zła jakość zdjęć na stronach www

Pozostałe kwestie techniczne (sprzętowe i programowe) dotyczące internetu radiowego - np. konfiguracja firewalli, antywirusów, przeglądarek internetowych.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
link69
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-12-23, 11:14
Lokalizacja: w-wa

zła jakość zdjęć na stronach www

Post autor: link69 »

Witam,
Jestem nowy na tym forum, więc proszę o wyrozumiałość jeśli temat był już poruszany. Przeszukałem forum ale niestety nie znalazłem bezpośredniej odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie. Krótko streszczę o co chodzi. Od maja br. jestem użytkownikiem usługi Twój Internet Premium w ORANGE. Do końca listopada wszystko działało bez zarzutu. No... prawie :) Natomiast od początku grudnia nie jestem zupełenie zadowolony z jakości wyświetlanych stron www. Tekst, grafika są OK, ale zdjęcia są niewyraźne, krawędzie obiektów na zdjęciach są rozmyte. W BOK ORANGE bardzo niemiła pani powiedziała mi, że jest to spowodowane jakimś rodzajem kompresji i że stosują to od dawna. A ja do końca listopada miałem obraz jak żyleta... Nie wiem czy jest sens pisać jakieś reklamacje do ORANGE ? Tracić czas i nerwy... Ale z drugiej strony ORANGE w mojej ocenie nie dostarcza mi w tej chwili pełnowartościowej usługi... W kwestii technicznej dodam, że mam kartę Sony Ericsson GC85, Windows XP Professional (oryginalny :)). Objawy są takie same przy przeglądaniu stron w IE jak i w Operze. Jest na to jakaś rada, czy trzeba się przemęczyć do końca obowiązywania umowy ?
Pozdrawiam,
Marcin
Awatar użytkownika
pimosz
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 270
Rejestracja: 2006-03-16, 18:24
Lokalizacja: ok Tomaszowa Lub

Re: zła jakość zdjęć na stronach www

Post autor: pimosz »

Było poszukaj :idea:
Awatar użytkownika
sus
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 180
Rejestracja: 2006-06-23, 09:16
Lokalizacja: Końskie

hmm

Post autor: sus »

a przypadkiem nie jest cos namieszane z grafika w Twoim kompie ?,sprobuj zauktalizowac sterowniki itp
dobre piwo jest jak halny,wzmaga poped seksualny !!!

http://www.speedtest.pl/test/88760251
Awatar użytkownika
etranger
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 196
Rejestracja: 2006-03-22, 22:24
Lokalizacja: Kraina Smutku

Re: zła jakość zdjęć na stronach www

Post autor: etranger »

Rowniez obstawiam na komputer a dokladniej na sama przegladarke - moze np jakas autoaktualizacja wlaczyla kompresje obrazkow, co skutkuje takim a nie innym efektem.
Regards - etranger®
Ignasjo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2006-12-09, 15:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: zła jakość zdjęć na stronach www

Post autor: Ignasjo »

Witam

Rozwiązanie Twojego problemu znajdziesz w wątku: Jak zmienić APN by wyłączyć OSN w Orange

Pozdrawiam

Adam
link69
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-12-23, 11:14
Lokalizacja: w-wa

Re: zła jakość zdjęć na stronach www

Post autor: link69 »

Wielkie dzięki !
Rzeczywiście - rozwiązanie problemu w BOK zajęło około 20 minut !
Teraz znów wszystko na stronkach www wygląda świetnie.
Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam,
Marcin
ODPOWIEDZ