[TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

Zablokowany
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: janek222 »

alias pisze:Sprawdziłem co mogłem, wszystko działa ok.
Dzięki.
alias pisze:Dziękujemy za przycisk w sms'ach. ;)
Cała przyjemność po mojej stronie :)

Wersja testowa: 3.51o (nieaktualna ponieważ pojawiła się już 3.52)

Zmiany:
1. Nie "wyskoczy" już wyskakujące okienko w przypadku pojawienia się nowego SMSa po kliknięciu "Odśwież" w oknie SMS. Zamiast tego pojawi się w rogu ekranu informacja o wyświetlonych nowych SMSach. Tej informacji nie będzie już trzeba potwierdzać - klikać "OK".
2. W oknie SMS dodatkowo wyświetlana jest aktualna ilość SMSów i maksymalna na używanej karcie SIM.

[ Dodano: 2010-09-01, 01:14 ]
Do pobrania (pierwszy post) nowa wersja 3.52
W programie <a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=9557" target="_blank">»Top NetInfo«</a> istnieje możliwość aktualizacji:
Okno główne programu -> menu górne -> Informacje -> Aktualizacje

Zmiany zostały wypisane we wcześniejszych postach przy okazji publikowania wersji testowych.

PS. Podziękowania dla testerów i darczyńców.
Pozdrawiam
Janek
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: zDaleKi »

Tradycyjnie dodałem plik także na nasz serwer.
Dzięki Janek222 za cały wkład w TNI w imieniu społeczności forum.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
andzia
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2008-01-22, 19:56
Lokalizacja: Katowice

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: andzia »

Janek222 podziekowania dla Ciebie za super programik, niestety mam mały problemik z karta x950d merlina ,aby poprawnie ta karta chodziła muszę najpierw odpalić z orginalnego softu mały programik LITEAUTO.exe który przełącza kartę z trybu cd do trybu modemu ,zaznaczenie opcji w ustawieniach "zainicjuj modem........." niestety nie daje efektu , moze dałoby radę zaaplikować to w Twoim sofcie ?
mogę podesłac ten sofcik jak byś chciał popatrzeć co i jak.

pzdr
feniks56
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2010-08-21, 12:23
Lokalizacja: Kalisz

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: feniks56 »

czy Top_netinfo działa prawidłowo na windzie 7 x64 ?
nie może nawiązać połączenia /port niedostępny/ dla komunikacji z AT ?

mam E-160, działa pod Mobile connect firmy Hauwei.
pozdrawiam all
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: YaHooo »

andzia pisze:moze dałoby radę zaaplikować to w Twoim sofcie ?
Może nie powinienem się wypowiadać za autora programu. Lecz żeby to zrobić to trzeba poznać w jaki sposób LITEAUTO.exe przełącza tryby. A to może być mały problem.
feniks56 pisze:czy Top_netinfo działa prawidłowo na windzie 7 x64 ?
Z tego co wiem, to działa prawidłowo.
feniks56 pisze:nie może nawiązać połączenia /port niedostępny/ dla komunikacji z AT ?
A Mobile Connect masz w tym czasie wyłączony?
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Tomisek
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 193
Rejestracja: 2008-09-11, 10:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: Tomisek »

TNI działa sprawnie na WIN 7 64b. Wszystkie jest ok. Mam takie pytanie na szybko bo bede skladam reklamacje za chwile do boku plusa .
Jak TNI zaliczy połączenie otwarte o 23 i zamkniete po 10 - czy dane pobrane od 24 do 9 beda zaliczone do nocy mimo ze połącznie otwarte było wczesniej i zamkniete poźniej??? Kiedys było tak ze zaliczy to do dnia - ale moze cos sie zmieniło???
Nielimitowany
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 278
Rejestracja: 2010-06-21, 19:41
Lokalizacja: PL

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: Nielimitowany »

Witam.

W poprzedniej wersji TNI uruchamiał mi się przy starcie systemu, teraz nie chce.

Ustawienia>Start programu - czy ja tu czegoś nie zaznaczyłem?

