Problem z karta Merlin u 530 na PC.

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kamiltum
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-12-17, 20:31
Lokalizacja: Warszawa

Problem z karta Merlin u 530 na PC.

Post autor: kamiltum »

Witam.
Niestety nie moge zalozyc neta z kablowki (wynajmuje mieszkanie, a wlascicielka sie nie zgadza), wiec zakupilem karte PCMCIA Meriin u530 oraz odapter PCMCIA na PCI. Na poczatku jakies problemy z zawieszaniem sie, ale teraz jest pod tym wzgledem OK. Ale mam problem bo czesto zmienia mi z UMTS'a na GPRS. Mieszkam na Ochocie obok Hal Banacha wiec UMTS powinien dzialac non-stop (jak mowili w salonie - mam iPLUS), ale niestety co kilka-kilkanascie minut zmienia mi sie na GPRS, mimo, ze mam prawie caly czas 2-3 kreski zasiegu na programie MobiLink. Jesli ktos moglby mi pomoc to bylbym bardzo wdzieczny.
(L)
Awatar użytkownika
nawrokrz
Stały użytkownik forum
Posty: 81
Rejestracja: 2006-11-25, 21:12
Lokalizacja: Luban

Re: Problem z karta Merlin u 530 na PC.

Post autor: nawrokrz »

kamiltum pisze:niestety co kilka-kilkanascie minut zmienia mi sie na GPRS, mimo, ze mam prawie caly czas 2-3 kreski zasiegu na programie MobiLink.
Zakładam, że napisałeś o poziomie sygnału dla 3G a nie GPRS. Jeżeli tak, to wymuś tryb pracy modemu tylko i wyłącznie na UMTS (nie mam pewności, że aplikacja Mobilinka ma taką opcję, prawdopodobnie posiada 3G prefered a nie 3G only) i zobaczysz co będzie się działo. Polecam do tego celu aplikację pogara dostępną na forum. Dostosujesz sobie w łatwy sposób plik konfiguracyjny do Twojego modemu (jest masa informacji na ten temat) i przetestujesz.
Alternatywnie możesz wesprzeć się hyperterminalem i za pomocą komend AT (AT_OPSYS=1) wymusić ten tryb i wtedy nawiązać połączenie, ale na ten temat także masz masę informacji na forum.
Pozdrawiam, Krzysiek
Dawniej: 3G+, Fusion+, GPRS/3G Vodafone
Teraz: Radiówka 2,4GHz
pogar
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 299
Rejestracja: 2006-07-24, 11:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z karta Merlin u 530 na PC.

Post autor: pogar »

:-)

dzieki za uznanie :)

niestety moj program nie obsluzy merlinow u530/u630 (jak inne to nie iwem), gdyz po wpisaniu apnu i pinow zamykam port com zeby otworzyc polaczenie dialup, a wtedy to co wpisalo sie do merlina idzie sie kochac :-(

w mobilinku 1 i w mobilinku 2 mozna wymusic tryb UMTS.

podrawiam
--
Pogar
Aster -> Linksys WRT54G3G -> Dom
kamiltum
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-12-17, 20:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z karta Merlin u 530 na PC.

Post autor: kamiltum »

Dzieki za rade, poki co... polozylem kompa na fotel, a karta jest skierowana w strone okna i dziala OK :P
(L)
ODPOWIEDZ