FAX GSM

Informacje o nowych technologiach w łączności mobilnej i ich zastosowaniu - HSDPA, HSUPA, GPS, SIP, UPnP, VIDEO-rozmowy, VOIP.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
wado
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2010-01-13, 21:23
Lokalizacja: Łódź

FAX GSM

Post autor: wado »

Nie bardzo wiem gdzie umieścić tego posta...
Mam stary numer stacjonarny tepsowy, który obsługiwał faks. Niestety po przeniesieniu firmy TPSA nie dała rady przenieść linii. Chcąc zatrzymać numer, wykupiłem w ERZE usługę fax-gsm i dali SAGEM_GSM_Phonefax43s. Niestety to tylko automat i dogaduje się tylko z automatami faxowymi. To powiedzmy, że przeboleje... choć zdarza się że niektórzy maja jeszcze fax/telefon z zielonym guzikiem START. Nawiasem mówiąc dostarczony przez erę fax też ma taki guzik...
Rzecz w tym, że jak wysyłam fax to idzie z przejętego numeru TPSA. Jeśli jednak ktoś chce mi przesłać fax to na numer przejęty z TPSA - NIE MA TAKIEJ MOŻLIWOŚCI! Musi go wysyłać na numer bramki - całkiem odmienny od mojego stacjonarnego. Ponoć nie ma możliwości technicznych żeby to przeskoczyć! Prawda to?
Może ktoś się spotkał z problemem, gdzie jest błąd - w fachowcach w erze czy raczej w technologii?
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: FAX GSM

Post autor: Patryk »

wado pisze:Prawda to?
Niestety prawda.
Tak samo jest u wszystkich operatorów GSM, a nawet w w TPSA G4F.
marcinnoga75
Stały użytkownik forum
Posty: 63
Rejestracja: 2010-07-07, 05:12
Lokalizacja: Radom

Re: FAX GSM

Post autor: marcinnoga75 »

wado pisze:Ponoć nie ma możliwości technicznych żeby to przeskoczyć! Prawda to?
W GSM są cztery rodzaje organizacji strumienia danych (głos, głosHR, dane, fax) i po rozpoczęciu połączenia nie ma możliwości zmiany trybu, poza głos na głosHR i odwrotnie.
W WCDMA nie ma już FAXu, wycieli taką usługę

Ramka w GSM ma netto 114bitów i jest przesyłana ~217 razy na sekundę.
Daje ~24.1kbps strumieniu danych, kodów, danych nagłówkowych itp. w zapisie naddatkowym umieszczonym według jednego z czterech podstawowych schematów.
Schemat sieciowy: iPLUS75_LTE + Huawei E398+D100 + ASUS WL-700gE + Gigaset A580IP; Huawei E173-u2 + SimData; ...
ODPOWIEDZ