Trochę jest to irytujące, gdy się sam nie odpala.

Proszę o pomoc.
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: janek222 »

BliSki pisze:Dzięki Janek222 za cały wkład w TNI w imieniu społeczności forum.
Cała przyjemność po mojej stronie. Ja również dziękuję społeczności forum za pomoc w rozwoju programu i za dobrą atmosferę, która tu panuje.
andzia pisze:LITEAUTO.exe który przełącza kartę z trybu cd do trybu modemu
Niestety nie mam takiego modemu ani nie wiem jaka komenda to realizuje. Jak ktoś coś podpowie to postaram się zaimplementować. Swoją drogą jest szansa że w wolnej chwili jeszcze się temu przyjrzę ale nic nie obiecuję.
feniks56 pisze:czy Top_netinfo działa prawidłowo na windzie 7 x64 ?
nie może nawiązać połączenia /port niedostępny/ dla komunikacji z AT ?
Powinien działać poprawnie. Proponuję sprawdzić czy jest wybrany dobry port do komunikacji AT, czy na pewno włącznie z procesami wyłączony jest Mobile Connect.
YaHooo pisze:Może nie powinienem się wypowiadać za autora programu.
Ależ możesz, jak będzie coś nie tak to będę interweniował ;)
Tomisek pisze:Jak TNI zaliczy połączenie otwarte o 23 i zamkniete po 10 - czy dane pobrane od 24 do 9 beda zaliczone do nocy mimo ze połącznie otwarte było wczesniej i zamkniete poźniej??? Kiedys było tak ze zaliczy to do dnia - ale moze cos sie zmieniło???
Zmieniło się ale program w między czasie nie może być wyłączany aby dodały się "znaczniki" o odpowiednich godzinach, wszystko można znaleźć tu: Menu górne -> Statystyki -> Sesje i korekty. Mam nadzieję że tam znajdziesz to o co Ci chodzi. Nie wiem tylko czy ktoś to sprawdzał.

[ Dodano: 2010-09-04, 21:42 ]
Nielimitowany pisze:Trochę jest to irytujące, gdy się sam nie odpala.
Ustawienia -> Ogólne -> Dodaj program do autostartu

[ Dodano: 2010-09-04, 21:46 ]
Nielimitowany pisze:Ustawienia>Start programu - czy ja tu czegoś nie zaznaczyłem?
W następnej wersji przeniosę "Skróty do programu" do "Start programu".
Pozdrawiam
Janek
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: YaHooo »

janek222 pisze:Ależ możesz, jak będzie coś nie tak to będę interweniował ;)
Rozumiem, postaram się nie wprowadzać w błąd :ok:
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
feniks56
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2010-08-21, 12:23
Lokalizacja: Kalisz

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: feniks56 »

Top_netinfo pod windą 7 x 64 działa poprawnie. dzięki za podpowiedź.
Cibor
Stały użytkownik forum
Posty: 79
Rejestracja: 2009-06-15, 19:11
Lokalizacja: Wicha za Serockiem

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: Cibor »

Witam! Teraz może ja dodam swoje 5 gr. Nie wiem czy jest to realne, lecz czy dało by radę wprowadzić "skiny", zmienne skórki, bądź zrobić dwa tryby pracy tj. jeden rozbudowany taki jak jest teraz, a drugi mniej skomplikowany ot prosty połącz/rozłącz i podstawowe dane połączenia. Miło by było gdyby TOPek był bardziej kolorowy... :hyhy:

A teraz troszkę z innej beczki pytanie, przepraszam ale szukanie na forum, odpowiedzi zajęło by mi wieki. Mianowicie cóż oznaczają hasła: CSQ, CID oraz LAC? :]
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: wojteks »

Cibor pisze:czy dało by radę wprowadzić "skiny", zmienne skórki,
A komu to potrzebne i do czego?
Cibor pisze:Miło by było gdyby TOPek był bardziej kolorowy
Po co?
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: krystianb »

