a teraz zauważyłem że wszystkie modemy dają możliwości ok 1mb/s , tylko jak to wyjdzie w praktyce?? czy mogę wybrać play w Siedlcach ?? czy jakaś inną sieć. Cena jest też ważna ale przede wszystkim chciałbym w końcu sprawnie korzystać z przeglądarki ...
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Szukam Operatora Siedlce

Post autor: Jo_gurt »

drizzt, jaki masz modem?
Generalnie najlepiej to kupić prepaidy i zwyczajnie potestować. Potrzebny jest niestety modem/telefon bez simlocka i z obsługą HSDPA (lub lepiej - HSUPA).
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Szukam Operatora Siedlce

Post autor: Sundance_kid »

drizzt pisze:a teraz zauważyłem że wszystkie modemy dają możliwości ok 1mb/s
Nie wszystkie :hyhy:
Generalnie komórkowy net zalezy od wielu czynników. Nikt nie jest wróżką żeby zobaczyć jak u Ciebie działa. A co do Playa to masz jakiegoś znajomego w Playu?
drizzt
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2009-03-23, 11:49
Lokalizacja: Siedlce

Re: Szukam Operatora Siedlce

Post autor: drizzt »

modem to huawei 620 i od dłuższego czasu internet bardzo wolno mi chodzi dlattego zastanawiam sie nad zmiana operatora. kiedyś oddałem modem na gwarancje bo net praktycznie nie chodził , oddali i powiedzieli że modem jest wporzadku i od tamtej pory net chodzi ale tez powoli .. a co do playa to właśnie nie mam nikogo w siedlcach znajomogo i myślałem że może na forum trafi się ktoś kto ma jakiegokolwiek operatora z mobilnym w Siedlcach i się wypowie na ten temat
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Szukam Operatora Siedlce

Post autor: Sundance_kid »

drizzt może przeciążony nadajnik...
Fanta jest z Twoich okolic, ona miał iPlusa i chyba tylko EDGE.
A jakies radiówki nie masz? Może Orange Freedom Pro?
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Szukam Operatora Siedlce

Post autor: Jaco »

Mieszkasz w samych Siedlcach czy w jego okolicach. Z tego co wiem w Siedlcach ma swoje urządzenia Lukman z mojego podpisu.

Zobacz też to: http://www.vectra.pl/internet,2,0,0.html
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Szukam Operatora Siedlce

Post autor: ja.michal »

Ja korzystałem z netu mobilnego w Siedlcach bo mam rodzinę tam.

Jeśli chodzi o Erę to tylko 1 BTS z 3G jest na Warszawskiej przy torach.
Plus trochę marnie chodzi.
Playa nie testowałem na komputerze, ale na telefonie wyświetla mi HSDPA na osiedlu 1000lecia, Starowiejskiej, Brzeskiej, Janowskiej i nad zalewem.
Jak działa nie wiem, ale spróbuję jak będę następnym razem.

drizzt, masz simlocka na modemie, albo telefon bez simlocka z 3G?
drizzt
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2009-03-23, 11:49
Lokalizacja: Siedlce

Re: Szukam Operatora Siedlce

Post autor: drizzt »

mam z simlockiem modem, a mieszkam koło 1000 lecia na żytniej więc może ten play będzie chodzić, jeśli chodzi o ere to rok temu było wporządku od 6 miesięcy strasznie się tnie więc może to ten nadajnik przeciążony ale ja się nie znam ..
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Szukam Operatora Siedlce

Post autor: ja.michal »

drizzt, to masz na Kościele (Niepokalanego Poczęci) Kochanowskiego 11 BTS Playa, który działa. :)

Umowa Ci się skończyła w tej Erze? Bo z modemu simlocka Ci zdejmą. Może nawet przed zakończeniem umowy bo Era zdejmuje simlocki. :)
drizzt
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2009-03-23, 11:49
Lokalizacja: Siedlce

Re: Szukam Operatora Siedlce

Post autor: drizzt »

dzięki za rady, więc chyba zdecyduje się na play , i wezmę nowy modem tam. bo na ten modem ostatnia nadepnęło mi dziecko 2 letnie i część płytki która wystaje wygięta było 90 stopni w dół:) ale po wyprostowaniu o dziwo działa . modem to nie majątek a usb będzie wygodniejsze. Pozdrawiam
xyy333
Stały użytkownik forum
Posty: 90
Rejestracja: 2008-12-03, 20:06
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Szukam Operatora Siedlce

Post autor: xyy333 »

jak jest teraz z Orange i Plusem, jakie transfery ?. Na mapach wyglada niezle. Pytam, bo byc moze bede musial pomieszkac w Siedlcach.
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Szukam Operatora Siedlce

Post autor: sp6huk »

xyy333 pisze:jak jest teraz z Orange i Plusem, jakie transfery ?
Takie, na jakie pozwoli Ci node B. Nie da rady nie sprawdzając osobiście, określić jakie będziesz miał transfery. Ma na to wpływ moc sygnału, oraz obciążenie stacji bazowej - tak jak w Lotto - nigdy nic nie wiadomo ;) Na uzyskiwane przez Ciebie transfery wpływa też modem. Czy jest jakiś lepszy np. Sierra Wireless, czy ma HSUPA, dzięki czemu możesz mieć mniejsze opóźnienia, lepsze transfery (stacja bazowa również musi obsługiwać HSUPA), czy modem ma 3,6 Mb/s, 7,2 Mb/s, lub też HSPA+ 21 Mb/s (niedostępne w Orange). Wiele czynników wpływa na jakość połączenia.
xyy333
Stały użytkownik forum
Posty: 90
Rejestracja: 2008-12-03, 20:06
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Szukam Operatora Siedlce

Post autor: xyy333 »

Dzieki.

masz oczywiscie racje, lecz czasem bywa tak, ze cala miejscowosc jest niedionwestowana u danego operatora (np. w szkielet) i bywa ogolnie zle.

pozdrowienia
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Szukam Operatora Siedlce

Post autor: sp6huk »

xyy333 pisze:lecz czasem bywa tak, ze cala miejscowosc jest niedionwestowana u danego operatora (np. w szkielet) i bywa ogolnie zle
Masz rację. Często zdarza się też, że node B obsługuje tylko HSDPA do 3,6 Mb/s, i wtedy nie uratuje Cię, nie wiadomo jak dobry modem. Ale powiem Ci, że jak nie chcesz kupować drogiego modemu, a ma być w miarę dobry, to zainteresuj się np. Huawei E176. Ma złącze na antenę zewnętrzną, HSUPA, Download do 7,2 Mb/s, upload do 5,76 Mb/s, bardzo dobry modemik - sam posiadam ten model, nie mam z nim żadnych problemów. Chętnie bym go zamienił na Sierra Wireless 309, ale niestety za jakość się płaci :/
xyy333
Stały użytkownik forum
Posty: 90
Rejestracja: 2008-12-03, 20:06
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Szukam Operatora Siedlce

Post autor: xyy333 »

Juz idzie do mnie e1762 (wersja ma dodatkowo pasmo 900), a co do serii e176 to rzeczywiscie uwazana jest za udana.

trzeba zapolowac na e182e

pozdrowienia
ODPOWIEDZ