StarDSL

Dla obecnych i przyszłych użytkowników internetu satelitarnego TP, Astra2Connect, Tooway, skyDSL, VSAT.
Reklama:Szukasz dostawcy internetu satelitarnego? Sprawdź ofertę TS2 Space https://ts2.space/pl/internet-satelitarny/.

Moderatorzy: marcin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
:0
Stały użytkownik forum
Posty: 63
Rejestracja: 2005-09-26, 22:10
Lokalizacja: Warszawa

StarDSL

Post autor: :0 »

Na rynku pojawiła się nowa spółka StarDSL Sp. z o.o. http://www.stardsl.pl . Sprzedają nic innego jak Astra2Connect, ale z własnym cennikiem. Chyba przejeli interes z internetem satelitarnym od X3M.
Spytko
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2009-10-15, 18:35
Lokalizacja: Sokołów Podl

Re: StarDSL

Post autor: Spytko »

UWAGA dla wszystkich potencjalnie nowych klientów tej usługi .
Ta firma przejeła interes od X3connect , której przez 14 miesięcy byłem abonentem . Po czym wylączyli mi usługę , a po 2 tygodniach przysłali wypowiedzenie umowy ze względu na brak możliwości technicznych na dalsze świadczenie tej usługi . Zostałem z modemem i konwerterem za który zapłaciłem 1800 zł. Po miesiącu zatelefonowali do mnie ze STAR DSL ,że jeśli nie jestem zainteresowany na dalsze świadczenie usługi odkupią te urządzenia po przetestowaniu za max 400 zł. Na szczęście nie dałem się wrobić na pzrdłużenie wyjątkowo miernej i niestabilnej usługi . Wrżliwej na warunki atmosferyczne . Sygnał z satelity też jest niestabilny , a przędkości oferowane przez operatora to pobożne życzenie . Przygotowanie merytoryczne pracowników obsługi klienta na poziomie przedszkolaka (przez 3 dni dobijałem się o aktywację bo nikt w X3Connect nie wpadł na pomysł aby actywować mój IP.
Sprawa będzie miała zakończenie w sądzie , bo to oszuści i naciągacze
OMIJAJCIE TAKICH CWANIAKÓW
UWAGA X3CONNECT szuka nowych głupich do usługi X3TV ciekawe na jak długo będą teraz świadczyć tę usługę??????
Ostatnio zmieniony 2009-10-15, 19:00 przez Spytko, łącznie zmieniany 1 raz.
KRASNAL
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: StarDSL

Post autor: Jaco »

Spytko, używasz FireFox który ma moduł sprawdzania pisowni a takie byki piszesz. :dobani:
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: StarDSL

Post autor: marens »

OMIJAJCIE TAKICH CWANIAKÓW
Dlaczego mamy Ci wierzyć, jak robisz błędy jak 15latek. Jaka jest Twoja wiarygodność?
Spytko
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2009-10-15, 18:35
Lokalizacja: Sokołów Podl

Re: StarDSL

Post autor: Spytko »

Też byś był człowieku zdenerwowany . Nie musisz mi wierzyć , ale X3M connect nadal istnieje , ta firma już 3 razy w ciągu 18 miesięcy zmieniła nazwę. Sprawdzałem ich w UKE bo miałem kłopoty z łączami , a oni anie be ani me faktycznie koncesjęotrzymała firma , ale pod innym adresem . Zgodnie z umową czas wypowiedzenia tak w telefonii komórkowej .
Najpierw nazywała się Euro Marketing , później X3M Digital teraz X3M TV a szefuje ten sam człowiek Jacob B.
Dla zainteresowanych mogę przesłać kopię wypowiedzenia umowy (zerwania ) . To naciągacze
KRASNAL
glaca
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2010-02-05, 13:36
Lokalizacja: Bełchatów

Re: StarDSL

Post autor: glaca »

Proszę prześlij mi tą kopię jak możesz na adres [email protected] i podaj do siebie jakiś kontakt tel. ponieważ mam do Ciebie kilka pytań.
Z góry dziękuję.
Pozdrawiam
OneM
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2010-03-16, 18:20
Lokalizacja: Ełk