Cibor pisze:a drugi mniej skomplikowany ot prosty połącz/rozłącz i podstawowe dane połączenia.
Przecież jest, wystarczy kliknąć przycisk Mini.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Pamoart
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2009-04-15, 09:43
Lokalizacja: Poznań

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: Pamoart »

andzia pisze: niestety mam mały problemik z karta x950d merlina
Ja też mam problem z tą kartą, ale troszkę inny po dodaniu nazwy odpowiedniego portu do listy TOP NET info jest OK pod względem dostępności portu AT po uruchomieniu programu, jednak nie do końca; wygląda na to że program nie ma obsługi trybu HSDPA/HSUPA (jasnoniebieska kontrolka na modemie). Jak modem wejdzie w ten tryb to nic nie działa, komendy AT itp. o dziwo "raport AT" pokazuje prawidłowe parametry. Jak wchodzę w SMS, to mi wyrzuca błąd PIN na karcie bez PINu.
aby poprawnie ta karta chodziła muszę najpierw odpalić z orginalnego softu mały programik LITEAUTO.exe który przełącza kartę z trybu cd do trybu modemu ,zaznaczenie opcji w ustawieniach "zainicjuj modem........." niestety nie daje efektu , moze dałoby radę zaaplikować to w Twoim sofcie ?
Mój modem nie ma oryginalnego softu od NOVATELa, gdyż nawet nie ma go na stronie producenta (modem z pamięcią flash), PLUS daje swój soft iPLUS manager, może spróbuj z driverami co się instalują od iPLUSA - chociaż są inne problemy jak widzisz.
Miałbym prośbę możesz mi przesłać ten soft, bo ten ze strony od XU870 też robi mi problem z SMSami.
ArturNOW
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2010-08-05, 09:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: ArturNOW »

Chciałbym się dowiedzieć jak dobrze ustawić modem Ericsson F3507g w netbooku LG x120. Żeby było AT itp itd. Wcześniej działałem na Mobile Broadbank connection w Windows 7, ale ten top_netinfo wymaga Dial-up.

Jako że mam iPlusa z pobieraczem ustawiłem sobie połączenie z numerem *99***1#, modem port COM 4.

Jak zrobić by mieć podział transferu na iPobieracza, a raczej to zobaczyć i jak ustawić te nieszczęsne AT.

z listy wybieram COM3: Port F3507g Mobile Broadband Device Management (COM3) , ale pisze, że nie udało się otworzyć portu.
alias
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 493
Rejestracja: 2010-02-03, 19:05
Lokalizacja: Arkadia

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: alias »

W najnowszej wersji zauważalnym następujący problem:
- otóż program nie informuje o nadejściu SMS'a wyskakującym komunikatem w dolnym prawym rogu ekranu, a ponieważ wiem że otrzymałem sms'a bo się go spodziewam to wchodzę w zakładkę sms'ow i tam widzę go na liście.
Kiedy uruchamiam program a nieodczytane sms'y czekają w kolejce na odebranie przez modem to komunikat się pojawia. Pojawia się również komunikat o poprawnym wysłaniu wiadomości. Nie pojawia się wtedy kiedy sms nadejdzie podczas pracy programu.
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: Chris-Kr »

alias pisze:W najnowszej wersji zauważalnym następujący problem:
- otóż program nie informuje o nadejściu SMS'a wyskakującym komunikatem w dolnym prawym rogu ekranu
A masz zaznaczone "Powiadamiaj o nowych SMS-ach"?
Jaki modem?
Bo u mnie jest wszystko OK!
Ostatnio zmieniony 2010-09-05, 20:45 przez Chris-Kr, łącznie zmieniany 1 raz.
Krzysztof
andzia
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2008-01-22, 19:56
Lokalizacja: Katowice

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: andzia »

Pamoart pisze:<font color="#FF0000"><b>[...]</b></font>
aby poprawnie ta karta chodziła muszę najpierw odpalić z orginalnego softu mały programik LITEAUTO.exe który przełącza kartę z trybu cd do trybu modemu ,zaznaczenie opcji w ustawieniach "zainicjuj modem........." niestety nie daje efektu , moze dałoby radę zaaplikować to w Twoim sofcie ?
Mój modem nie ma oryginalnego softu od NOVATELa, gdyż nawet nie ma go na stronie producenta (modem z pamięcią flash), PLUS daje swój soft iPLUS manager, może spróbuj z driverami co się instalują od iPLUSA - chociaż są inne problemy jak widzisz.
Miałbym prośbę możesz mi przesłać ten soft, bo ten ze strony od XU870 też robi mi problem z SMSami.[/quote]

ja tez mialem iplus managera , na szczescie mam inne sieci i on mi absolutnie nie pasowal, co do softów jest tak :
po pierwsze Mobilink dostepny do pobrania np ze strony ery niebrandowany ale dedykowany do xu870 ale bez problemu dziala z x950d
po drugie MobiLite ,jest dedykowany do x950d i xu870 ale nie ma pl ,albo ja nie mam z pl ,ale mi to nie przeszkadza , ja tez go szukalem i jedyna mozliwoscia bylo flashowanie karty i zamiast iplus managera mam teraz MobiLite. wystawie gdzies jutro bo mam karte w pracy.
po trzecie Top_NetInfo ja karte mam tylko do netu ,sms i bajerki raczej mi nie potrzebne ale by dzialala mi ta karta z Top_NetInfo zastosowałem skrypcik ktory mi odplala LiteAuto a po 5 sek Top_NetInfo i all dziala ok
Ostatnio zmieniony 2010-09-05, 21:14 przez andzia, łącznie zmieniany 1 raz.
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: Chris-Kr »

andzia pisze: mały programik LITEAUTO.exe który przełącza kartę z trybu cd do trybu modemu
Jak to powyższe zdanie należy rozumieć?
Czym to przełączenie objawia się w Menadżerze Urządzeń?
Krzysztof
andzia
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2008-01-22, 19:56
Lokalizacja: Katowice

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: andzia »

Chris-Kr pisze:
andzia pisze:<font color="#FF0000"><b>[...]</b></font>
Jak to powyższe zdanie należy rozumieć?
Czym to przełączenie objawia się w Menadżerze Urządzeń?
w Menadżerze Urządzeń karta po włożeniu widziana jest jako Wirtualne CD aby nawiązać połączenie z top netinfo trzeba odpalic LITEAUTO.exe wtedy nastepuje wyłączenie CD i włączenie portu modemu i aplikacji ,
programy ze stajni novatela robia to w tle wiec nie widac tego
Ostatnio zmieniony 2010-09-05, 21:15 przez andzia, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: YaHooo »

Cibor pisze:Mianowicie cóż oznaczają hasła: CSQ, CID oraz LAC?
CSQ to siła sygnału. CID oraz LAC to są dane oznaczające BTS'a z którym się łączysz. Dane te możesz wpisać tu http://btsearch.org/ i znajdziesz swojego BTS'a.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
alias
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 493
Rejestracja: 2010-02-03, 19:05
Lokalizacja: Arkadia

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: alias »

Chris-Kr pisze: A masz zaznaczone "Powiadamiaj o nowych SMS-ach"?
Jaki modem?
Bo u mnie jest wszystko OK!
Tak mam zaznaczone, a modem to 156E.
Nielimitowany
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 278
Rejestracja: 2010-06-21, 19:41
Lokalizacja: PL

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: Nielimitowany »

Czy komuś pojawił się taki błąd? Dlaczego tak się dzieje?

Port mam wybrany prawidłowo.

Po ponownych próbach łączenia połączenie zostaje ustanowione.

Pierwszy raz widzę ten "błąd" odkąd korzystam z TNI.
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: Chris-Kr »

A może zbyt szybko klikasz "Połącz" po podpięciu modemu do komputera?
Czy w Menadżerze Urządzeń wszystkie elementy "internet sticka" są już widoczne gdy klikasz "Połącz"?
Spróbuj, czy w poprzednich wersjach TNI ten efekt nie występuje - może problem wcale nie jest związany z nowa wersją?