Re: StarDSL

Post autor: OneM »

Od 2 tygodni nie działa mi internet oferowany przez StarDSL, codzienne wydzwanianie na infolinię kończy się stwierdzeniem "Nie wiemy co się dzieje i dlaczego Pani nie ma internetu, ale się dowiemy i oddzwonimy" . Po czym mija dzień nikt nie oddzwania, następnego dnia ja dzwonię i gostoria się powtarza. Mam juz dosyć i szukam innego dostawcy, może ktoś może mi polecić jakiego dostawcę internetu drogą satelitarną, gdyż niestety innej możliwości nie mam?
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: StarDSL

Post autor: krystianb »

No raczej wszystkie firmy oferujące internet satelitarny to jeden pies, z tego samego satelity korzystają. Ale jesteś pewna, że tylko satelita do Ciebie dociera. Od ponad roku Orange oferuje internet na CDMA 450MHz, dla którego nawet 15km przez gęsty las to nie kłopot.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: StarDSL

Post autor: sp6huk »

Gdzie mieszkasz OneM ?
OneM
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2010-03-16, 18:20
Lokalizacja: Ełk

Re: StarDSL

Post autor: OneM »

Mieszkam 200m za miejscowościę Regiel w stronę Żelazek (koło Ełku)
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: StarDSL

Post autor: krystianb »

Czyli jakieś 4km od Ełku a tam na pewno jest BTS CDMA bez anteny powinno śmigać 100 razy lepiej od satelity. A do tego jakie tanie.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
OneM
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2010-03-16, 18:20
Lokalizacja: Ełk

Re: StarDSL

Post autor: OneM »

Dzięki za podpowiedź tylko je nie wiem co to jest ?:)
I doda, że mieszkam w lesie, gdzie brak zasięgu telefoni komórkowej z ery i orange a plus ma takie minimalny i zanikający, dostęp do linii tpsa jedynie radiowy i fatalny.
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: StarDSL

Post autor: sp6huk »

OneM pisze:Mieszkam 200m za miejscowościę Regiel w stronę Żelazek (koło Ełku)
W Reglu jest nawet dostawca internetu WiFi ;) Ale jak mieszkasz w szczerym lesie to nie ma szans. http://promo512.fantex.pl/ Ale niezły monopol tam mają :] ,

Jeśli chodzi o internet CDMA od Orange to w okolicy są 3 stacje bazowe, z czego w Oraczach jest już na pewno uruchomiona ~13 KM, druga stacja bazowa znajduje się w miejscowości Zawady - Tworki, i najprawdopodobniej też już została uruchomiona ~12 KM, i trzecia w Golubce ~11 KM, ale co do tej to nie mam pewności, że już działa, ale jest to bardzo prawdopodobne,
OneM pisze:I doda, że mieszkam w lesie, gdzie brak zasięgu telefoni komórkowej z ery i orange a plus ma takie minimalny i zanikający, dostęp do linii tpsa jedynie radiowy i fatalny.
Sprawdzić nigdy nie zaszkodzi :) CDMA w Orange działa na częstotliwości 450 MHz, co ułatwia przedostawanie się przez przeszkody, a więc las nie jest taki straszny, oczywiście dobra antena zewnętrzna by Ci się przydała. Za te pieniądze, które przeznaczasz na internet satelitarny, możesz mieć śmiało w Orange, Orange Free Platinum z limitem 35 GB, tylko zapewne tyle to nie będziesz przetransferowywać danycych. Sprawdzałaś może, ile miesięcznie wysyłasz i pobierasz danych ? Jeżeli pobierasz dużo danych, oglądasz filmy na YT itp. to optymalną taryfą jest Orange Free Premium za 120 zł, z limitem 20 GB, możesz wtedy swobodnie korzystać sobie z internetu. Bo nie korzystasz chyba z RS, Hotfile, P2P itp. ? A jeżeli używasz internetu tylko do GG, przeglądanie stron WWW o nie dużej zawartości (tzn. nic pokroju "skyscrapercity", gdzie jest bardzo dużo grafiki) to możesz zainteresować się Orange Free Premium z limitem 7 GB, za 75 zł.
OneM
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2010-03-16, 18:20
Lokalizacja: Ełk