[ Dodano: 2010-09-06, 20:30 ]
andzia pisze:w Menadżerze Urządzeń karta po włożeniu widziana jest jako Wirtualne CD aby nawiązać połączenie z top netinfo trzeba odpalic LITEAUTO.exe wtedy nastepuje wyłączenie CD i włączenie portu modemu i aplikacji ,
Czyli przed odpaleniem tej aplikacji, w Menadżerze Urządzeń modemu w ogóle nie widać?
Krzysztof
Nielimitowany
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 278
Rejestracja: 2010-06-21, 19:41
Lokalizacja: PL

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: Nielimitowany »

Chris-Kr pisze:A może zbyt szybko klikasz "Połącz" po podpięciu modemu do komputera?
Tak ok. 5 minut po podpięciu.
Chris-Kr pisze:Czy w Menadżerze Urządzeń wszystkie elementy "internet sticka" są już widoczne gdy klikasz "Połącz"?
Jak najbardziej.
Chris-Kr pisze:Spróbuj, czy w poprzednich wersjach TNI ten efekt nie występuje - może problem wcale nie jest związany z nowa wersją?
Nie będę powracał iż w poprzednich wersjach nie wystąpiło to zjawisko.
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: janek222 »

Nielimitowany pisze:Pierwszy raz widzę ten "błąd" odkąd korzystam z TNI.
Jest to błąd dial-up 31. W następnej wersji będzie zmieniony jego opis. Na szybko z jakiejś strony "A device attached to the system is not functioning", co oznacza że jest problem po stronie modemu. Dodatkowo przy tym błędzie program (TNI) sprawdził że w nazwie portu do komunikacji znajduje się słowo "modem" co bardzo rzadko się zdarza w nazwach portów do komunikacji a bardzo często w nazwach portów - modemów, stąd ostrzeżenie "prawdopodobnie jest ustawiony modem a nie port" (chodzi o port do komunikacji AT). Nazwę tego portu można edytować - np. usunąć słowo modem i to ostrzeżenie nie będzie się już pokazywać przy okazji występowania wybranych błędów dial-up w tym błędu 31.
Pozdrawiam
Janek
navilight
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2010-09-06, 21:42
Lokalizacja: Lubuskie

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: navilight »

Bardzo proszę aby mi ktoś pomógł wysłać sms-a z TNI, aby aktywować usługę i-pluspobieracz. Sms-y na komórki idą bez problemu. Modem Huawei E1750.
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: Chris-Kr »

Nie mam Plusa, więc nie wiem jak ten SMS powinien wyglądać, ale wg mnie należałoby z numeru usunąć prefix "48".
Krzysztof
navilight
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2010-09-06, 21:42
Lokalizacja: Lubuskie

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: navilight »

Poszło!!! :) , no kurcze, że ja na to nie wpadłem, 3 tygodnie trenuję już z TNI ogólnie. Otrzymałem już raport o poprawnie aktywowanej usłudze. Bardzo, bardzo dziękuję koledze Chris-Kr za pomoc i serdecznie pozdrawiam.
Nalewka
Stały użytkownik forum
Posty: 87
Rejestracja: 2009-05-24, 02:00
Lokalizacja: Warmia

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: Nalewka »

Cibor pisze:czy dało by radę wprowadzić "skiny", zmienne skórki,
Miło by było gdyby TOPek był bardziej kolorowy... :hyhy:
No nie daj Bóg! Zamiast skupiać się na formie, wolę mieć doskonałą treść :P
Kolory to możesz mieć w grach czy innych bajerach, a ten program jest stricte użyteczny, pakowanie się w "wodotryski" jest totalną stratą cennego czasu autora!!!

Któremu zresztą jak zwykle serdecznie dziękujemy, co czasem ma (a na pewno powinno mieć!!!) wymiar policzalny :padam:
modem ADU 635WA - Orange + anteny ATK 10 i 20 / router Zalip CDW530 + Konektor antenowy FME/AnyDATA
albo
Axesstel 610 + antena ATK + jakaś ładna przełączka :)
Zablokowany