Re: StarDSL

Post autor: OneM »

Wielkie dzięki za tak obszerną wypowiedź i sprawdzenie tylu faktów.
Monopolista WiFi Fantech odómwił podłącznia nam netu, bo musiałby stawiać antenę a ani jemu ani nam sie to nie opłaca.
No ja raczej nie potrzebuję zbyt dużego transferu. Filmów nie ogładam, jedynie przesyłanie zdjęć, plików z analizami, ale one mają max po kilka mega i nie za często, P2P by się chciało, ale póki co nie ma jak przy takim łączu.
Jeszcze raz wielkie dzięki za wszystko, przejdę się jutro do Oranga i mam nadzięję, że się uda :)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: StarDSL

Post autor: sp6huk »

OneM pisze:mam nadzięję, że się uda :)
Ja też mam nadzieję, a właściwie to jestem pewien, że z anteną zewnętrzną to będzie działać. Tylko jak to będzie działać to Ci nie powiem, w głównej mierze uzależnione to jest od obciążenia stacji bazowe oraz mocy sygnału. Ale Ty u siebie, masz w czym przebierać, są 3 stacje bazowe w okolicy, więc za pomocą anteny kierunkowej mogłabyś wybrać najmniej obciążoną stację bazową.

Pobierz sobie np. NetMeter i zobacz ile przetransferowywujesz danych korzystając normalnie z internetu. Wtedy będziemy wiedzieć jaka taryfa jest dla Ciebie najbardziej optymalna.
OneM
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2010-03-16, 18:20
Lokalizacja: Ełk

Re: StarDSL

Post autor: OneM »

Teraz to niewile prztransferowuję, bo jak pisałam StarDSL nie wie o co chodzi, że nie mam netu (tam parcują jeszcze większy laicy niż ja) i korzystam chwilowo z iPlusa znajomych, ale jest tragedia :)
A moża mógłbyś doradzić, jaką antenę wzmacniającą powinnam nabyć (chodzi mi o jej parametry)?
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: StarDSL

Post autor: sp6huk »

OneM pisze:A moża mógłbyś doradzić, jaką antenę wzmacniającą powinnam nabyć (chodzi mi o jej parametry)?
Dokładnie TAKĄ antenę musiałabyś kupić. Zapewne brałabyś taryfę Orange Free, więc do tego modem AnyData ADU-635WA, i konektor do połączenia anteny z modemem np. TAKI.
OneM
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2010-03-16, 18:20
Lokalizacja: Ełk

Re: StarDSL

Post autor: OneM »

Wszystko zanotowałam :) Jutro zabieram się do działania. Dzięki
EmTeeDee

Re: StarDSL

Post autor: EmTeeDee »

OneM pisze:Wszystko zanotowałam :) Jutro zabieram się do działania. Dzięki
Witam! i jak tam Twoje wojaże z netem??? Sorki że dopiero teraz przejrzałem ten temat :( Ja jestem z miejscowości Lipińskie Małe a łączę się z BTS w Oraczach i u mnie w lesie to działa.Napisz co u Ciebie jak by co to mogę wpaść na kawę z modemem CDMA ;)
OneM
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2010-03-16, 18:20
Lokalizacja: Ełk

Re: StarDSL

Post autor: OneM »

U mnie działa w miarę ok, znaczy zasiąg na 3 kreski, ale dość często mnie "wyrzuca" i musze od nowa uruchamiać modem.
EmTeeDee

Re: StarDSL

Post autor: EmTeeDee »

Jaki masz modem? i czy masz antenę zewnętrzną? u mnie bez anteny dioda jest pomarańczowo/czerwona i sygnał 2/3 kreski 90/94dBm.
A z anteną z dipola pełen zasięg 75/80dBm antenę mam skierowaną na Oracze.U Ciebie to powinno lepiej chodzić bo masz ''niedaleko''do Zawady Tworki.
U mnie Fantex też nie działa chodź w samej wiosce już tak,jest maszt ale mnie dzieli od niego kilometr lasu. :cry: No ale o szmatexsie są rożne opinie :hyhy: A jakie są Twoje opinie o necie satelitarnym? bo kiedyś zastanawiałem się i nad tą opcją :gwiazdki:
OneM
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2010-03-16, 18:20
Lokalizacja: Ełk

Re: StarDSL

Post autor: OneM »

Mam modem anydata, anteny zewn. jeszcze nie mam. Dioda miga na niebiesko.
Satelitarny był ok jeśli chodzi o przysył, ale wysył miałam gprs więc kiepsko, ale to było póki byl skysat plus ale po tym jak odsprzedali tę usługę firmie dsl to już tylko tragedia.
CDMA zdecydowanie lepsze tylko nie wiem czemu często muszę ponawiać uruchamianie modemu.
barteq7
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2010-05-08, 21:24
Lokalizacja: wawa

Re: StarDSL

Post autor: barteq7 »

Ostatnio obiło mi się o uszy, że z CDMA nie jest tak różowo jak piszą. Są problemy z przesyłem danych i ciężko jest osiągnąć max. prędkości... Czy to prawda?
EmTeeDee

Re: StarDSL

Post autor: EmTeeDee »

barteq7 pisze:Ostatnio obiło mi się o uszy, że z CDMA nie jest tak różowo jak piszą. Są problemy z przesyłem danych i ciężko jest osiągnąć max. prędkości... Czy to prawda?
Ja nie narzekam-nie mam innej alternatywy,więc cieszę się tym co mam ;) Do moich celów w zupełności wystarcza-a co do problemów to zależne jest od lokalizacji i userów na danym BTS -wiadomo net nie z gumy i parę ''pijawek'' szybko go zapcha :hyhy: Mój brat ma neta z kablówki i jak czasem u niego bywam-to ta jego prędkość jakoś nie powala mnie na kolana :cfaniak: Dużo ludi nawet przeszło z Neo do CDMA - bo taniej ;)
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: StarDSL

Post autor: krystianb »

barteq7 pisze: i ciężko jest osiągnąć max. prędkości...
Daj przykład mobilnej sieci gdzie można osiągać maksymalne prędkości wszędzie i zawsze.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: StarDSL

Post autor: sp6huk »

barteq7 pisze:Ostatnio obiło mi się o uszy, że z CDMA nie jest tak różowo jak piszą
Ja nie mam zastrzeżeń, do Orange'owego CDMA,
barteq7 pisze:Są problemy z przesyłem danych
Nic podobnego nie uświadczyłem. Możesz rozwinąć swoją myśl ?,
barteq7 pisze:ciężko jest osiągnąć max. prędkości... Czy to prawda?
3,1 Mb/s, to rzeczywiście nigdy nie miałem, ale ~2,8 Mb/s, spokojnie.
EmTeeDee

Re: StarDSL

Post autor: EmTeeDee »

Tak jak wspomniałem-w niedzielę byłem u brata i chciałem pobrać patcha do gry-ponad 1GB i jak pokazało że będzie się ściągać ponad godzinę to zrezygnowałem :szok: Jedyny plus to że ma bez limitu-gry tak samo mu lagują jak i dla mnie.
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: StarDSL

Post autor: Sundance_kid »

onimusza666 pisze:jak pokazało że będzie się ściągać ponad godzinę to zrezygnowałem :szok:
Kurka, a ja swego czasu tyle mogłam czekac na mp3. Jak to się ludzie rozpiescili :rotfl:
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: StarDSL

Post autor: ja.michal »

Ja swego czasu ściągnąłem Vistę testową ze strony MS na EDGE koło 17KB/s. To było DVD koło 3GB. :hyhy:
barteq7
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2010-05-08, 21:24
Lokalizacja: wawa

Re: StarDSL

Post autor: barteq7 »

ja.michal pisze:Ja swego czasu ściągnąłem Vistę testową ze strony MS na EDGE koło 17KB/s. To było DVD koło 3GB. :hyhy:
Ile Ci to zajęło??:)
ODPOWIEDZ